Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama magas cukorral...

8 hetes kismama magas cukorral, nagy a baj?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, járt-e már valaki hasonló cipőben. 7+4-nél járok, és 7-8 körüli cukorértékeket mérek szinte folyamatosan. Főleg reggel magasabb. Diétázom, számolom a CH-kat, első terhességgel is cukros voltam, az a 28. héten derül ki. Szerintetek ez okoz valami bajt a magzatnak, vagy ez még nem? Tippek, hogyan lehetne a cukromat kordában tartani? Azt hittem, az előző diétám után (ami nagyon jól ment) mindent tudok a cukorbetegségről, de ezek szerint nem :(

2012. szept. 13. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelezd az orvosodnak, belgyógyásszal együtt beállíthatják a diétád. Ha nem áll be akkor inzulin. Jó, hogy ilyen hamar észrevetted, hamar lehet korrigálni és nem lesz baja a babának. Én mindenképp megbeszélném az orvosommal.
2012. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen extrém esetek. Nekem pl. a pozitív terhességi teszttel egyidőben már megugrott a vércukorszintem 10-re. Azonnal inzulinra raktak.

Ráadásul az egész terhesség alatt meredeken nőtt az inzulinigényem.

Szülés után 2 hét alatt visszaállt a cukrom a normális értékre.

A következő babánál ugyanez volt, pozitív teszt, diabetológia, inzulin, a végére majdnem 60 egység naponta.

Szülés után viszont lassabban állt vissza, 8 hónap kellett, hogy elhagyhassam a szurit.

De mindkét gyerek egészséges hála az égnek.

Gondolj bele, az 1-es és 2-es típusú diabétesszel küszködőknek is egészséges babája születik, ha szoros kontroll alatt emelik az inzulinadagjukat.

Szerintem mihamarabb menj el a diabetológiára, beállítják a cukrodat, és nem lesz semmi baj.

Arra azért készülj fel lelkileg, hogy ha vissza is áll szülés után a cukrod, komoly esélyed van a későbbiekben a 2-es típusú diabéteszre.

Érdemes szülés után is odafigyelned a diétára, ha nem is annyira szigorúan, életmódváltással ugyanis ezt jelentősen késleltetheted.

2012. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmiképpen sem szeretnélek megijeszteni, mert ezek az értékek még nem valószínű, hogy gondot okoznak, de szerintem nagyon gyorsan menj vele diabetológushoz. Akár már holnap foglalkozhatnál a témával, mert az első 12 hét a legfontosabb. Próbálj meg olyan diabetológust keresni, aki kifejezetten terhesekkel foglalkozik. Szerintem a megyei kórházakban biztosan van ilyen, legalábbis nálunk Miskolcon így van. Kérdezd meg a nőgyógyászodat, vagy a védőnődet, ők biztosan tudnak tanácsot adni, hogy hová menj.

Nem lehet, hogy már a terhesség előtt is magasabbak voltak az értékeid, mert a terhességi cukor általában jóval később jelentkezik.

Én egyébként cukorbeteg vagyok, nem terhességi, hanem amúgy is. Egy hónapja szültem. Nekem nem is ajánlották, sőt nem engesélyezték a terhességet, amíg 7-8 körüli cukorértékeim voltak. Közel másfél évig tartott míg beállt tartósan 6 körülire, vagy inkább az alá.

2012. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nagyon igaza van a 3-asnak, nálam az kimaradt a válaszból, hogy minél hamarabb menj szakorvoshoz, mert tényleg azt első 12hét a legfontosabb ebben is.

És az is valószínű, hogy előtte is voltak magasabb értékeid. Nálam is ez volt, ezért is vettem észre már a terhességi teszttel egy időben,hogy gáz van.

2012. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én inzulinos terhes-cukros vagyok, de csak a 24. hét óta. Előtte elég volt a diéta. Nagyon ügyes vagy hogy ilyen hamar észrevetted!


Nálam amíg a diéta elég volt, hamar észrevettem, hogy bizonyos ételek akkor is kiváltják, ha a diabetológusok nem ellenzik az adott ételt. Például kenyérből nekem csak az válik be, amelyikben egyáltalán nincs sima búzaliszt, a többi megemelte a cukromat. Érdemes megnézned hogy milyen kenyeret eszel, és olyat választani, ami csak teljes kiőrlésű lisztből van. (előnyben a csomagolt kenyerek, ezen fel van tüntetve minden összetevő).


A másik az volt, hogy le kellett vinni a reggeli mennyiségét 20 gramm szénhidrátra, ezzel még kihúztam pár hetet. Ha többet eszel ennél, akkor javaslom neked is a csökkentést, amíg eljutsz orvoshoz.


Nem tudom hogy milyen diétát tartasz pontosan, nekem az a tapasztalatom hogy nem mindenhol veszik szigorúan, lehet hogy a diétán is van mit optimalizálni még.


Igazuk van a többieknek, mielőbb orvost kellene felkeresned, mert ezek az értékek tartósan okozhatnak gondot. Ha budapesti vagy, akkor javaslom a Mens Mentist, fizetős, de biztosan ki tudsz sírni tőlük egy kb azonnali időpontot valamelyik orvoshoz aki tud inzulint felírni, mert ha tényleg rendesen csinálod a diétát, akkor ez lesz az egyetlen választási lehetőséged.

2012. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!


Az kimaradt, hogy pár nappal előtte kezdődött, és tegnap előtt óta folyamatosan 6 körül van az érték. Szóval nagyjából egy 3-4 napig volt magas a cukrom, így már nem is értem, mitől.


Külföldön élek, itt máshogy megy az egészségügy, sajnos nincs bejárásom a diabetológiára, de köszönöm szépen a jó tanácsokat, remélem, most már így is marad a cukrom, 6 körül, kontrollon meg mindenképpen beszélek a dokimmal, hátha elmondja, itt hogy mennek ezek a dolgok.


Köszönöm szépen még egyszer!!!

2012. szept. 16. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy már a terhesség előtt is diétáznod kellett volna ha az előző babánál is volt ilyen.Aki cukros vagy ha már volt magas cukra,annak a terhesség előtt is diétázni kell.Nekem ott körül mozognak az értékeim mint neked és nem javasolják még a terhességet.
2012. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!