Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen hol helyezkedik el...

12 hetesen hol helyezkedik el a baba? Hány hetestől nem vetélhet el spontán egy kismama? Meddig lehet elvetetni?

Figyelt kérdés
12 hetesen nekem még ott találták meg ultrahanggal, ahol a nemi szőr kezdődik. Nincs az egy kicsit lent? Most már megnyugodhatok, hogy nem vetélhetek el? De ha most derül ki, hogy beteg, akkor hány hetes korig lehet elvetetni?
2013. márc. 13. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez elvetetés, betegség kérdésével ne foglalkozz, miért lenne beteg?:) gondolom megvolt az UH és minden ok! ha nem mondtak semmi rosszat, akkor ne aggódj:) boldog babavárást!
2013. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Golan Trevize ***** válasza:
92%

"12 hetesen hol helyezkedik el a baba?"


Nagyjából bárhol.


"Hány hetestől nem vetélhet el spontán egy kismama?"


22 hetes kortól, mert onnantól nem vetélésnek hívják.

2013. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Nincs az egy kicsit lennt? Ez eleg naiv kerdes ne haragudj... Nem nyugodhatsz meg van aki 20 hetesen is elvetelhet... es utana is...
2013. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Ja es ha betegseg miatt elvetetned a magzatod, akkor te NEM erdemelsz gyereket!!! Szegyeld magad!
2013. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
na azért álljunk meg. szerinted nem érdemel gyereket az, aki elvetetné súlyosan beteg magzatát??? azért ez kicsit durva....
2013. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nekem is ott volt lent:) most kezdett el nőni a pocakom és most helyezte magàt kényelembe:) Amùgy nem kell izgulni jönni ha jönni akar akkor jönni is fog ne hajtsd tùl magad és kész:) és persze ilyeneken se izgulj úgyis szól a doki ha valami nem àtlagos..Boldog baba vàràst:) 18+3hkm
2013. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Huu ott elírtam tehàt ha jönni akar akkor jönni is fog:) előző voltam:)
2013. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

12 hetesen éri el a méh a szeméremdomb magasságát, tehát a helyén volt a baba. 16 hetesen lesz kb. a szeméremdomb és a köldök között félúton, 20. hét körül éri el a köldök magasságát.

Elvetélni sajnos valóban lehet később is, a 23. héttől már koraszülésnek vagy halvaszületésnek minősül, de gyakorlatilag ugyanaz. De a 12. hét után jelentősen lecsökken a vetélés kockázata. A fertőzésekkel vigyázz, ez az, amit többé-kevésbé meg lehet előzni, és okozhat vetélést.

Ha az ultrahangon minden ok volt, nem valószínű, hogy beteg lenne a baba. Egyébként a 16. hét környékén lesz az AFP, a 20. hét környékén még egy szűrő ultrahang, amin egy rakás lehetséges rendellenességet néznek. Azt, hogy meddig lehet elvetetni, nem tudom. Azt mintha olvastam volna valahol, hogy ha az élettel összeegyeztethetetlen betegséget találnak (magyarul nem életképes a magzat valami komoly szervi vagy genetikai hiba, hiányosság miatt), akkor bármeddig. Viszont bizonyos terhességi kor fölött ez szülésindítással jár, magyarul végig kell vajúdni és meg kell szülni a gyereket, akit aztán nem is próbálnak meg életben tartani.

Remélem, nem kell majd ilyenekkel behatóbban foglalkoznod. Ezek azért elég ritka esetek.

2013. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12. héten még egészen lent van a baba. Innentől kezdve jóval ritkább a vetélés, de sajnos bármikor bekövetkezhet a 24. hétig (onnantól már koraszülés). Elvetetni a 12. hétig lehet, utána már csak akkor, ha az élettel összeegyeztethetetlen betegsége van. Boldog babavárást!
2013. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#4-es te hülye vagy...
2013. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!