Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok és elég...

6 hetes terhes vagyok és elég nehéz fizikai munkát végzek 10-25 kilóig emelek szinte folyamatosan a 8 óra alatt. Ti elmennétek táppénzre? Vagy ha igen mikortól?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 10:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatód tudja, hogy babát vársz? Ha már elmondtad, akkor kérheted, hogy áthelyezzenek olyan munkakörbe, ami az állapotodnak megfelelő. Ha még nem szeretnéd elmondani, akkor menj táppénzre, nehogy baja legyen a babának. A táppénzes papír kódjából meg fogja tudni a munkáltatód, szerintem inkább tőled hallja, mint a bér osztálytól.
2013. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy el!!!! A legkritikusabb időbe vagy! Nem tudnak könnyìteni a munkàdon esetleg!? Mert ha nem,akkor érdemes elmenni!!!!!

Én is dolgoztam 8 hetes koromig és azutàn kiderült van egy haematoma a petezsàkon! Ami az emelgetésektöl,megeröltetéstöl keletkezett! Elmwntem tàppénzre,kipihentem és szépen felszìvódott!

Boldog babavàràst! 14hkm

2013. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Szia, 15 kilónál többet ne emelj szerintem. Azért mondom, mert én is babát várok és a kislányom 15 kiló, ez határ, őt is sokszor már nehezemre esik ki-be rakni a kádba, viszont ez még nem veszélyes.
2013. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megoldható a könnyitett munka,akkor mindenképp elmennék.


(nem terhesen én is emelgettem 20-30 kilós dobozokat,de mióta kiderült,szóltam,nem kell emelgetnem,nem erőltetem meg magam,simán tudok dolgozni,pedig 32.hétben vagyok)

2013. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

én elmennék, sőt el is mentem, mihelyst volt szívhangja a babának. én pedagógus vagyok (lelki megterhelés, stressz és a sok-sok gyermekbetegség miatt mentem táppénzre).

14 hkm

2013. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én is beszélnék a főnököddel, hogy hogyan lehetne enyhíteni a munkádon.
2013. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bocs, inkább könnyíteni.
2013. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

nem tudja a főnök gondoltam majd a 12. hét után mondom el.18ára kaptam időpontot a nődokihoz azt még megvárom de utána bevallom:)hűtőben dolgozom nagykereskedelemben, a hideg (-5 - -25) árthat nekünk?az emelgetéseket a fiúkra bíztam hétfőtől,de ha nincsen bent fiú magamra vagyok utalva.


nagyon köszönöm a sok választ!

2013. márc. 8. 10:39
 9/23 A kérdező kommentje:
és van egy cicám tőle tényleg meg kell válnom??
2013. márc. 8. 10:43
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem kell a cicától megválni, csak az almot ne Te takarítsd, és kerüld is a környékét. Kérj meg valaki mást rá, meg fordíts most nagyobb hangsúly a higiéniára. Az emelés a legelején borzasztó veszélyes. Akár el is vetélhetsz bármikor egy rossz mozdulattól, hiszen az első időszakban tapad meg véglegesen a baba. Ha nem vigyázol magadra, sajnos bekövetkezhet a baj :( A te helyedben azonnal szólnék a főnökömnek, mert a munkaköröd miatt ez szükséges! A hideg sem tesz jót szerintem...
2013. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!