Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után csak császárral...

Császár után csak császárral lehet szülni?

Figyelt kérdés
2012. augusztusában császármetszéssel született meg a sógornőm gyereke. Lehet ezután hüvelyi szülése? Bizonyos idő elteltével esetleg? 39 lesz, túl sokat nem várnak már.
2013. márc. 2. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 1999. januárjában szültem először - előreesett köldökzsinór miatt sürgősségi császárral. Életmentő volt a beavatkozás. 22 éves voltam ekkor. Ezután 9 évvel született meg a második fiam 4050 grammal, természetes úton, majd újabb 4 év múlva a kislányom 4630 grammal szintén hüvelyi úton. Úgyhogy semmi sem lehetetlen. Problémamentes várandósság, jó leletek, anyai elszántság és a természetes szülést támogató orvos kellenek hozzá. Én úgy tapasztaltam, hogy egy életet a világra hozni semmivel nem ér fel. Kár lett volna kihagyni ezt az élményt. Imádok szülni!!!

2013. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha másfél-2 év telik el a 2 szülés között, tehát a császár hege a méhen már eléggé "biztonságos"? Te fiatal voltál és azért a 9 év elég sok.
2013. márc. 2. 15:04
 3/8 Jégtánc ***** válasza:
100%
Lehet természetesen hüvelyi szülése.Nekem is az első sürgősségi császár volt,a második és 3-ik természetes úton született.Császár és sima hüvelyi szülés közt 3 év telt el.Sok mindentől függ.Ha nagyon kevés idő telik el a két szülés közt akkor lehet hogy a második is császár lesz.Nem biztos hogy a hegesedés olyan mértékű hogy kibírna egy normális szülést.Ezt majd az orvos tudja megmondani.Nincs akadálya ha minden rendben van a terhességgel, és a baba sem faros fekvésű.
2013. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

2 éven belül nem szokták engedi az orvosok, mert nagy a kockázata a heg szétválásának, de ha engedik, akkor is folyamatosan ellenőrzés mellett megy és akár még vajúdás közben is fordulhat a kocka.

Nekem is császár lett az első, 20 hónap van a gyermekeim között és nekem nem engedte volna meg a dokim a másodiknál a sima szülést (bár én sem szerettem volna). A barátnőm 23 hónapra szült és neki az ő dokija bevállalta és nem is volt semmi probléma a másodikkal! :) Szóval rizikós és nem is mindig éri meg kockáztatni, de azért vannak jó példák is :) Sok múlik az orvoson és az "induló" hegvastagságon.

2013. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére simán lehet természetes úton szülni császár után! Csak támogató doki és szigorúbb ellenőrzés kell hozzá (a hegvastagságot vizsgálják folyamatosan, és ha bármi problémát látnak, tolják a műtőbe a kismamát). Van ismerősöm, akinek kicsit több, mint egy évvel sikerült természetes úton szülnie a császár után (a császárra harántfekvés miatt volt szükség).
2013. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

első szülés császár, a következő 3 természetes :)

nem feltétlen kell császár után csak császárral szülni

2013. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

annyit még hogy az első a második gyerek között 25 hónap van

2013. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Úgy néz ki hogy szülhet akkor természetes úton, ha minden jól megy.
2013. márc. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!