Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti milyen ételeket esztek...

Ti milyen ételeket esztek terhességi cukorbetegség miatt?

Figyelt kérdés
Párom 26 hetes kismama, és a kötelező cukorterheléses vérvételnél derült ki, hogy sajnos cukorbeteg! Recepteket szeretnék olyan ételekről, melyet ő is nyugodt szívvel ehet, és a babánknak sem árt!

2013. márc. 7. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Receptet sajnos nem tudok neked írni,én is cukros voltam, Norbi Updatete ettem terhességem alatt,minden eredményem rendben volt tőle,még meg is dícsért a diabetológus,hogy milyen szépen beállt a vércukrom.

Üdv: 7 hónapos kisfiú anyukája

2013. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem recept kell ide , hanem egy táblázat ahol megnézhetitek, hogy miben van szénhidrát és miben nincs. Nekem ami bevállt az a zöldségleves kevés észtával, ugyancsak a húsleves, töltött paprika se nyomta fel a cukrom. viszont ami durva az a krumplis ételek és a nagy adag spegettik, na meg pizza és társai... Amiben nincs cukor, az a sajt, sonka, tojás, nyers zöldségek, citrus gyümölcsök... inkább az élelmiszereknek nézzetek utána. és kitartást piszok nehéz volt nekem is :-(
2013. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kiderült róla a terhességi diabétesz, akkor valami tájékoztatást is kapott biztosan a diabetológián, hogy miből mennyit ehet. Ez alapján kell az étkezéseket összeállítani. Elsőre kicsit bonyi, meg nagyon macerás, de bele lehet jönni. Eleinte majd éhen haltam, ha jól akartam lakni abonett kenyérrel ettem meg egy jókora darab császárszalonnával...
2013. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem recept kell ide , hanem egy táblázat ahol megnézhetitek, hogy miben van szénhidrát és miben nincs. Nekem ami bevállt az a zöldségleves kevés észtával, ugyancsak a húsleves, töltött paprika se nyomta fel a cukrom. viszont ami durva az a krumplis ételek és a nagy adag spegettik, na meg pizza és társai... Amiben nincs cukor, az a sajt, sonka, tojás, nyers zöldségek, citrus gyümölcsök... inkább az élelmiszereknek nézzetek utána. és kitartást piszok nehéz volt nekem is :-( Tilos a kenyér is, max eg vékonyka szelet tenyérnyi reggelire vagy egy zsemle...
2013. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

Dehogy tilos a szénhidrát! oda kell figyelni hogy miben van gyors és lassú felszívódású, és számolni kell hogy mikor mennyit szabad melyikből enni. De a cukorbetegség lényege hogy szinten kell tartani a cukrot, az sem jó ha túl kevés szénhidrátot eszik valaki mert akkor meg leeshet a vércukor és az sem jó a babának.

Itt van egy cikk a pcos diétáról, ez pont ugyanaz mint a cukorbeteg diéta, van benne minta étrend is:

[link]

2013. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!