Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhességről és...

Méhen kívüli terhességről és főként tapasztalatokról szeretnék kérdezni! Kérek mindenkit, akinek volt, írja le mit érzett, mikor derült ki? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban eldöntöttük a férjemmel, hogy kistestvért szeretnénk a már három éves kislányunknak. A baba 9.-e körül foganhatott, ez biztos,azóta mivel külföldön dolgozik a férjem nem voltunk együtt. Hű olvasója vagyok ennek a fórumnak, hát a "nem várt" menszim előtt egy nappal teszteltem, ami 22-e volt. Nagyon halvány pozitív lett, de jól látszódott a csík.Picit idegesített a dolog, mert a kislányomnál már 3 nappal előtte erős pozitívat mutatott. Naponta vettem a teszteket...de egy leheletnyit sem erősödött, de jól kivehető volt azért a második csík. 26-án el kezdtem vérezni... tegnap elmentem ultrahangra a magándokimhoz, mert rendes menstruáció szerű vérzésem volt. A méhemben semmit nem talált, a nyálkahártya is levált, szóval nincs ott baba. Jövő hétre csütörtökre visszarendelt, akkor lettem volna 5 hét 5 napos. (Nagyon messze van). A mai reggeli tesztem is halvány pozi. Görcsöket még nem érzek. DE! Lehet méhen kívüli? Terhestüneteim nincsenek, az első terhességemnél is csak a 8. héten kezdődtek...na akkor aztán bőven volt minden...hányás, ájulás.... egészen a középidőig.... Amit érzek,hogy napközben 37.5 a hőemelkedésem, sírhatnékom van egész nap, meg hasmenésem... (de ez már lehet csak az ideg). meg nem is tudom...olyan fura érzések vannak bennem. Rettegek... Még a szerencsétlenségben csak abban bízom, hogy elment a baba, nem tudott beágyazódni...és nem méhen kívüli... Kérlek írjatok...akinek hasonló tünetei voltak...

2013. márc. 1. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

méhen kívülit észrevették volna, és ugyanolyan tünetre, csíkra, mint a "rendes"

inkább hormonproblémára gyanakodnék

várd meg a következő vizsgálatot, más nem tudsz tenni sajnos, drukkolok, hátha...!

2013. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat,jólesett...én is ebben bízom, hogy észre vette volna, csak sokan írják,hogy 5 hetes terhességet főleg méhen kívül...nem igen látnak meg. Nagyon félek. Meg az a furcsa,hogy visszarendelt a doki... szóval még semmi nem biztos sajnos. :((( Nagyon magam alatt vagyok.
2013. márc. 1. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt méhenkívüli terhességem,most januárban műtöttek,de nekem nem ilyen tüneteim voltak,mint neked.

A várható menzesz után 4 nappal teszteltem nagyon erős pozitívat. Azért csak 4 nappal,mert csalódtam már párszor. Fel sem fogtam,hogy végre pozitív a teszt. Pár nap múlva újra megismételtem,újra pozitív. 6 hetes voltam pontosan,mikor elmentem magánorvoshoz,ahol pár perces vizsgálat után kiderült,hogy méhen kívűl,a jobb petevezetékben tapadt meg a babánk. Amire emlékszem,hogy még volt vastagon a méh nyálkahártyája,azt mondta a doki,hogy a testén készült a terhességre. Másnap kórházba mentem,ahol 2 nap múlva műtöttek.

Ha kíváncsi vagy arra is,szívesen leírom,de amíg nem biztos,hogy neked is az van,addig szerintem nem kell ezen agyalnod.

Nekem semmi tünetek nem volt,se terhes,se fájdalom,se vérzés,se görcs.

Nem tudom,tudtam e segíteni. Szerintem,ha véreztél,és a nyálkahártyád se vastag,akkor nem vagy méhenkívüli,de majd az orvos úgyis megnéz. Addig kitartást neked!

2013. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az 1-2 elírásért,de telefonról írtam. (Néha átkölt.)
2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm, hogy írtál... nagyon jól esett! Én sem érzek magamon különösebb terhestüneteket, de olyan sokan írták itt a fórumon azt,hogy ha nem erősödik a csík, akkor valószínűleg rossz helyen tapadt meg,mivel méhen kívüli terhesség esetén lassabban emelkedik a HCG szint. Még mindig vérzek, igaz, már valamennyivel kevesebbet. Ilyenkor a napok, mint évek, olyan lassan telnek... Mindenképpen megírom, hogy mi lett. Hát, kitartás...az most kell...nagyon-nagyon szeretnénk babát... és mivel PCOS-es is vagyok, nem olyan könnyű... Remélem 5 hetes 5 naposan már látni fogja (azaz inkább biztosan megállapíthatja, hogy sehol nincs semmi). Az a furcsa, hogy a pozitív csík nem akar eltűnni... ma is ott volt...halványan, de ott volt. :(
2013. márc. 3. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Én drukkolok neked, hogy babát lássanak nálad. Majd írd meg mi volt!
2013. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál. Sajnos elment a babánk. :( Azért nem erősödött a csík, mert valószínűleg nem tudott megtapadni. Nagyon-nagyon rossz érzés. :(((
2013. márc. 5. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Tudom,hogy nem vigasztal,de inkább ez,mint egy méhen kívüli. Nálam kivették az egyik petevezetéket,plusz egy nagy vágás a hasamon.
2013. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!