Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentsem be a 2. baba...

Mikor jelentsem be a 2. baba érkezését a főnökömnek? Jelenleg itthon vagyok még a 13 hós babámmal. Az első gyereknek sem örült.

Figyelt kérdés
Ő csak annyit lát a dologból, hogy még két évig gyűlik a szabadságom, amit neki kell majd kifizetni. Egyébként nem megyek vissza oda dolgozni.
2013. márc. 1. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Minél előbb, hiszen onnantól védve vagy.
2013. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Én 12 hetesen bejelenteném!

Igen, ha munkáltatói szemmel nézzük, én sem örülnék, ha valakinek 3 havi bért + járulékokat ki kéne fizetni a semmiért!

2013. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mivel a nagyobb gyerek miatt egyebkent is fizetés nélküli szabadságon agy 3 évig.
2013. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos nem egyszerű a munkáltatónak sem, de így is spórolok neki pár évet, mert nem várom meg míg az elsővel letelik a 3 év és akkor vállalok még egy babát, hanem összesen 4 évig tervezek itthon lenni a gyerkőcökkel.
2013. márc. 1. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár most is bejelentheted, nem számít mikor, hiszen otthon vagy az elsővel, így alapból megvan a védettséged.

2 évig biztosan nem gyűlik a szabadságod, ha 13 hónapos a baba, akkor 168 napig + 6 hónapig gyűlik, ami kevesebb, mint egy évnyi szabi. A második után is ennyi fog járni, tehát összesen kb. 1 év 11 hónapra járó szabadságod kapod meg.

A főnöködnek nem kell örülnie a babádnak, örüljetek neki ti :D Ha ő bosszankodik, az ő dolga.


Nem baj, ha nem mégy oda vissza, majd ha a második is betölti a 3 évet, akkor kirúghat. Kifizeti egy összegben az összegyűlt szabadságodat, és viszlát.

2013. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem akár már most is bejelentheted, szerintem nem mindegy, hogy tálalod az egészet. Ha bocsánatkérően, meg szabadkozva, hogy bocs, de újabb baba lesz, az a lehető legrosszabb szerintem. Az legyen előtted, hogy nehogy már a munkáltatód döntsön arról, hogy vállalj-e gyereket és hányat, ez a te saját életed és a család mindig az első, utána jöhet bármi más. Én is az a magyarázkodó típus voltam régen, de rájöttem, hogy ez nagyon rossz és áldozatot csinálok saját magamból. Határozottnak kell lenni és olyan embernek, akinek az életébe senki nem szólhat bele.

Nyilván nektek ez óriási öröm, hát így is kell előadni: képzeld, még idén megszülethet a kistesó, hát nem nagyszerű? :)

2013. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog hogy a munkáltatód érdekeit is figyelembe veszed a babavállalásnál, de ezt neked senki nem fogja meghálálni.


Aki céget vezet, annak azzal is számolnia kell hogy a Munka Törvénykönyve rá is ugyanúgy vonatkozik, mint a dolgozójára ( akit éppenséggel ezen szabik lejárta/kifizetése után pl. simán kirúghat, ha úgy gondolja, és nem fog sírva fakadni ha a családod emiatt otthon fog éhezni).


Nyilván nem a munkáltatód, hanem a magad örömére szülsz babát, így azt javaslom hogy próbálj nem érzelmi alapon hanem racionálisan mérlegelni amikor ebben a kérdésben döntesz.


Ha meg nem is tervezel oda visszamenni, akkor kár ezen a továbbiakban aggodalmaskodni.


Boldog babavárást!

2013. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. Köszönöm a biztatást.
2013. márc. 6. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!