Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utolsó trimeszterben van-e...

Az utolsó trimeszterben van-e jelentősége, hogy szedem-e még a magzatvédő vitamint vagy sem?

Figyelt kérdés
Több oldalon is olvastam, ilyenkor a baba főleg már csak szed magára, azért kérdezem, mennyit számít, hogy ilyenkor szedem-e vagy sem a magzatvédőt. (Femibion)
2009. szept. 9. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babámnál végig szedtem és még utána 2 hónapig. Nem tudom volt e jelentősége, én úgy fogtam fel, hogy nekem sem árt a vitaminpótlás. Most várom a másodikat és elgondolkodtam rajta, hogy ha jó lesz a vérképem, akkor abbahagyom. De mivel tél jön, ezért valami multivitamint úgyis szednék. Szóval úgy döntöttem szedem még az Elevitet végig.
2009. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2009. szept. 9. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak az első trimeszterben kell szedni. Nem is szedtem tovább, normál súllyal született a babám, semmi vitaminhiány meg semmi gond nem volt.
2009. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első trimeszterben alakul ki a baba minden szerve. Ilyenkor a folsavhiány vagy a jódhiány akár fejlődési rendellenességet is okozhat, míg a terhesvitamin ezeket kivédi, roppant egyszerűen és olcsón. A 12. hétig mindenképpen ajánlott szedni.


Utána sem árt meg, hiszen a baba és a mama ásványianyag- és vitaminszükségletét fedezi, pont a megfelelő arányban.

2009. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szedem végig és szoptatás alatt is, mivel akkor is sok vitaminra van szükség, és jön a tél is, amikor nincs annyi friss gyümölcs és zöldség.
2009. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!