Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap lenne a 8 hetes u. h....

Holnap lenne a 8 hetes u. h. vizsgálatom, de kiderült hogy nincs tb-m. Ha nincs semmi pénzem megnéz az orvos?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztk-ban igen.
2013. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom terhes és szülő nőknek mindenképp jár az ellátás. De minél hamarabb fizesd be.
2013. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sztk-ban alanyi jogon jár az ellátás, magándokinál meg mindegy, ott fizetni kell.
2013. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

utolsónak!

azért nem mondanám, hogy alanyi jogon jár az ellátás, mert akkor miért kérik el a TB kártyát.


bár, az orvos honnan tudja, hogy nincs a TB-d fizetve?

2013. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Központilag látja, hogy nincs biztosításod. Én úgy emlékszem, 2 éve még úgy volt, hogy az ellátást megkapod, a szülést levezetik, viszont utólag minden számlát megkapsz és fizetned kell. Lehet jobban járnál, ha a TB-det rendeznéd és nem kukacoskodnának. Nem is tudtad, hogy nincs?
2013. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
úgy tudom,tb nélkül csak sürgősségi ellátást kaphatsz.
2013. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem nem tudtam mert eddig volt.köszi a válaszokat
2013. márc. 12. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Sztkban ellátnak. És ha nincs fizetve a tb-d, akkor is jogosult vagy orvosi ellátásra, és nem csak sürgősségire. De minél előbb rendezd a NAV-nál.
2013. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Onnan látja, hogy elkéri a TB számot és neki a rendszerben pirossal jelenik meg, sürgéségi ellátáson kívül nem kötelező semmilyen orvosi vizsgálatot megcsinálni. Nem hiszem, hogy hazaküld, de minél előbb rendezd havi 6600Ft, ha nincs munkád jelentkezz be munkanélkülire és egy évig kérheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted a TB. Eddig miért nem kérted?
2013. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sumergo ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamit elszúrt a munkáltatód? Vagyis van/volt munkahelyed? Mert az én munkáltatómnál is volt ilyen, hogy több embernek valami rendszerhiba miatt nem ment el a TB felé a pénz, így mikor pl. gyógyszert akartak kiváltani, nem kapták meg a gyógyszertárban, csak teljes áron. Szóval ha van munkahelyed, akkor azért fuss pár kört ezügyben, mert akkor nem kell neked fizetned a TB-t!
2013. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!