Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy nemsokára szülök?...

Lehet hogy nemsokára szülök? 35 hetes kismama

Figyelt kérdés

1 napja lejjebb ment a hasam,(a köldököm is lejjebb ment és beljebb). Egyre többször fáj a derekam,medencém (már régóta van,de egyre erősebbek,hosszabbak). Már nem bírom a mozgást. Pár napja majdnem állandóan keményedik a hasam. 2napja többször volt olyan,hogy székelési ingerem van,de nem jött semmi,hiába próbáltam.

Ha most jönne sok esélyem van rá,hogy szoptassam,ne legyen koraszülött,csak pár napot legyünk bent????



2013. márc. 5. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy 37.hét előtt született babákat veszik koraszülöttnek,de szerintem még nem fogsz szülni,pihenj sokat.
2013. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha most megindulna a szülés még visszatartanák, ha tudják.
2013. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írta az előző, a betöltött 37. hét után nem számítanak koraszülöttnek a babák. (Ha elérték a 2500 grammot súlyra.)


De betöltött 36 héttől már teljesen életképes a baba méhen kívül. Ismerősöm is 36 hétre szült, nem volt inkubátor, meg semmi, négy napot töltöttek bent.


A szoptatás meg nem attól függ hány hétre szülöd meg, ismerek olyan 24 hétre született kicsit, akit az anyukája szoptatott. A szüléstől, lepényleválástól indul be a szoptatás, nem attól hogy a bab a pocakban volt 40 hetet.

2013. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be, nézesd meg magad. Csinálni fognak egy NST-t, hogy hogy mozog a baba, lehet, hogy egy uh-t is, és megnézik a méhszájad. Lehet, hogy elkezdtél kinyílni. Ebből lehet akár szülés most is, de 1-2 hét múlva is, minden esetre szerintem közel van. Vegyél be 3x2 magnéziumot (magnerot a legjobb), és pihenj sokat, feküdj! Ha bent azt mondják, hogy megindultak a dolgok, akkor kap a baba tüdőérlelőt, hogy ha megszületne, akkor ne legyen gond. Ezért is menj be mindenképpen.


Aggódni viszont ne aggódj, mert 1, csak ártasz vele. 2, nem lesz a babádnak semmi baja, ha meg is születne. Egy barátnőmnek most született 34. hétre 2400g-mal a kisbabája, annyi, hogy nem 3-4 napot, hanem másfél hetet voltak bent, de a teje ugyanúgy megindult, a baba tud szopizni, nő rendesen és semmi baja az ég világon. ÉN pedig ugyanúgy voltam mint te (30. héten visszatartottak, onnantól feküdtem), aztán szedtem a magnéziumot, végül a 35. héttől ugyanaz volt, mint neked, és a 37. héten szültem egy makk egészséges 3 kilós kisfiút, aki most 3 hónapos és iszonyat gyors a mozgásfejlődése is.


Magyarán midnenképpen nézesd meg magad, hogy minden olyat meg tudjanak tenni, amitől nem lehet gond, aztán feküdj, szedj magnéziumot és készülj lelkileg a szülésre és a babád fogadására. sok sikert, könnyű szülést

2013. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A betöltött 37. héttől nem számít koraszülésnek (illetve 2000 g alatt annak számít). Egyébként egy 35. hétre született baba már jónak számít, sok kórház fel van erre készülve, nagy baj nem lenne, de szerintem minimum 1 hétig inkubátorban lenne. Ha nagyon aggódsz, keresd fel a dokidat, ő megvizsgálja a baba helyzetét, a méhszájadat stb, ő többet fog tudni mondani, mint mi. Egyébként az normális, hogy ilyenkor lejjebb megy a has, talán a derekad is ettől fáj jobban, hogy másféle terhelést kap. az is teljesen normális, hogy egyre nehezebben mozogsz. Szerintem ha az eddigi eredményeid jók voltak, akkor nem indul meg a szülés ripsz-ropsz a 35. héten, de azért inkább keresd fel a nőgyógyászodat.
2013. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 35.hétre szültem egy teljesen kifejlett 2700 grammos kislányt. Ma már 7 éves.
2013. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már nem lenne semmi komoly baja, főleg, ha kapna tüdőérlelőt, de a leírtak alapján még nyugodtan bent maradhat a 40. hétig is!
2013. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!