Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült már valaki azért császár...

Szült már valaki azért császárral, mert a méhszájat fedte a méhlepénye?!

Figyelt kérdés
Én még csak koraterhességben és második trimeszterig hallottam ilyen problémáról. Tapasztalatok? Saját, mások példája? Köszi.

#méhlepény #fedés #császár indikáció
2013. márc. 5. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem részlegesen fedi, még nem mondták biztosra a császárt.

34 hetes kismama

2013. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nem "vándorol feljebb", hanem a szüléskor is fedi a méhszájat, az csak császárral szülhet. Így járt az unokatestvérem felesége is. De a legtöbb esetben arrébvándorol.
2013. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Szülésznőként nem egy esetet láttam,amikor a méhlepény részben,vagy teljes mértékben fedte a méhszájat.A kiírt előtt kb.2 héttel befekteteik álatlában a kismamát,és progis császárral születik meg a magzat.Persze ha megindul hamarabb magától,rögtön műtő.Mivel a méhlepény a magzat "útjában van",a spontán szülést nem lehet kivitelezni ezekben az esetekben.A koraterhességen kialakuló méhlepény tapadási problémák fentebb vándorolhatnak,de nem minden esetben történik így.
2013. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem, hogy a 100% koraterhességi placenta praevia-ból mondjuk max. 8-10% marad úgy és nem fordítva!!!

16 hetesen most ez van, alig várom a következő UH-ot!!!

2013. márc. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!