Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg megjöhet a menstruáció...

Tényleg megjöhet a menstruáció, ha terhes valaki?

Figyelt kérdés
Akinek megjött a menzije és babás volt, az hogyan lehetséges? Egyszerűen nem tudom ezt elhinni, hisz a menstruációkor leválik a méhfal, akkor a baba is menne vele nem? Vagy valamiről lemaradtam a biológia órán? Esetleg valakinek elmagyarázta a doki, hogy ez hogyan lehetséges?
2013. febr. 27. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
csak beágyazódási vérzés van ha jól tudom, meg egyéb vérzés ami a esetleg a méhlepény megsérülésénél adódhat, de nem mensi!! az nem lehetséges, csak van aki olyan "okos" hogy ezt terjeszti... :)
2013. febr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor elmesélem az én sztorim. Volt egy vetélésem 2011. október 20-án. Ezek után megjött a menzeszem 2011 dec. 25-én! Vagy lehet nem az volt, mégis véreztem 5 napig valamitől!

2012. Jan 9-án mentem orvoshoz, hogy megbeszéljük, hogyan tovább a vetélés miatt, meg hogy megnézze, hogy alakul a peteérésem, stb... Ekkor már ott dobogott a pici fiam szíve, aki jelenleg 6 hós és itt mászik a szőnyegen.

Az uh-n mért méreteke alapján kb. 9 hetes egészséges magzat volt. Ha visszaszámoljuk a 9 hetet, bőven terhes voltam már, és a beágyazódás is megtörtént!

Szóval gondolja mindenki annak aminek akarja, de valahogy mégis menstruációhoz hasonló vérzésem volt, kb a terhesség 6.-7. hetében.

2013. febr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti menstruációk valójában vérzések, tulajdonképpen egyetlen különleges esetben lehet valódi menstruációról beszélni:


ha a peteérés időpontja (24 óra) belecsúszik a menstruáció első napjaiba. Tudományos megállapítások szerint erre 1 %-nál kisebb az esély, de természetesen ebben az esetben lehetséges a menstruáció alatti teherbeesés.


A többi esetben viszont vérzés jelentkezik, ennek okai:


a fogantatás után kb. 10 nappal enyhe vérzést lehet tapasztalni: elképzelhető, hogy beágyazódás közben megsérült egy kicsit a méhfal

a terhesség 4. és 8. hete táján, amikor egyébként is meg kellene jönnie a vérzésüknek, enyhe menstruációszerű vérzés – mivel a tünetek ugyanazok, ezért nem egyszerű megkülönböztetni őket egymástól (ezt hívják hormonális vérzésnek)

ritka esetben előfordul, hogy a szervezet egyszerűen csak “emlékezik” a korábbi gyakorlatra

2013. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!