Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon érdekel a dolog. Ti...

Nagyon érdekel a dolog. Ti voltatok már így?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos!Ha maszekhoz járunk akkor minden hónapban menni kell és fizetni mondjuk havi 9000-ft Én így megyek és járok nagyon,nagyon elégedett vagyok.Utoljára február 5-én voltam az mondta az orvos,hogy nem ad idő pontot márciusra mert majd meglátjuk,hogy hogyan alakulok.Ma voltam ctg és az mondta,hogy most pénteken menjek megint és lesz méhszáj vizsgálat is ez a kórházban,Ilyenkor adni kell neki pénzt???????????????mert csak meg vizsgál alul ,vagy akkor inkább hívott volna maszekba???????Jaj istenem olyan égő mit a fenét csináljak????????

2013. márc. 4. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a végén, hogy mivel tartozol. hátha azt mondja semmivel, ha igen akkor meg megmondja kerek perec
2013. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj istenem de ez olyan ciki nem?????Oké azért köszönöm szépen
2013. márc. 4. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
engem a kórházban fogad mert a magánrendelője messze lenne nekem de előre megbeszéltük hogy olyan lenne mintha a magánrendelőbe mennék. szerintem is kérdezd meg a végén, ez az egész alapból ciki de ez van
2013. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nállunk ugy volt ha a magán rendelőjébe mentem fizetni kellett ha a korházba csinálta a vizsgálatot nem..

Én 36 hetesen voltam utoljára nálla a magánban utánna hetente taliztunk a korházban...azért nem kért pénzt csak a szüléssért.

2013. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, érdekes amit írsz. Ugyanis a kórház az orvos munkahelye, ahol nem a saját rendelőjét, eszközeit, gyógyszereit használja. Nem mellesleg egy fillér adót sem fizet, mert nem a magánpraxisában lát el téged.

Ami a kérdést illeti; nálunk ez úgy volt, hogy amikor a rendelőbe kellett menni, azért fizettem. Amikor a kórházban kellett valamilyen vizsgálatra menni, azért nem. De ezt az én orvosom magától is mondta, és szerintem ez így normális. A kórházi ellátásért a tb járulékommal "fizetek", a magánrendelőben az orvos külön szolgáltatásait veszem igénybe a tarifái alapján.

2013. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm szépen:-)
2013. márc. 4. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a magánrendelőjébe mentem akkor ott csengettem rendesen, de változó volt, hogy mennyit kért. Általába 5000 egy vizsgálat, de volt, hogy azt mondta, hogy 3000. Adtam volna akkor is 5-öt de nem fogadta el, visszaadta a visszajárót.

Ha nagy ultrahangra kellett menni a kórházba ott volt, hogy nem is ő volt, más doki, tehát egyértelmű, hogy ott nem fizettem. Majd a szülés után, na ott lehet fizetni! :-)

De szerintem is ha a kórházba mész, kérdezd meg a vizsgálat végén, hogy mennyivel tartozol, aztán majd mond valamit. Nem ciki ez, az lenne ciki, ha fizetni kéne te meg elmész és úgy szól utánad!

2013. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha havonta fizetsz a terhesgondozásért, akkor nem kell a kórházi vizsgálatért külön fizetned. Másrészt kórházban amúgy sem kell fizetni, csak magánban. A kórházi vizsgálataidat a TB fizeti. Én nem adnék pénzt, és meg sem kérdezném.
2013. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor adj neki ha a magánrendelőjébe mész. Amikor a kórházban vizsgál meg akkor éppen munkaidő alatt van amiért fizetést kap, és a te általad is befizetett járulékból vásárolt és használt eszközökkel dolgozik. Sajnos te is az a kismama vagy aki tömi az orvost pénzzel, tudom milyen érzés ez, régen ilyen voltam, ciki volt minden , de ezen túl kell lépni valahogyan és egy egészséges középvonalat beállítani, reális gondolkodással. Hiszen sokat dolgozol te azért a pénzért amit a negyed óráért odaadsz neki. Sajnálni sem kell, ha csak hetente van 3 szülése, akkor is többszörösét keresi . Igen, ő rendelkezésre áll éjjel-nappal és ezt persze hogy meg kell fizetni, de azért a munkaideje alatt ne dolgozzon már egyszerre a fizetésért és a magánbetege pénzéért.
2013. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!