Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig dolgozzak?...

Szerintetek meddig dolgozzak? Pozitív lett a tesztem, de egy turkálóban dologozom,25kg-s zsákokat kell húzgálni emelgetni, néha este 10-ig is meló van, nembeszélve a fertőzés veszélyről.

Figyelt kérdés
A másik hogy picit görcsöl is a hasam,ez még most normális?
2013. márc. 8. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Azért 6-8 hetesen meg nem kellene táppénzre menni....
2013. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Milyen fertözés veszély van egy turkálóban?

Egy bankban pénztárosnak szerintem több fertözés veszélye van, a pénz a legkoszossabb dolog.


Ha nem egyedül vagy akkor amíg jól esik, kollégfanövel meg kell beszélni, hogy te nem tudsz zsákokat emelgetni mert terhes vagy, segítsen ebben.

Szerintem abszolút igaz, hogy az ember egy egészséges terhesség alatt annyit bír amennyit a terhesség elött.

Tipikus példa aki második, többedik gyerekét várja. Muszáj a nagyot is emelgetni és még sem lesz semmi baja.

2013. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, mi a fertőzés veszély egy turiban?:O

szerintem meg lehet beszélni, hogy ne te emelgess, esetleg másban többet segítesz stb. én nem mennék azért tp-re, halálra unnám magam:)

2013. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Írásban jelentsd be a munkáltatódnak, hogy terhes vagy, köteles olyan munkát biztosítani, ami nem veszélyezteti a terhességet. Azért 25 kg-os zsákokat ne emelgess, főleg az első 12 hétben. Azzal nem értek egyet, hogy a terhes nő, annyit bír, mint a terhessége előtt. Igen, terhesen is el lehet bírni a 25 kg-os zsákot, sőt fel is tudják emelni a terhesek, de azért egy vetélést én nem kockáztatnék meg.

Gondolom tudnak olyan munkakört adni, ahol nem kell ilyen nehezet emelni. Úgy tudom este 10-ig lehet dolgozni, az éjszakai műszak nem engedett terhesség alatt. Én is dolgoztam este 10-ig egy hipermarketben terhesség alatt. Ráadásul pénztáros voltam és bizony a pénz nem kicsi fertőzésforrás. Majd áthelyeztek a próbafülkébe és én helyeztem el a ruhákra, cipőkre a lopásgátlókat. Nem dolgozhattam tovább kasszában, mert pont lejárt a tüdőszűröm is és terhesen nem vállaltam be a szűrést, de ezt el is fogadták.

Gondolom ha bejelented írásban, hogy terhes vagy, akkor adnak más munkakört. Pl. a polcokra te rakod ki a ruhákat, vagy vállfákra teszed, hajtogatod őket ilyenek.

Ha este 10-ig nem is dolgozhatsz, este 8-ig tuti lehet terhesen.

Az fontos, hogy írásban jelezd a terhességed, mert akkor leszel védve, hogy ne tudjanak kirúgni.

A fertőzésveszély nem nagyobb szerintem, mint más munkahelyen. Gondolom elég sokfelől érkeznek a ruhák, nem tudom ki vannak-e mosva, de gyakori kézmosással, sok minden megelőzhető. Veszélyes vegyszerek, festékekkel való munkavégzés a legveszélyesebb egy kismamának, mert azt a levegőn keresztül is belélegezheti. Pl. egy tisztítóban sokkal veszélyesebb dolgozni, mint egy turkálóban.

2013. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Szintén turkálóban dolgozom, ugyan úgy pakolok, cipekedek, kiszolgálok...

25 hetes terhes vagyok, de még olyan 32 hétig tervezem hogy dolgozom.


Gondolj bele, akinek van egy nagyobb gyermeke, azt is kell emlegetni, a nagyobb lànyom is felveszem az ölembe, kádba ki be...

Na meg ha elmész táppénzre, csak a fizud felét kapod, össze vissza, van hogy hó közepén, vagy hó végen , 2 hetet, vagy 4 hetet fizetnek!

Nem tud az ember számolni a pénzzel, mert az OEP mikor hogy számolja el.

És a fél fizub nehéz a babának félre tenni erre arra, meg a számlákat kifizetni, pláne ha kémet sem jön a pénz, csak 2-3 késéssel...


Terhes vagy, nem beteg, akkor ennyi erővel élelmiszer boltban, vagy semmilyen kereskedelemben nem kellene terhesen dolgozni!?

A has fájas, görcsölés 12-16 hetes korig normális, nő a méhed, nyúlnak a szalagok!

2013. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is az utolsó válaszolóval értek egyet. A terhesség nem betegség, DE másállapot. mindenkinek a maga dolga, mit mer bevállalni, de este 10ig dolgozni és 25 kg-s zsákokat emelgetni... sztem kicsit túlzás.

Az én munkám is olyan, hogy sokszor éjszaka kell dolgozni, de ha babás lennék és erről lenne egy UH leletem, azonnal lemondanám, mert ha bármi történne, nem tudnám nem magamat hibáztatni.

2013. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja igen és az koraterhesség leggyakoribb tünetei: mellfeszülés, alhasi fájdalmak, émelygés, szóval ebbe belefér a pici pocigörcs:). 6-os voltam
2013. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én eü-ben dolgozom, most jelenleg ambulancián. Én az eslő terehsségemnél is a végéig dolgoztam szülés előtt egy hónappal mentem el, és ezt most sem tervezem másként tenni.

17hetes kismama. Ja a fertőzés. Ha sok zöldséget gyümölcsöt eszel akkor nem lesz gond. Mert akár kint az utcán is össze lehet szedni valamit és azért 9 hónapig csak otthon lenni nem lehet. Nyilván emelgetni ne nagyon emelgess. Én úgy tudom, hogy az az egy feltétel van terhesen, hogy nem lehet egyedül a kismama. 4 hónapos koráig még éjszakázhat is én úgy tudom. Van egy két éves nagylányom is akit ugyan úgy el kell látnom. Felvennem és társai. Nyugi nem lesz baj, csak figyeld a tested jelzéseit. Viszont abban az esetben, ha a görcsöléshez vérzés barnázás is társul akkor rögtön orvos és táppénz.

Én nem akartam táppénzre menni mert én élveztem, hogy emberek között vagyok és tudok beszélgetni és ahogy az egyik kolléganőm mondta, hogy jó, hogy dolgozok, mert ők láthatják hogyan gömbölyödök és tudják a lelkemet is ápolni. :)

Hidd el amikor két 3 évig otthon leszel jól esne egy fenőt emberrel beszélgetni, pláne ha a párod nagyon sokáig dolgozna.

2013. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a kérdező arra gondolt fertőzés veszélyként, hogy sokan betegen mennek be a boltba és ahogy köhögnek a levegőben terjedő bacikat nehogy elkapja. Meg lehet olyan emberek járnak be, hogy ki tudja milyen eü állapotban van. Azért vannak olyan turik ahol nagyon fura alakok járnak.
2013. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én is eü-ben dolgozom, ráadásul szülészeten, nálunk, ha valamelyik dolgozó terhes azonnal leállítják az éjszakai munkáról! Nekem sem esne jól anyagilag, ha nem ügyelhetnék többet, de annyira félteném a babót, hogy nem érdekelne.
2013. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!