Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes terhes vagyok 3100 a...

Isabel25 kérdése:

35 hetes terhes vagyok 3100 a méhszáj, görcsölök, keményedek, lehet hogy szülök hamarosan?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál , mert pár napja éjszakánként intenzíven görcsölök és keményedek. Csináltak Ctg-t is de pont semmi görcs nem volt. Megijedtem, mert 35.héten félek hogy még valamije nem fejlődött ki rendesen. Nem szeretnék még szülni. VAlaki jár/t hasonló cipőben?

2013. febr. 6. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem,nem fogsz szülni,ahhoz a méhszájadnak is le kéne rövidülni,a 3 helyett legalább 2 nek kéne lenni.

Jóslófájások csak,kihúzzátok simán.

2013. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én 34+4 hetes vagyok.nekem is 3100 az értékem,nekem azt mondta a doki,hogy ez igazság szerint még semmit sem jelent és hogy csináljam a dolgom úgy ahogy eddig,de azért ne terheljem túl magam.

pihenj és szedj magnéziumot ha görcsölsz!

2013. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek nincs teljesen igaza. Én 36+4 hetesen szültem úgy, hogy még a szülőszobán is az volt, hogy a nyak nem rövidült, de már 2 ujjnyira nyitva voltam 5 perces fájásoknál. Mondjuk furcsálták is, szóval nem ez az általános,de azért lehetséges. Az biztos, hogy megindult valami, ha ezek a görcsök kinyitják a méhszájat. Nekem ez a 29. héten történt meg, így befektettek visszatartásra. 35. héten már nincs ilyen, pont azért, mert már nem olyan veszélyes, ha megszületik...max., ha tényleg megindulna, akkor kap még tüdőérlelőt. Ne aggódj, most már nem lehet baj ebből.

Nem azt mondom, hogy szülni fogsz, mert ilyen méhszájértékkel tényleg végig lehet még hordani, de a folyamatos intenzív görcsölés/keményedés viszont tovább nyithatja, és akkor viszont 1-2 héten belül szülni fogsz. Az biztos, hogy pihenj sokat, szedjél magnéziumot, ne lépcsőzz, ne takaríts, mert azért még jó lenne, ha bent maradna min. 2 hetet, de ne izgulj, mert akkor sem lesz semmi komoly, ha esetleg a héten megszületne. Élvezd ki a maradék időt, amíg bent rúgkapál és foglalkozz kicsit magaddal, mert hamarosan egy jó ideig nem lesz rá sok alkalmad :).

2013. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Igazából vasalni kéne meg pár dolgot előkészíteni a picinek.ezeket lehet gondolom . Most döbbentem le igazán hogy hamarosan én leszel valakinek az anyja :-)
2013. febr. 6. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Ettől még nem valószínű, hogy mostanában szülni fogsz! Ennyi idős terhesen ezek normális jelenségek! :-)
2013. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És mozognom szerintetek lehet vagy feküdjek inkább egész nap? őrjítő ez a semmittevés pedig még csak 1 napja csinálom :-) persze a babáért mindent!
2013. febr. 6. 23:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pihenj. de ez nem azt jelenti, hogy feküdj egész nap. Nekem 16. héttől keményedett és 2000 volt kb a 36 .hétig, utána 1000, de nem nyílt ki a méhszáj. szerintem alkati kérdés is. de azért most már inkább ne csinálj nagy takarítást. Csináld, ha jól esik, de ne vidd túlzásba.
2013. febr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! A kérdezőnek már nyitva van a méhszája. nekem a 29-től volt ilyen értékem (vagyis 2100) és szigorú fekvés volt. Mondjuk 6 hét fekvés után én már a 35. héten elkezdtem óvatosan mozogni, mert nem bírtam tovább, és az már nem olyan rossz, ha akkor születik. El is kezdtem még jobban keményedni, görcsölgetni, végül a 36+4. napon szültem.


Kérdésedre... szerintem mérlegelj, hogy neked "belefér-e", hogy 2-3 héttel esetleg előbb születik, mert akkor ne feküdj, csak kíméld magad. Ha végig akarod hordani, akkor feküdj. Hozzáteszem, az én kisfiam 3000g és 52 cm volt, 10/10-es apgar, szóval teljesen életerős, egészséges kisfiú, semmilyen rásegítésre nem volt szüksége!!!

2013. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok.Bocsánat, tényleg hülyeséget írtam! Nem is koncentráltam a 100-ra...tényleg bocs! Akkor meg tényleg pihenj!Hagyd a fenébe a vasalást!
2013. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagyon kedvesek vagytok!azt szeretném még kérdezni, hogy 250mg Béres magnéziumot szedek.napi 1et. Érzem hogy nagyon kevés.a doki azt mondta ne szedjek többet, mert ez van a tájékoztatón is.másikat nem írt fel.nem értem miért.. Sztem ezek egyértelmű magnézium hiányra utaló tünetek.van amikor a görcsök maszt mélt aludni sem tudok.
2013. febr. 9. 02:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!