Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS Nem tudom, hány hetes...

SOS Nem tudom, hány hetes vagyok! Egyik orvos szerint 10mm petezsákkal 5 hetes terhesnek vél és szerinte 3 hete estem teherbe.1 HÉT MÚLVA, másik orvos szerint 11.6 mm-es CRL, jó szívműködés. Ő szerinte 7 hetes terhes vagyok. Hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
Hol van olyan hely ahol +/- 2 nap eltéréssel megtudják mondani a megzati időt? Gyógyszer szedés miatt érdekel.
2013. márc. 9. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a kettő között valójában 1 hét eltérés van. Ha néhány tizedmillimétert tévednek a mérésnél, az a terhesség elején már egy-egy hetes eltérést is mutathat. A legbiztosabban a 10. hét körül tudják megmondani, nem tudom, addig ráér-e neked. Ha nem, olyan helyre menj, ahol jó a gép, azon is sok múlik.

Menzesz szerint mennyi lennél? Mert általában a 12. hétig az alapján szoktak számolni, és ha ott van 10 napnál nagyobb eltérés, akkor módosítják a szülési időpontot.

2013. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen egy hét eltérés van.Az utolsó mensim jan 13-án volt. a 7 hetes terhességet pedig március 1-jén állapították meg.
2013. márc. 9. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg 7 hetes lehetsz.A menstruációd alapján mindenféleképpen, meg a 2. orvos is úgy mérte.Ilyenkor az ,hogy mikor estél teherbe még rejtély, hacsak te nem vagy benne biztos napra pontosan.Ilyen milimétereknél nem tudják meghatározni, hogy a magzat 4 vagy 5 hetes,mert nem tudják mikor volt peteérésed. A 10-12 héten már több az adat amiből számolni tudnak. Értem ez alatt a combcsont hosszát, ülőmagasságot, fej körfogatot, nyaki redőt is ekkor vizsgálják. De én a 7 hetest venném alapul.
2013. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik orvos sem fogja tudni megmondani neked +-2 nap mikor eshettél teherbe!

Minden gép másképp mér, és 1 orvos is egy vizsgálat alatt, 2x ha leméri a babát, 1 -1 milivel többet vág kevesebbet mér, már nem ugyan az a terhességi idő jön ki!


Csak az apasági vizsgálat tudja megmondani ki a gyerek apja!!!

2013. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a menzeszt vedd alapul, ott jobban összevágnak az adatok. Első voltam.
2013. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Poénosak itt néhányan. Nem mindegy nekem nagyon a nap, mert tudom melyik nap szedtem antibiotikumot, napra pontosan.És ha még ez nem lenne elég magyarázat, mellette 6 éve szedek vérnyomás csökkentőt és szívritmusszabályzót.sőt még sajnos kb 4-5 frontint is sikerült begyűjtenem ezekben a napokban.Tudom, hogy melyik nap hagytam abba a rendszeresen gyógyszereim szedését.Szóval nem az apa kiléte a kérdés!!!!
2013. márc. 9. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első 3 hétben bármilyen gyógyszert szedhetsz, nem hat ki a babára, mert még nem belőled táplálkozik!
2013. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 11,6 mm-es CRL valóban 7 hetesnek felel meg, így én a helyedben ezt venném figyelembe, nem a korábbit.
2013. márc. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!