Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik csak minimálisat...

Anyukák, akik csak minimálisat híztak terhesség alatt: mit/hogyan ettetek illetve sportoltatok?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék bálnává transzformálódni a terhességem alatt ezért érdekelnének a tanácsaitok, hogy hogyan lehet ésszerűen táplálkozni ezalatt az idő alatt.

Jelenleg 1650 kcal-t viszek be egy nap, kilogrammonkénti osztásban van a fehérje és a szénhidrát is, zsírt csak növényit eszek és heti 5x edzek, alkalmanként kb 4-500 kcal megy le.

Tekintve hogy futok és bringázok, gondolom ezt nem folytathatom a végtelenségig. De akkor milyen sportot ajánlotok?

Illetve a táplálkozás maradhat így vagy szükség van kalória emelésre?


2013. márc. 10. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én 80 kilóval kezdtem, most vagyok 76. Ugyanazt és ugyanannyit eszem mint terhesség előtt:)


31hkm.

2013. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy meg fogsz-e hízni. Megváltoztak a hormonjaid, lehet, hogy most a kevés kajától is hízol, de lehet, hogy nem. Lehet, hogy vizesedni fogsz, az rád dobhat + 5-6 kilót is akár. Nem sokáig tudod folytatni a sportot. Van kismama jóga, kismama torna, más nagyon nem szabad.
2013. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Úristen, én megbolondulnék, ha kalóriára kellene ennem.

És ha egy nap véletlenül 50kcal-al többet eszel bepánikolsz?

Ez nagyon nem egészséges amit csinálsz.


Amúgy a várandósság nem a diétázás ideje (jó, a cukorbetegek diétája más téma).


Én 6kg-ot szedtem fel, ez mind lement szüléskor.

Az első 3 hónapot leszámítva úgy ettem, mint máskor, az utolsó 2 hónapban pedig 2 pofára faltam az édességet annyira kívántam, mégsem híztam el.


Igaz, végig aktív voltam, kirándultunk a kutyánkkal, kerékpároztam, úsztam, a szülésem napján és másnap is teljesen fitt voltam.

De szerintem ez alkati kérdés is.

2013. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Dehogyis pánikolok be :))

Milyen aktív tevékenységeket csináltál?

Egyébként jó géneket örököltem, sem anyum sem a nagymamám nem hízott sokat és alapvetően is minden nő vékony a családban, de azért inkább odafigyelek:)

2013. márc. 10. 21:42
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a terhességed végéig bringáztál? Én úgy hallottam az nem ajánlatos.
2013. márc. 10. 21:43
 6/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
sokat sétáltam, kirándultam, és terhességi cukros voltam emiatt cukorbeteg diétát kellett csinálnom. Meg is lett az eredménye, szülés után pár héttel már senki nem mondta volna meg hogy szültem. Nézz utána ennek a diétának és ami nem nagyon megterhelő, azt a részét alkalmazd, szerintem segíteni fog :)
2013. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem csak attól függ, hogy mennyit eszel és mit, és hogy mennyire aktívan sportolsz a terhesség alatt.

Van, aki egyébként filigrán, sportos, rendszeresen sportol végig, mégis kétszer annyit felszed mit más. Erre hajlamos.


Sok helyen láttam már spec. állapotos nőknek tartott aerobikot.

2013. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én aktív életet élek a terhesség alatt, nem eszek többet, mint előtte, inkább változatosan...58 kg-al kezdtem, most 80 és fél vagyok...És mára vagyok kiírva...Sztem erősen alkat kérdése is..:)
2013. márc. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Kiskorom óta tancolok, heti 5-6 edzésen volt. Gyönyörű, kifogástalan alakom volt:)) amikor várandós lettem, azonnal abbahagytam a sportot, de a 12. hét után kismamatornaztam minden nap :) nagyon jol esett. A végére 12 kg jött fel, a kórházból mikor hazaértem mar csak +3kg maradt rajtam. 12 hetes a kislányom es most van rajtam 1,5 kg :) a terhessegem alatt ettem mindent, semmit nem vontam meg magamtól es a babamtol. Ha eddig sportoltal rendszeresen, akkor nem leszel bálna, de ne számolgasd majd a kaloriakat. Ne egyel fehér kenyeret, ne egyel este 6utan, sok zöldség, gyümölcs, sok folyadék, ne nasizz, de egyel ezenkívül bármit amit megkivansz, es annyit amennyire szüksége van a szervezetednek.:)


Egy 22 éves anyuka :)

2013. márc. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na mintha én írtam volna ki, csak annyi hogy én nem mozgok le ennyit 400-500 kcal az elég durván intenzív mozgás, én ezt nem merem terhesen azért. Én csak kocogok meg tornázok minden másnap (vagy ezt vagy azt ahogy az időjárás engedi) de az max.250-300 kcal.

Visszatérve így étkezem nagyjából ahogy te főleg mivel terhesség előtt is így oda kellett figyelnem, ha nem figyelek, pillanatok alatt felszaladnak a kilók (és most se vagyok vékony!)

Viszont amit észrevettem hogy ennyi kalórián és testmozgáson fogynom kéne (mert amúgy is van túlsúlyom) és 3 hónap eltelt és egy gramm nem ment le. Szóval nekem az a véleményem hogy valahogy az egész anyagcsere megváltozik még inkább raktározás irányába.

Mindegy, hát nekem nem szenvedés tartani ezt az életmódot egyenlőre, de gondolom mikor a baba is elkezd hízni akkor én is fogok plusz még nem beszélve a vizesedésről.

Úgyhogy kicsit aggódom. És közben marha igazságtalannak is érzem a dolgot amúgy:DD Hogy más kismama társak esznek amit megkívánnak ami eszükbe jut és szép vékonyak vagy alig híznak:) Hát ez van.

2013. márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!