Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nem érvényes a TB-je,...

Akinek nem érvényes a TB-je, és terhes, annak van valami támogatás, vagy hasonló? Vagy hogy működik ez? HELP!

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mire gondolsz, de akinek érvényes a TB-je annak sem jár támogatás azért, mert terhes.
2013. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmiféle terhestámogatás.

Ha valaki dolgozik és már a terhessége miatt nem tudja elvégezni a feladatát, nem tud dolgozni, akkor elmehet táppénzre és bár nem dolgozik, de pénzt kap.

Akinek úgy jött össze a babája, hogy nem volt munkahelye, az csak azért, mert terhes, nem kap semmiféle támogatást. Ha jogosult rá, akkor kaphat segélyt, de ez nem függ attól, hogy terhes-e vagy sem. És rászorultságot is kérhet az önkormányzattól, ha nincs miből fizetnie a TB-t, hogy akkor ne kelljen fizetnie. De ezt is kérheti az is, aki nem terhes.

2013. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Úgy tudom, hogy terhes nőnek a terhesgondozásért nem kell fizetni, ha nincs TB-je. De jobban tennéd, ha bemennél a NAV-hoz, hogy szeretnéd magad fizetni a TB-et, nehogy utólag behajtsák rajtad a terhesgondozás díjait.

Ha fizeted magadnak nem lesz baj és minden ellátást megkapsz!

2013. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És mennyi ez az összeg? Ha magam után kell fizetni? Nem tudod?
2013. márc. 6. 13:33
 5/15 anonim ***** válasza:
6600 ft havonta. De előbb menj be az önkormányzathoz, ha rászoruló vagy, akkor ők átvállalhatják helyetted a fizetést, de úgy tudom csak 1 évig fizetik.
2013. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Havi 6000 pár száz forint. És ha elkezded magad után fizetni, akkor utólagosan is ki kell fizetni az elmaradt összegeket. Ha tehát 1 éve mondjuk nincs rendezve a TB-d, akkor azt az 1 évet is ki kell fizetni, meg rendesen az adott hónapét is.
2013. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak GYES alatt ingyenes a TB, terhesség alatt fizetni kell. Ha megvan a GYES jogosultságról szóló papír, akkor lehet menni a NAV-hoz fizetési mentességet kérni. Legalábbis nálam így volt, 5 hete szültem.
2013. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat mindaddig fizeti a rászorult TB-jét, amíg megfelel a rászorultság feltételeinek, csak 1 évente van felülvizsgálat.

De ha megszül a kismama, akkor onnantól fogva hogy gyest kap, azzal együtt fog járni az ingyenes TB ellátás, nem kell külön fizetni érte.

2013. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm! Nagyon aranyosak vagytok, hogy segítettetek! :)
2013. márc. 6. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én már igényeltem ezt az önkormányzattól, de sajnos nem kaptam meg mert a férjem szerintük "jól" keres!Semmien kiadást nem vesznek figyelembe a férjed nettó fizetését nézik és h az egy főre jutó jövedelem nem haladhatja meg a 28500Ftot!Még azt is be kell írni, h neked vagy férjednek élettársadnak milyen vagyontárgyai vannak (lakás, autó, nyaraló).Nálunk kicsivel meghaladta így nem jár nekünk semmi!Amit figyelembe vesznek kiadásként az a gyerektartás, de arról is csatolni kell a bírósági végzést!Szóval hajrá, remélem te jogosult leszel rá!
2013. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!