Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babám a saját kialakult...

A babám a saját kialakult "napirendje" alapján (főleg esténként) mocorog rendesen, de a reggeli NST-ken folyton ébresztgetni kell. Ez még nem ad okot aggodalomra?

Figyelt kérdés

Tegnap töltöttem be a 37. hetet. A kisbabám mindig is szelídebb rugdosódó volt, mocorgott rendesen, de sosem volt jellemző rá, hogy kirúgja a ház falát. Egy jó ideje beállt arra a rendre, hogy este 10 óra felé a legaktívabb, napközben pedig szintén vannak aktívabb időszakai délelőtt is, délután is, de nem olyan kiszámíthatóan, mint az esti. Reggel általában inkább alszik.


Az első, múlt heti NST-n a szülésznő megmozgatta kicsit és remekül reagált is, felébredt és mozgolódott, minden a legnagyobb rendben volt. Tegnap azonban mintha semmi sem segített volna, minde stimulációt átaludt egy darabig, végül azért mozgolódott kicsit, de csak ímmel-ámmal.


Mondanom sem kell, az NST után már itthon jól mozgott, a tőle megszokott módon és aktivitással.


Nem mondtak semmi rosszat az NST-n, a lelet szerint nem történt esemény a vizsgálat során, az oxigénellátottság 96%, mint a múltkor, de valahogy a két görbét összehasonlítva még laikusként is látható, hogy múlt héten jobbak voltak a reakciói. Kéne aggódnom?


2013. márc. 7. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod,ugyanígy voltunk mi is.

Kisfiam mostmár 7 hónapos

2013. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod. Az én kisfiam annak idején pont fordítva csinálta. Délelőtt és este mozgolódás, délután alig-alig. Én nst előtt mindig csokit ettem. :) Attól általában beindulnak.
2013. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Közben utánaolvasgattam, hogy mi számít jó NSt eredmények, mert például nálunk a leletre nem írnak rá olyat, hogy reaktív-e a görbe, és orvos sem látta, csak a szülésznő. Tény, hogy ő folyton figyelte a kismamákat a vizsgálat közben is.


A leírások alapján úgy tűnik, hogy ez jó, reaktív görbének számít, ahogy nézem, egyetlen egyszer fordult elő egy esés 100-ra, ami aztán pár másodpercen belül meredeken felment a megfelelő tartományba. Amúgy végig 120 és 160 között volt a frekvencia ezt az egy esést kivéve, az amplitúdó is elég fűrészfogszerűen rajzolódik ki, nincsenek egyeneshez közelítő szakaszok.


Szóval valószínűleg tényleg minden rendben, csak az nem világos, hogy minden NST görbét önmagában kell-e értékelniük az ott dolgozóknak, vagy az is számít, hogy az előző hetihez képest van-e változás (pl. nekem előző héten eleve kicsit magasabb volt az alapfrekvencia, és a mozgásokkor a kiugrások is nagyobbak voltak, többször mentek 160 fölé, most egyszer sem, de azért 10-15-20 egységnyi ugrások így is vannak felfelé a magzatmozgásokkor)

2013. márc. 7. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell aggódnod! Sokszor a babák akkor a legaktívabbak, amikor alszunk, aztán ha felkelünk, ők alszanak...
2013. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig kiértékeli orvos, addig vissza se adják a terhes kiskönyvet, amit NST előtt elvesznek.

Amúgy én mindig bőségesen megreggeliztem NST előtt, akkor mindig mocorgott a babám. Első terhességemnél tanultam, mert volt, hogy nagyon keveset ettem és ezért aludt a babám. Volt, hogy a doki elküldött kajálni, meg lépcsőzni, hogy felébredjen a baba:)

2013. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!