Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet enni házi füstölt...

Lehet enni házi füstölt kolbászt? Az ugye már nem nyers hús?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja szalámit nem lehet enni és ez pedig olyasmi...
2013. márc. 5. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ettem szalámit és házi lókolbászt is.
2013. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A füstölt hús nyers. nem javasolt.
2013. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De mértékkel lehet
2013. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem mertem :(

Megkérdeztem a dokit akinél kezdtem, és látszólag váratlanul érte a kérdés, elgondolkodott, mondtam neki, hogy nyers húsból van, ezért kérdem, és erre azt mondta, hogy inkább akkor ne. De hozzáteszem, hogy egyáltalán nem volt meggyőző, és ha nem lehetne, akkor valószínű élből tudná. Másrészt itt a neten egy orvos válaszol fórumban azt írta egy doki erre a kérdésre, hogy a a toxoplazma fertőzés elsődlegesen nem a kolbásztól lehet kapni, úgyhogy egyen bátran, nyilván mértékkel...


De én a sok ellentétes infó miatt nem mertem enni, pedig józan ésszel úgy gondolom lehet, meg ismerek is egy csomó kismamát, aki tömte magába a kolbászt, meg szalonnát hetekig, mert annyira kívánta, és nem lett bajuk :)

2013. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az én dokim azt mondta hogy a füstölés az már eleve valamilyen hőkezelés tehát ez a része nem gond, az már más kérdés hogy maga az eljárás miatt sok méreganyag kerül a füstölt élelmiszerbe, ezért nagy mennyiségben nem javasolt. Én annyit ettem amennyi a vajas kenyeremre kellett szalámi, szerintem az még nem sok, de pl. füstölt kolbászt, vagy nagyobb darab füstölt sajtot, esetleg oldalast nem ettem volna.
2013. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én a hétvégén annyira megkívántam a füstölt házi sonkánkat és a kolbászunkat, hogy én bizony ettem egy kis kolbászt.

13 hkm

2013. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! tényleg piszok nehéz eldönteni, de az tény, hogy nagyon kívánom és tudom hogy a családom készítette így bennük megbízom. 2 napja ettem pár karikát, de ma is fogok... szerintem... hmmm olyan finom
2013. márc. 5. 14:09
 8/8 Lues ***** válasza:
Bennem is felvetődött ez a kérdés. Én a védőnőtől kértem részletes tanácsokat az ételekkel kapcsolatban. HÁZI füstölt kolbászt lehet enni, semmi baj nem lesz. Sőt, mindent lehet,persze csak mértékkel. Tejet napi 0,5 liternél nem ajánlatos többet, meg parizert nem ajánlatos enni.
2013. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!