Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek hosszú ciklussal...

Akiknek hosszú ciklussal fogant a babátok, nektek a nőgyógyászok el szokták fogadni, ha hőgörbe alapján tudtátok a peteérés napját, ami mondjuk nem a 14. napon, hanem sokkal később volt?

Figyelt kérdés

Nekem a ciklusom 32. napján volt a peteérésem, (ami biztos, mert a hőmérsékletem, a nyákom, az ovuteszt és az ovufájdalom is erre utalt), így a babám sokkal kisebb, mint amit az első mensesből számolnak. Ezt mennyire hiszik el az orvosok, hogy tényleg később volt a peteérés? Hallottam néhány esetet, hogy nem vették figyelembe, és nem hittek a kismamának, pedig végül neki volt igaza. Nektek mik a tapasztalataitok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 4. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos vagy a peteérésed időpontjában, akkor egyszerűen vonj le belőle 14 napot és azt mond be utolsó menstruációnak :) Így senki nem fog csesztetni, hogy kisebb a baba, mint - szerintük, azaz az igazi menzesz alapján - lennie kéne + a végén sem fognak túlhordást hinni, amikor az valójában még nem is az.
2013. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen vagyok én is, mint te kedves kérdező. Ahhoz az orvoshoz járok már több éve, tudja, hogy milyenek a ciklusaim, ezért nem is abból számolt, hanem uh alapján próbált korrigálni. Az első genetikai vizsgálatnál ott +/- 1-2 nappal meg tudják állítólag mondani, hogy pontosan hol járunk és aszerint korrigálják. Legalábbis nálam így volt.

Menstruáció szerint már betöltöttem volna a 29. hetet is pár napja, de az uh alapján csak most pénteken töltöm a 28at.

2013. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy mikor kérdezi, hogy mikor menstruáltam utoljára, akkor megmondom, hogy szoptatás miatt még nem állt be a ciklusom, nagyon össze-vissza volt, így most is csak a 32. napon volt még a peteérés. Így már azért hihetőbb, nem? Mert még napi 3x is szoptatok... Mit gondoltok?
2013. márc. 4. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megmutathatod a görbéd, az alapján el fogja hinni, ha nem hülye:D

Egyébként anyám is úgy oldotta meg, hogy tudta mikor volt az ovuja, és abból levont 14 napot. Azt mondta be utolsó menzesznek:DD

Persze akkor még nem volt UH, ami alapján lehetett korrigálni. Előtte meg x hónapig vérzése se volt...

2013. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 35-40 napos ciklusaim vannak, néha kimarad a mensim ha stresszelek. Ezt mondtam is a dokinak, mikor január elején volt meg utoljára, a babám viszont február elején fogant meg. Egy percig nem problémázott ezen,ultrahang alapján számolta ki, a harmadik havi vizsgálaton már olyan jól megsaccolta hogy egy napot késett csak a babám a kiírt naphoz képest :)
2013. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
A ciklusom 30. napján volt a peteérésem és mindenhol elfogadták, pedig nem kamuztam az utolsó menstruációval. A védőnőnek mondjuk mindne alkalommal el kellett magyarázni hogy nem, nekem nem abból számoljuk mert hosszú ciklusaim voltak, úgyhogy legközelebb szerintem én is inkább bekamuzom azt az időpontot utolsó menzesznek amit a peteérésből számítok vissza :) A nődokim feltétel nélkül elfogadta és az UH is engem igazolt.
2013. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!