Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős szeméremcsonti...

Nagyon erős szeméremcsonti fájdalmat mivel lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok, kb 2 hete fáj, de se az ágyban nem tudok megfordulni, se felkelni. Sokszor járni se tudok. Harmadik baba, de ilyet én nem éreztem sose. Már a könnyem is kicsordul éjszaka, ha meg kell mozdulni. Segítsetek légyszi!
2013. febr. 23. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Ezt a kérdést mintha csak én írtam volna. Ugyanígy érzek én is:(
2013. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt írják egy oldalon, hogy ortopédiára kell menni, mert szét is lehet csúszva a csont, de én sztem már mire időpontot kapnék megszülök. Csak félek szülésnél is gondot okozhat ez.
2013. febr. 23. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk az sztk-ban van sürgősségi, ha nálatok is van akkor menj be oda, mondjad, hogy nagyon fáj, majd ott elirányítanak. kismamaként előnyt élvezel, nem kell kivárnod a sort. :)
2013. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát pont megszűnt a sürgősségi, meg szinte már minden, de lehet akkor a megyei kórházban ellátnának. Köszi!
2013. febr. 23. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy meg lehetne szüntetni, nekem is nagyon fájt, mert nagyon lent volt már a baba feje. Nekem korábban kezdődött a fájdalom, a járás is nehézkes volt sokszor, a többiről (ágyban fordulás, fél lábra állás...) ne is beszéljünk. Mikor múlt el? Miután megszületett a kisfiam! Ritka, hogy szétnyíljon az (ál)ízület - symphysiolysis.


"Az áldott állapot utolsó heteiben és a szülésnél ez az álízület kissé fellazul, hogy a baba feje könnyebben átférjen a medencegyűrűn.

Ha ez a "fellazulás" túl jól sikerül, az álízületben kis mozgás keletkezik, ami erős fájdalommal jár, lehetetlenné teszi a járást. Ez az állapot maximum 2-3 hét alatt magától megszűnik, nincs rá gyógyszer, fekvés+fádalomcsillapítás a szokásos kezelés. Ha ez nem történik meg, traumatológus műtéttel fixálja a csontokat, megszünteti a mozgást és ezzel a panaszokat. De erre nagyon ritkán van szükség."

2013. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ettől félek, hogy nem tudnak mit kezdeni vele!
2013. febr. 24. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is nagyon fáj kb.a 23. héttől.Most 25 hetes vagyok.Ha fekszek nehezen tudok megfordulni,kocsiból kiszállni,fél lábon állni.Az első két fiamnál ilyet nem éreztem csak most a 3. babámnál pedig én császáros voltam sajnos és most is az leszek így hát nem kéne már tágulnom.Mindenki azt írja hogy a terhesség vége felé kezd el neki fájni.Csak nekem kezdett ilyen hamar??

2013. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt már ilyenkor is, vagy ilyen tájt kezdődött! Sokat szenvedtem én is vele...

5-ös válaszoló voltam

2013. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is fáj régebb óta, de most jutottam odáig, hogy nehéz járni... Nem tudom mit kellene csinálni már remélem jövő héten megszülök és nem fog ennyire fájni!
2013. febr. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!