Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fenyegető vetélés? 7 hetes...

Fenyegető vetélés? 7 hetes terhes vagyok, már 2. napja itthon, szerintetek meddig kell maradnom? Elég csak az első 12 hét? Mit csináljak, hogy megmaradjon a baba?

Figyelt kérdés
Volt egy vetélésem, egy méhen kívülim és van egy méhszájsebem. Utrogestant kaptam.
2009. dec. 9. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
maradj a hátsódon. A fenyegető vetélés azt jelenti, hogy elég egy rossz mozdulat, elég leszakadni a boltba, és ott a baj. Ameddig a baba nem elég erős, ezt végig kell csinálnod. gondolom nem szeretnél újabb bajt....
2009. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kórházban voltam, végig ultrogestan, majd itthon a 12. hétig csak feküdtem. Bár mást nem is tudtam csinálni, a gyógyszerek kiütöttek. Utána már vissza sem mehettem dolgozni. Szerintem minél továbbmaradj otthon és kíméld magad!
2009. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

12. hétig szigorú ágynyugalom és utána is sok pihenés.Ilyen előélettel nagyon vigyázni kell,és ha lehet a szeretkezést is hanyagoljátok.

Bízom benne h minden rendben lesz :)

2009. dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Dehogy szeretnék bajt, csak annyira megdöbbentem, hogy az orvostól még egy értelmes kérdést sem kérdeztem.
2009. dec. 9. 10:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első 12 hétben mindenképpen. Az Utrogestant is addig kell szedned, gondolom.


A 12. héten lesz egy kötelező UH, akkor az orvos meg tudja nézni, hogy a babával minden rendben van-e. Majd ő megmondja, hogyan tovább. Addig tényleg maradj veszteg; a férjedre most kicsivel több feladat fog hárulni, mint eddig. Ha méhszájsebed van ráadásul, azt sem tudatod, hogy az vérzik-e, vagy a baba a méhben.

2009. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A karácsonyi rokonlátogatást is hanyagoljam szerintetek? Anyukám 280km-re lakik.
2009. dec. 9. 10:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
elhiszem, de mostmár ez egy ilyen időszak lesz. Ha átjutsz a 12-14. héten probléma nélkül(amiért nagyon szorítok!!!!!!!!!), a méhszájseb még ott van... Legyél csak otthon, és készülj az anyaságra, ne legyen fontos se a munka, se a testi szerelem, csak a baba!:)) és csakis pozitív gondolkodás, akkor minden rendben lesz!!! :)
2009. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen esetben ,inkább anyukád, rokonaid menjenek hozzád!
2009. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is otthon kell maradni. Sőt a nagy karácsonyi takarítás, készülődés is maradjon el, minden megterhelő fizikai munka, a vásárlás, idegeskedés kerülendő. Egyél sok gyümölcsöt,naponta levset, hogy az ágynyugalom mellékhatásának tekinthető viszér legalább ne alakuljon ki. Esténként ajánlanak egy 1o perces sétát-ez inkább a friss levegőn való tartózkodást jelenti, mély lélegzéssel.

Feltartott lábakkal, kényelmes pozícióba feküdj-nézz TV-t, varrjál, olvass, netezz, aludj minden délután. Kitartást és türelem!

2009. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 9. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!