Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatti táppénz esetén a munkáltatónak van valamilyen járulékfizetési kötelezettsége? Nem kell neki ilyen esetben 1/3-ad részt fizetnie? Én úgy tudom a veszélyeztetett terhesség járulékmentes táppénz.

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha járulék mentes akkor én holnaptól TP-re megyek :)

Most komolyan az?Ez engem is érdekelne!

2013. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Így van. (2011-től)


[link]

2013. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és SZJA és Nyugdíj járulékot sem kell fizetni?
2013. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Csak 16%-os Szja-t vonnak.
2013. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És komolyan 70% jár? Mert nekem június 1-én lenne 2 év, így csak 50 %ot kapnék, de veszélyeztetett terhesként akkor 70%?



Azért nem mindegy. Azért szenvedek a munkahelyemen mert attól tartottam hogy csakk 50%ot kapnék.

2013. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs meg a két éved, akkor csak 50%, ha megvan 60%.
2013. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 betta55 ***** válasza:
Járulékot nem fizet utána,hanem a táppénzhozzájárulást igen (1/3 rész)
2013. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Erdőfalvi válasza:

A táppénz járulékmentes. Csak a 16% SZJA vonódik le belőle.

Ép ezért a biztosítási időből ki szokták venni. Csak szolgálati idő szerezhető vele.

Ezek alól kivétel a GYED, és GYES, mert ezekből nyugdíjjárulékot is kell vonni.

2014. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erdőfalvi válasza:

Az adott évben valaki először megy táppénzre, betegszabadságot fizet neki a munkáltató, egynapi átlagbére 70%-át. Ha a betegszabadság 15 napos mértékét már kimerítette, és még mindig táppénzen van, akkor 60% jár neki. Ha kórházi ápolás alatt áll (fekvőbeteg ellátás)akkor csak a napi átlagkeresete 50%-a jár.

Különbség még az is, hogy a betegszabadság fizetett ünnepre, és munkanapokra, még a táppénz naptári napokra (azaz szombat, vasárnapra is jár, ha valaki folyamatos táppénzes, vagyis átnyúlik a táppénze a következő hétre).

Ha valakinek fix bére van, akkor könnyű kiszámolni, hogy mennyit kap:használd az adozona.hu táppénzkalkulátorát!

Ha veszélyeztetett terhes valaki, és több hétre vagy hónapra kiírják táppénzre , az mindegy, először a betegszabadságot kell lefogyasztani, amit a munkáltató fizet teljes egészében, mert benne is van a nevében (szabadság), a táppénz 1/3-át is a munkáltató fizeti meg.

2014. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!