Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1N1 mennyire veszélyes...

H1N1 mennyire veszélyes ránknézve?

Figyelt kérdés

Ismertek olyan kismamát aki esetleg már elkapta ezt az új vírust??Ha igen,mi lett vele és a babával?Lehet hogy csak én rettegek ennyire tőle?A környezetemben senki nem érti miért félek tőle ennyire.Ki mit tud ennek a következményéről,ha terhessen kapjuk el?

19 km


2009. szept. 12. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kismamákra nézve bármely más vírus,is veszélyesebb nem csak ez a h1n1.Ez most egy új fajtája az influenzának ezért van körülötte ekkora felhajtás.

Egyébként kissé azért én is félek tőle,mert most próbálkozunk a babával,és van 2 kicsi gyerekem.De hát remélem nem lesz semmi komoly.

Kerüld amennyire tudod a zsúfolt helyeket,metró,busz..stb.Moss gyakran kezet, egyél sok vitamint.

2009. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én ahogy olvasgattam ez a vírus nem ártalmasabb egy sima influenzánál, esetleg hevesebbek a tünetei. Amúgyis felfújta a média, meg kel a pénz a gyógyszergyáraknak. Egy bárányhimlő vagy egy mumsz sokkal veszélyesebb egy kismamára.

És hogy kismamákat beoltottak-e? Na erről nem beszél senki, de őket soron kívül beoltják, hát köszönöm én nem kérek belőle, főleg mert már gyártják a vakcinát, amit még tesztelnek. Akkor hogy is van ez? Mindenki kísérleti nyúl lesz?

Lehet most lepontoztok, de ez a véleményem, ez az új vírus egy nagy "humbukk". Sok citromos tea, megfelelő vitamin bevitel mindenkinek és máris kisebb az esély arra hogy elkapjuk. Plusz tartsuk be a nincs puszi és kézfogás, tömegben ácsorgás és hasonlók.

2009. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy tudom, nem veszélyesebb, mint egy sima influenza. A felhajtás azért van, mert állítólag senki sem védett ellene (mivel új), ezért éehet, hogy sokan fogják elkapni. Ezt mondják a médiában. Én már csak azt nem értem, hogy hogy van az, hogy minden évben mutálódik kissé az influenza (hiszen minden évben változtatják az oltóanyagot is). Akkor azt miért nem kapják el tömegek? Szerintem is vitamin, ha gondolod maszk az utcán, ja, és ne rettegj, mert bevonzod, amitől félsz. Bízz magadban, a testedben, az immunrendszeredben. Egyébként kismamákra azért veszélyes minden vírus, mert a láz sokat árthat a babának. A védőoltást meg felejtse el minden várandós, és ez az orvosom véleménye is, nem csak az enyém.
2009. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Én is meg voltam ijedve, nem véletlen, hiszen az influenzaszezonban szülök, de pont az előbb találtam ezt a cikket és engem kellőképpen megnyugtatott. :)

[link]

2009. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Én 20 hetes vagyok és asztmás is ráadásul.. Én is félek! Kislányom ovis, és párom is sokat van közösségben.. Én táppénzen vagyok, és kerülöm a tömeget, naponta sokszor mosok kezet és fertőtlenítek, szellőztetek. Az asztmám miatt egyébként is veszélyeztetebbnek számítok, szóval reménykedek, hogy megúszom. A nőgyógyim azt mondta, hogy ha akarom beadathatom a védőoltást, de én inkább nem teszem. Irigylem azokat, akik várandósan egyáltalán nem félnek....
2009. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 hetes vagyok, múlt héten estem át az influenzán. Sima megfázásnak indult, fájt egy kicsit a torkom, tüsszögtem, aztán szombaton már minden porcikám fájt, fájtak az izületeim és semmi erőm nem volt, de lázam még nem volt, így azt hittem továbbra is, hogy megfázás. Délutánra tört ki rajtam, belázasodtam és nagyon rosszul voltam. Én is féltem, hogy elkapom, hát tessék, nem úsztam meg. A lényeg, hogy a lázat kell levinni minél előbb, és sokat kell pihenni, hogy ne legyenek szövődmények. Szerencsére a párom orvos, - így nem estünk annyira kétségbe - és a nőgyógyászt is felhívtuk, aki megerősített abban, hogy gyógyszer nincs influenza vírusra, se erre, se a simára, antibiotikumot adnak max a szövődmények megelőzésére, de nálam nem volt szükséges. Szóval nagymama receptje: szigorú pihenés, láz minél előbbi levitele. Algopyrint lehet szedni, én 3 óránként vettem be, összesen 3-mat és vizes ruha homlokra, arcra, csuklóra, mellkasra, szükség esetén hideg-meleg váltó zuhany. Így sikerült pár óra alatt levinni a lázam. Emellett sok folyadék (napi 2-3 liter), forró csipkebogyó tea hársfa mézzel(nagy a C vitamin tartalma), fél citrom leve és húsa kb. 3 dl vízben feloldva, citromból vagy 1 kg-ot megettem. Lehet használni stérimar orrsprayt és oscillococcinum homeopátiás bogyót, torokfertőtlenítőt. Hát így éltem túl a múlt hetet, 5 napot feküdnöm kellett, és csak aludtam, semmi energiám nem volt. De most már jól vagyok. A babának nem árt, megkérdeztem az orvosom, azt mondta, biztonságban van, kifejlődött már mindene, egyáltalán nem ártalmas rá. Ránk nézve veszélyes, főleg azokra, akiknek van valami alapbetegségük, és az I. trimeszteres kismamáknak, de védekezni sajnos nem nagyon tudsz ellene. Én sem értem, hol kaptam el, senki nem volt beteg a környezetemben. Szóval én már nem gondolkodom az oltáson, túléltük és tényleg nem veszélyesebb egy sima influenza vírusnál. Ami nagyon fontos, lázat minél előbb levinni és pihenni sokat a szövődmények elkerülése érdekében. Tényleg nagyobb a füstje mint a lángja, ne aggódjatok nagyon. Bocs, kicsit hosszú voltam. Boldog babavárást mindenkinek!
2009. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 1 Citromot mézzel leöntve eszek meg 2 nap alatt rengeteg a C vitamin és influenzára ez a legjobb...

Én minden nap elmondom magamnak ötször tízszer hogy: egészséges vagyok, egészséges leszek mind a 9 hónapban és a gyermekem is egészséges lesz. Öcsém haza hozta a vírust 2 hete Párom is kidőlt vele mellette aludtam és semmi bajom... Igyekszem nem stresszelni és a pozitív gondolkodás a bíztatás kell nekünk ilyenkor amúgyis Na meg a sok vitamin.

2009. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most is egy kicsit félek mert tegnap este belázasodtam,és fáj a torkom!A terhességem legelején vagyok!Ma már nincs lázam szerencsére!Csepeli vagyok és anyukámat muszály volt elkisérnem a sebészetre.Félek hogy esetleg ez H1N1, bár remélem hogy nem.Vitamin mézes tea és ahogy a tegnap feltett kérdésemre válaszoltak a kismamák algopyrin ha lázas vagyok!:)
2009. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de ez akkor mindenképpen lázzal végződik?Úgyértem hogy ha valamelyik tünetet észlelem magamon akkor onnan fogom tudni hogy h1n1 gyanús vagyok hogy a láz az mindenképpen jelentkezik?Fontos lenne.Köszi.
2009. szept. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a gyógyszertárban, hogy Algopyrint nem szedjek, azt terhesen nem lehet, inkább Rubophent. Mind a kettő betegtájékoztatója tiltja, egyébként.
2009. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!