Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudassam, hogy elment a...

Hogy tudassam, hogy elment a babám?

Figyelt kérdés
Mindenki tudta hogy babánk lesz,de a hétvégén elment a pici,sajnos elvetéltem.8 hetes volt. A családom tudja,de a barátokkal hogy tudassam? Tudom nem a legfontosabb,de mindig rám irnak,hogy hogy vagyok... Külföldön élek,így facebookon tartom velük a kapcsolatot. de nem irhatom,hogy elvetéltem,most hagyjatok békén egy darabig...
2013. márc. 11. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Látod, ezért nem jó korán elmondani ! Sajnálom, írd meg ha kérdezik, hogy sajnos nincs már baba, és te nem akarsz beszélni róla, kész. Ha meg akarsz beszélni róla akkor meséld el annak, akinek te úgy gondolod.
2013. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De igen, írhatod. Ha valóban barátokról van szó (és nyilván azok, különben miért mondtad volna nekik olyan korán, hogy babás vagy?), akkor megírhatod őszintén az érdeklődésre, hogy "nem, nem vagyok jól, a babáról pedig ne kérdezzetek, mert mert a terhesség már nem áll fenn sajnos", vagy hasonlót. A barátok pár szóból is értenek, és biztosan tapintatosak lesznek.

Sajnálom, és sok erőt kívánok!

2013. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ne így fogalmazd meg, hanem kicsit finomabban, de a lényeg, hogy szerintem mindenkinek meg kell értenie, hogy nem igazán akarsz senkivel beszélgetni és max. a pároddal vagy kettesben.
2013. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

sajnálom!! a "látod ezért nem kell korán elmondani" véleményekért mert kb. pofont osztogatnék, teljesen normális, ha egy kismama elmondja a hozzá közel állóknak, kérdező, nehogy már (még a veszteség felül) te érezd magad rosszul!!!

fel a fejjel, de tényleg, biztos vagyok benne, hogy a következő baba itt marad veletek!

a barátoknak írd meg, ha írnak, hogy gond volt, nem szeretnél róla beszélni, és kész.

2013. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sokáig próbálkoztunk,olyan boldog voltam,legszivesebben világgá kiáltottam volna. már van egy gyerekem,biztos voltam benne hogy minden rendben lesz... hát sajnos nem így lett. anyukámnak azt mondtam,legközelebb akkor tudja meg hogy terhes vagyok,ha már érzem a mozgását. Sok embernek okoztam ezzel fájdalmat. ha magamban tartom,csak nekem fájna most... :(
2013. márc. 11. 14:06
 6/9 krisztivan ***** válasza:
100%
Nem ,ha magadban tartod akkor a többiek nem tudják elképzelni sem,hogy most mi bajod van:-(( Írd meg a barátoknak,hogy"sajnos vége van a nagy boldogságnak és a többiről majd később ha már tudok beszélni róla,akkor tájékoztatlak titeket.Addig is a megértéseteket kérem" És ennyi.A barátok megértik.Sajnos tudom milyen érzés mert én is így jártam:-(( De fel a fejjel.
2013. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Mielőbb írd meg nekik (sms, e-mail vagy facebook)!
2013. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy írd meg nekik, ha nem akarsz rajta hosszan rágódni, akkor írd mindenkinek ugyanazt csak egy rövid mondatban, hogy nincs már baba, és most nem szeretnél róla beszélni. Biztosan tiszteletben tartják és békén hagynak.

Én megértelek, mi is mindenkinek szétkürtöltük az első terhességemet, amikor már volt szívműködés. Aztán elment a baba, és nagyon rossz volt magyarázkodni, amikor széles vigyorral az arcukon kérdezték, hogy hogy vagyUNK... A második terhességnél már kivártam a 12 hetet.

Szerintem írásban mindezt egyszerűbb közölni, ugyhogy használd ki, hogy nem kell élőben jópofiznod, csak röviden megírod, hogy mi van, és békén hagynak.

2013. márc. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most nézegetem a "sok boldogságot" hozzászólásokat a közösségi oldalon egy anyukának, aki egyik koraszülött ikerfiát nemrég temette el, mert csak azt hallották, hogy megszült. Amikor örökbe fogadtam a 3 éves kisfiam, egyszerűen kiírtam, hogy ő a családunk új tagja. A közeli ismerősök tudták, hogy került hozzánk, a távoliak pedig nem érdeklődtek. Szerintem írj olyasmit, hogy "most már csak ketten vagyunk, de erősek vagyunk" vagy valami hasonlót, hogy felvértezd magad a további kérdések ellen. Esetleg megkérhetsz egy jó barátnőt, mintha te nem tudnál róla, írjon a közeli ismerősöknek...
2013. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!