Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker terhes kismamák, hogy...

Iker terhes kismamák, hogy vagytok? De tapasztalt ikres anyukák tanácsát is szívesen meghallgatom. Hogyan bírták a terhességet? Én most 11 hetes vagyok. Sajna bevéreztem így pihennem kell.

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt a 9.héten bevéreztem de utána még dolgoztam 3 hónapot a 7.hónapba mentem táppénzre. Az eleje nem volt nehéz sőt semmi bajom nem volt azonkívül h csökkent az étvágyam. Magnézium Citrit szedtem utána napi 3x2. 24. héttől alakult ki hogy éjszaka mikor fordultam bal oldalon lent fájt az oldalam jobb oldalon meg fent, szomjas voltam állandóan WC-re kellett szaladgálnom sokat. Örültem melo után mikor ágyba kerültem szerencsére a férjem segített a házimunkában.28. héttől már egyre nehezebb lett jobban nőtt a hasam oldalfájdalmak rosszabbak lettek még több WC meg nehéz légzés a legrosszabb nekem végig a gyomorégés volt. De az is kb a 20-21 héttől volt. 33 hetesen szültem két gyönyörű kislányt Pesten. Jó babavárást én azért örülök h túl vagyok rajta :-)
2013. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mekkorák voltak a babák???meddig voltál kórházban velük??
2013. márc. 13. 07:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! én már nem vagyok kismama, de parás voltam, nehezen lombikkal lettek az ikrek. Semmi tünetem, bajom nem volt 23 hétig, addig dolgoztam is. Akkor ütött be a krach. Elpattant egy ér a hasamban és műtéttel mentették meg az életünket, nagyon sok vért vesztettem. Utána még jobban vigyáztam, addig se ugrbugráltam mondjuk. De ne ijed meg, ilyennel a mi kórházunkban (megyeszékhely) egy nőgyőgyász se találkozott (van vagy 15).

Akkor csak lestem, mert egy szülésznő mondta, hogy az orvosomnak volt olyan ikres kismamája, aki 39. héten bement, másnap császározták. (ált. nálunk mindenkit befektetnek pár hétre) Végül velem is ez lett. És szerencsére minden rendben lett az ikrekkel, most itt pakolnak, 7,5 hósak:)

2013. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
5 napig voltam kórházban ők még + 1 hétig. Első voltam. Most 3 hónaposak és 5,8 kilosak.
2013. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2 kilósan születtek. Pár 1-2 deka eltéréssel.
2013. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A 20. hétig kiválóan bírtam, addig dolgoztam is. Akkor azonban jöttek a bajok, de ezt nem akarom sorolni, hogy ne ijedj meg. Sajnálom a bevérzést, és remélem, mielőbb erőre kapsz. Sok ikrest ismerek, akik nagyon szépen végigvitték a terhességet, kívánom, hogy veled is így legyen.


Engem 35 hetesen császároztak, a fiúk 2240 ill. 1490 grammal születtek. Egyikük 3, másikuk 4 hétig volt koraszülött osztályon. Mára makkegészséges, 27 hónapos nagyfiúk.

2013. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszike az eddigi tanácsokat.Írásokat.Mára már 13-14 hetes vagyok.babák szépen nőnek.Uh s értékek is jók voltak...Kedves utolsó milyen rosszak voltak 20 héttől?
2013. márc. 29. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Jó, hát megírom, mik voltak.

20. héttől erősen vérszegény lettem és legyengültem, akkor hagytam abba a munkámat.

Valamikor ez után csuklóalagút-szindrómám lett, iszonyú kézfájdalom gyötört főleg éjjel. Istennek hála, ez kb. egy hónap múlva magától elmúlt, de addig ülve aludtam, már amennyire aludni tudtam a fájdalomtól.

A 28. héttől kezdtem erősen vizesedni, 33. hétre már akkora volt a lábam, hogy csak a férjem kifűzött edzőcipője jött rám, és az ő zoknijai (tél volt).

Kb. 33 hetesen kezdődött a legiszonyúbb nehézség: a viszketés. Főleg a bokám, combom, köldököm környéke viszketett tűrhetetlenül,véresre tudtam volna vakarni magamat. Kenegetés és ilyesmi nem segített, mert nem a bőrömmel volt a probléma, hanem már közelített a toxémia, és annak a "rokona", a pre-eklampsia. Végül ezért is lett sürgősségi császárom. Akkor már olyan magas volt a vérnyomásom, hogy tartani lehetett attól, hogy a babák... szóval hogy nem élik túl, de ezt még mindig nehéz leírnom. A vizeletből is kitúrósodott már a fehérje, szóval minden együtt volt.

Hát ennyi.


Alapvetően arra kell készülni, hogy minden rendben lesz, és veletek semmi rossz nem történhet, de azért figyelni kell a jeleket (főleg a toxémiára utalókat), és be kell tartani az orvosod utasításait.

2013. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki vigyáz magára akkor nincs gond. 28 héttől kell nagyon sokat pihenni. Én már csak aludni tudtam a 33 hét előtt pár héttel (29-tól.) És az jót tett nem fájt annyira a hasam. 32. héten kerültem kórházba,rá 2 nappal születtek. Nem tudom h csak nekem de rengeteget mozogtak szinte a hasam is hullámzott. Vizesedés nekem a kórházban kezdődött. Azt hitték a magnézium infúziótól:-)) A kezem és a lábam vetekedhetett volna Shrekkel :D 2. éjszaka éreztem egy törést belülről azt hittem a lányok rendetlenkednek...majd elfolyt a magzatvíz. Vácról vittel fel Pestre mert nem minden kórháznak van koraszülött osztálya és az volt a legközelebb. Jó kis éjszakai gödrökben gazdag mentőzés majd szinte rögtön császár.

Amit nagyon nagyon ajánlok a MAGNÉZIUM CITRITET. 3x2 Nekem végig csak ez segített esetleg vitamint nekem a Pharmatont ajánlották azt is szedtem mert a 28. héten megmondták h még nagyon kicsik és szedjek vitamint majd kezembe nyomtak egy csomó prospektust. Hát nem tudom h attól lettek e több mint 2 kilósak a 33.hétre vagy amúgy is megnőttek volna-e.

2013. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi 35 hetesek vagyunk! már hetek óta teritéken van a be kell feküdni téma, de mivel még mindig zárt a méhszájam igy feküdhetek itthon is. a babák szépen fejlődnek majdnem egyformák, a magzatviz jó, az egyik babát 2,40re a másikat 2,60ra becsülte a doki, ők jól vannak csak én szenvedek nagyon. elkezdtem jobban vizesedni a vérnyomást naponta többször kell már mérni, a lábaim nagyon fájnak főleg a talpaim, alig bírok menni, de hát nem csodálkozom nem kis súlyt kell cipelni, a hasam is elég sokat fáj, a derekam is, alul mintha szét akarnék szakadni, meg ilyen apróságok. az egyik baba haránt fekszik a másik medencevégű ha addig nem jönnének április 15-20 között lesz a császár, majd még kiderül, jövö héten kezdem a ctgket majd meglátjuk...sok kitartást
2013. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!