Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok és ma alig-ali...

38 hetes vagyok és ma alig-alig éreztem a babócát mozogni. Nem szoktam pánikolni, de most sikerült beleesnem. A doki mindig kérdezi mozog-e rendesen, de mi az a rendesen?

Figyelt kérdés
olyat már éreztem ma,hogy feszíti magát, hol itt, hol ott volt puklis a hasam, a kezemmel most is érzem a kis popsiját,de mocorogni még nem éreztem. köldökzsinór meg kakis magzatvíz pánikom van... meddig várjak,ha ez így maradna?

2013. márc. 16. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szia!!! az,h rendesen mozog-e azt jelenti,h néha lerúgja-e a vesédet?:) tnap nem volt nyugtalan,nem mozgott többet emiatt az idő miatt? mert lehet,h csak elfáradt és ma többet alszik. próbáld simogatni piszkálgatni hátha megébred és te pedig megnyugszol:)
2013. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megcsikizni ott, ahol a popsiját érzed. Vagy ha nem vagy cukros, igyál egy kis kólát. Ha arra se ébred fel, inkább menjetek be. Csinálnak egy ctg, s legfeljebb hazaküldenek. Szülés előtt általában lecsökken a magzatmozgás, nekem már aznap reggel a ctg-s nővérke se nagyon tudta felélénkíteni. Éjjel 11-kor elfolyt a magzatvizem.
2013. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért, de most kicsit megijedtem, mert ma nekem is kevesebbet mozog, bár tegnap egész nap meg sem állt. Most akkor mennyivel szülés előtt mozog kevesebbet?

38hkm

2013. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

az elmúlt 2-3 hétben igen aktív volt, az biztos! még magam is meglepődtem,hisz mindenhol azt olvasni,hogy egyre kevesebb helyük van,így kevesebbet is mozognak...

jó lenne,ha csak a szülés előtti "pihi" lenne,már nagyon várom,főleg azért,hogy ne kelljen tovább izgulni!

apró mozdulatok érzek,mintha finoman helyezkedne,így nem szeretnék paramaminak tűnni és berontani a kórházba. főleg,hogy 1 óra az út oda busszal,mert autónk nincs. ha ez egész nap így lesz,akkor holnap menjek be? vagy ne várjam meg a holnapot,menjek be este a fél hatossal?

2013. márc. 16. 14:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaj, már bánom, hogy leírtam. Szóval bármitől lehet (front), hogy kevesebbet mozog. Ezért jó praktika a kóla. Nálunk ctg előtt is azt itattak, ha valakinek már többedjére kellett visszamennie. De mivel a vége felé vagytok, ki tudja. Nekem nem nagyon voltak jóslóim, csak aznap reggel kezdett el fájni a derekam, illetve voltak menzesz-szerű görcseim. De csak pár. Délutánra besűrűsödött.
2013. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
fúúú,kedves utolsó,gőzöm sincs. mindenhol mást olvasni,ezért vagyok én is összezavarodva! eddig mindig azt írtam az ilyen és ehhez hasonló kérdések alá,hogy ha naponta egyszer érzi mozogni a kismama,akkor ne pánikoljon,biztos csak lustább. és tessék,most én is beleestem. nem úgy mozog,mint szokott (reggel mindig velünk ébred, 11 óra felé majd kiugrik...) de most ehhez késet épp csak valami...
2013. márc. 16. 14:32
 7/14 A kérdező kommentje:
kóla nincs itthon,sosem iszom. csoki van. azt bevetem most,hátha bejön!
2013. márc. 16. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lecsökken a mozgásuk. Ilyenkor már én is alig éreztem a kisfiamat mozogni. Rá pár napra be is indult a szülés jött a melegfront augusztusban..szerintem a tiétek is készülődik. Én bemennék a helyedben csak hogy megnyugodjak. Egyébként zárójelben írom hogy délelőtt voltam anno NST-n minden rendben volt éjszaka beindult a szülés ez a frontos szülés azt mondta a dokim..Ja és 38 hetes voltam.. :)Én bemennék a kórházba. 7 hós Kisfiu Anyukája
2013. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nah,mióta beszélünk róla már vagy 7x éreztem apró "rugásokat" :)

nagyon remélem,hogy igazatok lesz és csak a szülés előjele! :)

azért ha estig nem erősödik,nem jelentkezik be ahogy szokott,bemegyek inkább!

2013. márc. 16. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendesen mozog azt jelenti, hogy étkezés után lefekszel és számolod a mozgásokat. 1 óra alatt legalább 10et kell ilyenkor érezned.

Egyébként ami még segít: jégkocka, cola, csoki vagy édesség, rezgés (nekem a kórházban állandóan "vibrátorral" ébresztgették), erős fényforrással megvilágítani a hasat.

2013. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!