Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi tanácsadás, vizsgál...

Terhességi tanácsadás, vizsgálatok. Mikor kell először menni, milyen gyakran kell újra, a terhesség hányadik hetében?

Figyelt kérdés
Sajnos ahol élek, ott nincs bejelentett lakcímem, magánorvosra nincs pénzem, így kénytelen vagyok a bejelentett lakcímem szerinti városba járni, ami tőlünk 200km-re van. Ez időmből is sokat elvesz és nem is olcsó. Azért érdekelne, hogy kb hány alkalomról lenne szó és mikor (nagy hassal nyilván az utazás is nehezebb)
2013. márc. 3. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sosem a bejelentett lakcím szerint kell járni védőnőhöz és kismamagondozásra, hanem a tényleges lakcím szerint.
2013. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy oda, ami a lakcím kártyán van.
2013. márc. 3. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Havonta 2x minimum, egy nap a védőnő, egy másik nap az orvos. Közben külön az UH-k, meg vérvételek. Kb 4 UH, kb 4 vérvétel. A terhesség legvégén meg minden másnap menni kell.
2013. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én se a bejelentett lakcímemhez tartozó orvoshoz jártam!
2013. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahol ténylegesen laksz, oda menj, mert a védőnő is onnan fog kijárni hozzád majd később.

Mikor az orvos adott leletet, hogy terhes vagy, azzal a papírral menj a hozzád legközelebbi terhesgondozásra. (Amúgy ahhoz, hogy kapj gyest, gyedet, t-gyást, legalább 3x, vagy 4x kell menni a terhesség alatt. Ezt sosem tudom pontosan, de biztosabb, ha 4x mész. Koraszülés esetén csak 1, vagy 2 alkalom kell.)

2013. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok, persze minél többször mész a védőnőhöz, annál jobb, nem árt, ha nem csak 4x látogatsz el! (Én is többször voltam.)
2013. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A vizsgálatokról itt mindent megtalálsz:

[link]


Szóval szerintem nem igazán életszerű 200 km-t utazni. Nem tudsz bejelentkezni a tényleges tartózkodási helyedre?

2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó, mert kevés van, amire nem időpont alapján mész.

Az én esetemben az első vizsgálat az ambulancián a 6. héten volt, majd az első hivatalos változat a 7. hét végén. Majd 8. héten védőnő. Közben EKG és vérvétel is. A 9. és a 10. héten is mentem a nőgyógyászomhoz, majd a 12. héten kötelező UH, kombinált teszt, majd a 14. héten védőnő. Most a 16. héten megyek újra nőgyógyászhoz, majd AFP és várhatóan a 18. héten ismét védőnő.

Sajnos, nem sétagalopp, de szerintem, ha lehet, próbáld egy napra berakni azokat a vizsgálatokat, amiket csak lehet.

2013. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos bejelentkezni semmiképp nem tudok. Albérletben lakom és a tulaj már az elején kijelentette, hogy nem jelentkezhetünk be. A babáról meg nem is akarok neki szólni, mert annak végképp nem örülne és különben is a terhesség vége felé elköltözünk. Ismerősöm pedig nincs, akihez bejelentkezhetnénk.
2013. márc. 4. 06:55
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Gondoltam, hogy valami ilyesmiről lehet szó. :-(

De szerintem akkor sem megoldás, hogy 200 km-re járj terhesgondozásra. Szerintem keresd fel a mostani lakóhelyedhez tartozó védőnőt és beszélj vele, hogy mi lehetne a megoldás. Vagy ő mondta, hogy utazz 200 km-t?

2013. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!