Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el a munkahelye...

Hogyan mondjam el a munkahelyemen, hogy ha táppénzen leszek majd mert babát várok?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen,-ami egy iskola tele beteg gyerekekkel,sok furkálódó kollégával és stresszel- nem tudják hogy állapotos lettem.Ma vagyok 7 hetes,csütörtökön kell visszamennem uh-ra mert a doki azt mondta akkor tuti lesz szívhang.Utána úgy döntöttem,hogy táppénzre kérem magam.Az előző terhességem koraszüléssel császárral végződött.Úgy gondoltam csütörtökön még elmegyek dolgozni.Hétfőtől viszont nem.Mondjam csütörtökön hogy ez és ez lesz hétfőtől a főnökömnek vagy hétfőn telefonáljak.Utóbbi talán kicsit gerinctelen de előbbihez meg nincs erőm.Főleg így hogy senki nem tud semmit.Most egyébként ont a folyton aludnék ennék hányingerem van öklendezek stádiumban vagyok.Az biztos hogy az állapotomra senki nem lenne tekintettel..

2013. márc. 11. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

hát nem tudom, nekem ez tűnik olyan helynek, ami miatt táppénzre mennék...kevesebb fizu, otthon dögunalom...azért gondold át.

nálunk is bejönnek betegen a kollégák, de muszáj néha betegekkel is érintkezni, nem zárkózhatok be életem végéig! a stressz nem érdekel, babát várok, tojok a világra:)

2013. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem korán reggel küldj egy ímélt, hogy írásban is meglegyen és neked is legyen valami bizonyítékod arról, hogy szóltál a terhességről. Majd hívd fel a főnököd, h nem megyek dolgozni, mert mától táppénzen vagy.
2013. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés megyek e táppénzre.Menni fogok,van egy 4 éves nagyom akit elviszek oviba majd megcsinálom házimunkát s már mehetek is érte...Tehát unatkozni nem fogok.Viszont nem esek be érte az utolsó pillanatban és nem esünk haza 6ra minden nap...Amúgy meg kaptam pont mielőtt kiderült volna a baba egy csúnya influenzát a gyerekektől..
2013. márc. 11. 09:12
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
nekem mindegy, csak én átgondolnám azért, és kész.
2013. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

én is szívhang után táppénzre mentem. én mondtam a főnöknek, hogy terhes vagyok, s ha lesz szívhang, én utána már nem jövök dolgozni.

szívhang csütörtökön volt, pénteken még dolgoztam, hétfőn már nem.


14 hkm

2013. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy előző babával korán megmondtam mert akkor még olyan volt a viszony kettőnk között.Most viszont félek alámtesz ha előbb megmondom mintsem van szívhang.
2013. márc. 11. 09:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám el.

Hétfőn telefonálj be, hogy terhes vagy, és a hétvégén begörcsöltél, és nem tudsz menni.

Dokihoz kell menned. Majd jelentkezel...

2013. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

5. vagyok és én is pedagógus! :)

és én is stressz, a gyerekbetegségek miatt maradtam otthon.

1. hozzászólónak!

azért eléggé megterhelő ám 30 gyerekkel egyszerre úgy, hogy tele van az osztály neveletlen, nemtörődöm gyerekekkel. nem beszélve a szünetek közötti ügyeletről, amikor az egész iskoláért (200 fő nálunk) te felelsz, s a gyerekek csak úgy rohannak a folyosón, simán neked futnak, fellöknek!! sajnos ez van! ha erélyesebben rá mersz szólni, már neked esik a gyerek vagy az egész pereputtya!

ja, és a fertőző betegségek: bárányhimlő és társai, hányás-hasmenés, mert ezekkel a betegségekkel simán elküldik a gyerekeket a szülők iskolába!

maradj csak otthon, én is ezt javaslom neked! igen, valóban kevesebb lesz a fizu, de legalább nyugalomban vagy otthon!

2013. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

elsőnek még annyit, hogy irodában én is elüldögélnék 7 hónapos terhesen is! és leszarnám a kollégákat és az ügyfeleket. de az iskolában nem szarhatod le a gyerekeket! akármennyire is eleged van!

a mai gyerekeket tökre nem érdekli, hogy terhes vagy. csak saját magukkal vannak elfoglalva! tisztelet a kivételnek.

volt,hogy varrat volt az ínyemben fogászati műtét miatt, s mondtam a gyerekeknek, hogy legyenek tekintettel erre, szerinted érdekelte őket? leszarják! ismét tisztelet a kivételnek (sajnos egyre kevesebb).

2013. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
én nem akartam ebből vitát szítani, felőlem mindenki azt csinál, amit akar, én nem mennék táppénzre, ez meg az én dolgom:)
2013. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!