Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség kezdetén az...

Ha a terhesség kezdetén az anya antibiotikumos kezelést kap, indokolt a magzat abortálása?

Figyelt kérdés
kb. 6-7 hetes terhes vagyok és mikor mentem a dokihoz elmondtam neki,h szedtem gyógyszert,aki azt tanácsolta olvassuk el a gyógyszer lehetséges kockázatait és aszerint döntsünk kell-e abortusz,mert szerinte komoly baja is lehet a magzatnak.Elolvastam a betegtájékoztatót,de csak hányás hasmenés,fejfájás és hasonló általános kockázatokkal jár a szedése.Terhesség alatt csak akkor ajánlott szedni ha tényleg muszály.Én semmiképp se szeretnék abortuszt...Jó lenne ha olyan kismamák válaszolnának akik hasonló cipöben jártak.

2013. márc. 6. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy az első 6 hétben a baba gyakorlatilag őssejtek halmaza, és képes az esetleges defektusokat kijavítani, ezért szokták azt mondani, hogy ha valaki gyógyszert szedett vagy ivott míg nem tudott a terhességről, akkor sem lesz baj...

Nálam is minden játszott, ugyan nem antibiotikumot, de fájdalomcsillapítókat marokszám szedtem akkoriban, és többször ittam is abban a hónapban, mert egy csomó rendezvényre voltunk akkoriban hivatalosak...egészséges lánykám született...

2013. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2013. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is ezt a választ ki mondta neked,a háziorvos??Én mindenképpen beszélnék egy szülész-nőgyógyász orvossal,sőt,genetikussal is.Amikor terhes lettem a kisebb lányommal,2 féle vérnyomás csökkentőt szedtem.A belgyógyászom csak annyit mondott,hogy emellett a gyógyszer mellett nem szabad teherbe seni,mert a magzatot károsítja,súlyos fejlődési rendellenességet is okozhat.Fog.gátló mellett besikerült baba volt,5.héten mentem,még szívhang sem volt,azonnal elvették a vérnyomás csökkentőimet,és genetikára irányítottak.Genetikán beszéltem a dokival,2 % esélyt írt le,hogy beteg lehet a babám.UH-on tövbbször nézék a fejlődését,nem volt semmi probléma,végükl tavaly márciusban egy gyönyörű,egészséges kislányak adtam életet(4050 grammos,és 51 centis volt)Meg sem fordult a genetikán senki fejében,hogy ezért el kellene venni a babát.Közben antibiotikumot is szedtem,semmi gond nem volt.Ilyen kis terhességebn még egyébként is kicsi az esélye,hogy hozzá bármi átjut a gyógyszerből,mert nincsen még placenta,és közös keringés.Milyen atibiotikumot szedtél,kedves kérdező??Én javaslom,hogy beszélj a nődokival,ő úgy is genetikára fog irányítani,ha szükésgét látja,nem küld rögtön abortuszra.Remélem minden rendben lesz,és ha bármiben tudok még segíteni,írj nyugodtan!Üdv.Egy szülésznő
2013. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Engem annak idején egy influenzaoltás miatt beszélt le két orvos is a gyerekről, (becsúszott terhesség volt, de megtarthattuk volna, utána szinte rögtön születtek is még gyerekek, de már tervezetten) mondván ki tudja milyen károkat okozott, na meg ha véletlenül - nem emiatt - de fogyatékos gyerekem születik, akkor sosem bocsátom meg magamnak, blabla....

Képzeld el mit éreztem akkor, amikor volt a sertésinfluenzás hiszti és minden híradóban azt nyilatkozgatták, hogy a kismamák oltassák be magukat influenza ellen, mert teljesen veszélytelen a magzatra. Hát köszi.

2013. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem indokolt! Czeizel Endre azt szokta mondani, hogy ha az első hetekben bármi ártana a megzatnak, az úgyis elhal (mindent vagy semmit elve). Az antibiotikumok közül csak néhány magzatkárosító hatású, de te valószínűleg nem ilyet szedtél!
2013. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Májusban derült ki, hogy terhes vagyok, márciusban elég erős antibiotikumot kaptam.

A nőgyógyász, a védőnő és a családsegítő is azon az állásponton volt, hogy az még annyira korai szakasza volt a terhességnek, hogy nem okozhatott gondot.

Megtartottuk a babát, most 15 hónapos, picinek egy kicsit vérszegény volt, de amúgy semmi baja sincs.


Én nem vetetném el a helyedben.

2013. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk volt olyan ismerősöm aki elvetélt az influenza oltás után (amikor ez a nagy hisztéria volt hogy oltassanak a kismamák).

Biztos hogy genetikushoz mennék egyébként és az ő elmondására hallgatnék.

Egyébként nekem a 3.babám sikerült úgy hogy nem volt tervezve és épp tüdőgyulladásom volt amire antibiotikumot meg mindenféle mást is szedtem (4-5 hetes terhes lehettem). Nagyon kevés az az antibiotikum ami teratogén (van czeizel endrének egy listája a teratogén gyógyszerekről, nem olyan hosszú amúgy) egyébként.

Nekem se javasolta senki emiatt az abortuszt. Teljesen egészséges kisfiam született 41.hétre.

2013. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 29 hetesen voltam bent viszatartáson és inrtavénásan kaptam antibiozikumot, ha valami fertőzés miatt indult volna be a szülés. Szóval még később is adnak, ha szükséges. De nekem is azt mondta a doki, hogy az első pár hétben nem károsodik a magzat, ha igen, akkor spontán elvetél a nő, sokszor észre sem veszi, hogy terhes volt, csak egy erősebb vérzést. Én is sokat buliztam, ittam, cigiztem a terhesség első heteiben, amíg nem tudtam, hogy van. Végül makk egészséges kisbabám született decemberben. :)
2013. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én biztos, hogy nem vetetném el. meg se fordulna a fejemben. nincs semmi baja a babának. ha mégis, úgy is magától elmegy, elvetélsz.

én lázas voltam és hörghurutos az 1. trimeszterben.

2013. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár nappal a pozitív teszt előtt írtak fel antibiotikumot felfázásra. Az első két szemet szedtem be, utána eszembe jutott, hogy mi van, ha baba van. A gyógyszerész megmondta, hogy miért ellenjavallt az az adott antibiotikum az első 3 hónapban (az épp a folsav felszívódását akadályozta, ami ugye ilyenkor elég fontos), úgyhogy azonnal abbahagytam, és mást kaptam helyette. Eddig minden uh-on egészségesnek látták a babát.

Szóval nem mindegy, mit szedtél, miben károsíthatja a magzatot, ha egyáltalán károsíthatja. De elvetetni szerintem is túlzás lenne.

2013. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!