Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kismama vagyok és...

12 hetes kismama vagyok és éjszaka az egyik oldalamról hirtelen a másikra fordultam és borzasztóan bele nyílalt a fájdalom a hasamba, még fel is kellett üljek ott ahol a pici van! Ilyen hirtelen mozdulattól lehet baja a kicsimnek?

Figyelt kérdés
Most is érzem h sajog még, a védőnő szerint nem eshetett a picinek baja, biztos a méh szalagok húzodtak meg, de nagyon izgulok, h akkor miért fáj még most is? Ugye nem történhet a kicsinek baja, ilyen hirtelen mozdulatok során? Lehet túl aggódom, de biztos ami biztos! Köszönöm előre a választ!

2013. márc. 7. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
még jó pár hétig fogsz ilyeneket érezni, nő a méhed, nyúlnak a szalagok, hidd el nincs baj. nekem mindig azt mondta a dokim hogy amig nem pecsételek, nem barnázok nincs baj, ne idegeskedj, pihenjek
2013. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nincs semmi baja. Gondolj csak bele hogy amikor valaki elesik terhesen megüti a pocakot és nincs semmi baja a picinek. Sokkal szívósabb mint gondolnád.
2013. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is sokszor volt. szedj magnéziumot,akkor nem lesz ilyen. és ne aggódj, nem történt baj a babával!
2013. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ettől nem lesz baja. Nemrég lezúgtam fél emeletet egy lépcsőn, a gyereknek meg se kottyant. Igyekezz nem megütni a hasad és nem emelni nehezet.

A szalagok nyúlnak, azt érezheted, meg biztos, hogy most jobban is figyelsz a fájdalomra, mint eddig, ezért jobban fel is tűnik. Ne aggódj, ez természetes. :)

2013. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eddig is voltak kisebb nyilalások a hasamban, de most azért ijedtem meg nagyon mert most különösen erős volt és még mindig érzem h fáj, ha nem sajogna nem aggódnék ennyire! De köszi még1x azért most megnyugtattatok :)
2013. márc. 7. 16:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, most már vigyázni kell az ilyen hirtelen mozdulatokkal. Nekem is volt ilyen, de nem lehet baja a picinek tőle.
2013. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16 hetes várandós vagyok és nekem is mindig oda kell figyelnem a hirtelen mozdulatokra. Levegőt is alig kapok, mikor rosszul és hirtelen mozdulok.
2013. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A méhtartó szalagok feszülését érzed! Ez hirtelen helyváltoztatáskor gyakori. És nekem is sokszor éjszaka a legerősebb.
2013. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neeee butáskodj :-) Szüléskor tudod te, hogy milyen erővel nyomódik össze a méhfal, és ez mekkora nyomást gyakorol a bébire? Ettől a hirtelen mozdulattól nem lesz semmi baja! :-) Ő egy szuperbiztos bunkerban van! Ahhoz nagyon brutális külső behatás kell, hogy ő komolyabban megsérüljön. Képzelj el egy vastag falú üvegpoharat egy vizzel teli lufiban, ami kb 2x olyan nagy, mint a pohár, tehát legalább 2-3 cm viz van a pohár, meg a lufi fala között. Nehéz lesz eltörni azt a poharat ;-)))) Ehhez még add hozzá a méh izomzatot, a hasfalat, és a (remélhetőleg legalább 3-4cm) zsirt a pocidon. Nyeh! :-) Ne aggódj, nem lesz semmi baj, viszont magadra vigyázz, azok a szalagok fontosak neked! ;-)
2013. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató kommenteket! :) Ma voltunk ultrahangon nagyon nagyon aktívak és játékosak vagyunk szépen kifejlődött mindenünk! :)
2013. márc. 8. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!