Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha cukormentesen élek évek...

Ha cukormentesen élek évek óta és szénhidrátot is főként csak gyümölcs formájában fogyasztok, akkor van bármi értelme a cukorterheléses vizsgálatnak nálam?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva abban sem vagyok biztos, hogy azt a tömény löttyöt meg bírnám inni (citromlével sem). Annyira elszoktam már az átlag számára édestől.

2013. márc. 14. 10:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%
Ezek nem butaságok hanem tények. A saját egészségeddel azt csinálsz amit akarsz, de a magzatommal én nem tennék ilyet.
2013. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj azzal, ha nem mész el a vizsgálatra, hogy nem derül ki egy esetleges terhességi cukorbetegség. Ez olyanoknál is előfordulhat, akik vékonyak, egészségesen esznek és nincs a családjukban cukorbeteg. Ha kezeletlenül marad egy nem diagnosztizált terhességi cukorbetegség, akkor a magas vércukor (aminek általában nincs tünete!!!) nagyon súlyosan károsíthatja a magzatot. Nem cukorbetegséget okoz a babánál, bár gondolom azt sem akar senki a gyerekének, hanem annál sokkal súlyosbb rendellenességeket okozhat. Lehet, hogy Te most úgy érzed, hogy úgyis kevés szénhidrátot eszel és az étkezésed gyakorlatilag úgyis megfelel a terhességi cukrosok étrendjének (bár kétlem, mert elég kevés gyümölcsöt lehet enni és nem mindegy mikor), de még ilyen étrend mellett is lehet magas a kismama cukra. Ilyenkor inzulinra is szükség van.

Biztos nem kellemes vizsgálat, én nem tudom, nekem nem kellett menni, mert 1-es típusú cukorbeteg vagyok, de hidd el szívesen elmentem volna.

2013. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Na pont ez az! De a saját egészségemet sem szeretném újra tönkretenni, főleg nem a leendő gyermekemét! És elvetélni sem szeretnék. Nem tudjátok, hogy miért eszek úgy, ahogy, vagyis könnyen ítélkeztek.

Én azért jobban hiszek a vizsgálati eredményeimnek, mint olyan emberek kéretlen tanácsának, akik nem is ismernek.

2013. márc. 14. 11:20
 14/31 anonim ***** válasza:
76%
akkor majd ne higgy a dokinak sem,téged nem lehet meggyőzni ugy sem.és nem a mi butaságaink miatt fogsz tüneteket produkálni,hanem mert se te,se a baba nem kapja meg azt amire szüksége van.elvakult vagy.
2013. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
12: Valószínűleg az lenne a legegyszerűbb, ha egy szakemberrel venném végig az étkezési szokásaimat és azt, hogy van-e értelme ezek után vizsgálatra menni. De ehhez ilyen mélységekig a nőgyógyász nem ért, sem a védőnő. Nekem meg egyelőre kevés az időm felkutatni, hogy kivel lehetne ezt a dolgot megejteni.
2013. márc. 14. 11:24
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
hány hetes vagy amúgy? én 8, de a terhesség már mindent felborított eleve az étrendemben :)
2013. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.

Erre a vizsgálatra mindenképpen szükséged van, teljesen mindegy hogy most hogy étkezel. Tarthatsz akármilyen diétát, akkor is lehet magas a cukrod. (Ha végképp úgy döntesz, hogy nem mész el, akkor tudok neked tanácsolni valamit, amivel otthon is kaphatsz egy közelítő eredményt, de nagyon nem szívesen ajánlanám ezt az utat.)

Egyébként nem lehet a szénhidrátot a végtelenségig csökkenteni. Terhesség alatt minimum 160 gr ch-ra szükség van, de inkább többre, mert kell a baba fejlődéséhez.

Nem lesz semmi bajod a vizsgálattól. Megiszod, utána pedig vissztérsz a megszokott étrendedhez, ami neked már bevált. Én is szoktam néha bűnözni (persze nem terhesen), akkor felmegy egy kicsit a cukrom, de utána rögtön visszaáll a rend.

2013. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%
Dietetikussal kellene beszélned. Amúgy nem hagyhatod ki, mert kötelező vizsgálat nem kívánságműsor.
2013. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es, azok az elvakultak, akik mindenkivel ugyanazt etetnék, akkor is, ha az illető egészsége tönkremegy az adott étrendtől. És a doki szerint egészséges vagyok. Akkor most mi a gond? Nem veszekedni jöttem ide, hanem véleményekre vagyok kíváncsi. A kiírt kérdéssel kapcsolatban és nem mással! Bocs, ha ezzel bárkinek a lelkébe gázolok. :D


16-os:

11 hetes vagyok. És már végighánytam pár hetet, de most újra ugyanazokat az ételeket eszem, amiket eddig is. Nem is kívánok egyelőre mást.

2013. márc. 14. 11:35
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
nem hiszem h bárki egészsége a krumplitol vagy rizstöl tönkremenne....ekkora butaságot se hallottam még...és nem egy adott étrendet akarunk ráderöltetni,hanem éppenhogy egy változatosabb táplálkozás kéne neked.
2013. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!