Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen alternatív gyógymódok...

Milyen alternatív gyógymódok vannak fejfájás megszüntetésére?

Figyelt kérdés
26hetes terhes vagyok és tegnap óta fáj a fejem. Gyógyszert nem nagyon akarok bevenni, nem akarom babócát veszélyeztetni. Megpróbálok sokat pihenni, de akkor meg a derekam kezd el fájni :-( próbáltam a fejmasszázst,óvatosan. Van esteleg valami jó ötletetek?
2009. szept. 15. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A kéz masszázs is jó rá!A hüvely és a mutató ujjad közötti részt kell masszírozni!Nekem nem vált be,de megpróbálhatod!Van tea is vagy homeós bogyó!
2009. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én vettem mentaolajat a patikában,nagyon jó volt. (Az üvegcsére az van írva:Aeth.mentha)Be kell masszírozni két oldalt a halántékodnál. Illetve még a kis kerek dobozos vietnami balzsam is nagyon hatásos, szerintem elég sok helyen kapható. Homeós bogyóknak a www.homeopatia.info.hu-t tudom ajánlani,vagy a www.pirulapatika.hu-t. A 2.oldalon gyógyszerek betegtájékoztatója is fenn van.Remélem,segítettem.


18 hetes km

2009. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindig segít (enyhít) egy zuhany, de akkor a fejemre is folyatom a vizet rendesen, és hideget - meleget (de nem forró!) váltakozva. Ez felfrissíti a vérkeringést. Aztán az is segít, ha megkérek valakit, hogy a lehajtott fejemet az összekulcsolt kezével nyomja lefele, miközben én nyomom fölfele, aztán ha úgy érzem, már nem bírom, szólok, és nagyon lassan ellazítom a nyakam, miközben aki nyomja, ellazítja a kezét. Ez a nyakizmok merevségét csökkenti, ami a rossz vérkeringés mellett a másik gyakori oka a fejfájásnak. A harmadik módszer a két szemöldök belső csücskének masszírozása, nagyon erősen, úgy, hogy nagyon fájjon, és erre a fájdalomra kell koncentrálni a fejfájás helyett. Mikor már nem érzem a fejfájást, csak a masszírozás helye fáj, akkor szépen óvatosan hagyom abba, úgy, hogy egye kevésbé nyomom, aztán már egyáltalán nem. Ez nem tudom miért, de használ. Van egy akupresszúrás pont a mutató és a hüvelyk ujj között, azt is lehet masszírozni.
2009. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!