Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! 25 hetes vagyok a doki...

SOS! 25 hetes vagyok a doki szerint kevés a magzatvíz és nem fejlődik rendesen a babó? Tapasztalatok? Genetikát javasolt? Mi történik ott?

Figyelt kérdés

Kétségbeestem, mert lombikkal sikerült a gyerkőc, én minden nap érzem mozogni és nem gondoltam, hogy baj lehet. Mitől nem fejlődik rendesen? Miért kevés a magzatvíz?

Gyerkőc méretei: BPD: 68 mm, TAD 57 mm, FL 36 mm


2010. máj. 10. 16:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 594 gr a becsült súlya, ami a doki szerint kevés.
2010. máj. 10. 17:01
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

a magzatvíz folyamatosan "cserélődik" Nekem a genetikán mondták, hogy több, de azt mondták nem baj.

A súlya sem kevés szerintem, de ha a doki javasolta genetikát akkor menj el.

2010. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nekem nem tűnik vészesnek, bár nem vagyok doki. Nekem a 25 hetes méreteima következők voltak: BDP:64 mm, TAD:66 mm, FL 46 mm, becsült súly: 843 g. És nekem azt mondta a doki, hogy szép nagy baba, és a méretei alapján 26 hetesnek felel meg. Ez szerint én nem látok nagy különbséget, szóval azért feleslegesen ne idegeskedj, de azért mindenképp menj el vizsgálatra, ha a doki azt javasolja! Csak a saját nyugalmad érdekében.
2010. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia. Ne idegeskedj, az biztosan nem használ.

Először is gratulálok a babához! Biztosan hosszú és kemény időszakon vagytok túl, ha lombikkal sikerült. De a lényeg az, hogy ott a baba a pocakodban, és hogy érzed minden nap mozogni.

Az UH-kon könnyen elmérnek 1-1 millimétert, ez is lehet.

Nekünk is 2 héttel le van maradva a baba, engem is pont most csütörtökön vizsgálnak meg újra, hogy rendben fejlődik-e. Én is aggódok, de muszáj nyugalmat teremtenem magamban és Neked is ezt tudom javasolni, mert a baba megérzi az édesanyja minden rezdülését.

Terhesvitamint egyébként szedsz?

Genetika: én is voltam, igaz én alacsony AFP miatt. Engem a SOTE-ra küldtek. Ott egy nagyon alapos UH-t csináltak. Nálad is ezt tudom elképzelni, egy alapos és átfogó UH.

És azt is vegyük figyelembe, hogy a babák nem egyforma ütemben fejlődnek. Utánanéztem a méreteidnek, laikus vagyok de a neten fellelhető táblázatok alapján nincs annyira lemaradva. 1-2 hét, de az elvileg belefér. Nyugodj meg és szépen menj el a genetikára.

A magzatvíz mennyisége hogy miért kevés, azt sajnos nem tudom :(

Valószínű néznek majd flowmetriát is Nálad, azaz hogy rendben van-e a baba ellátása, az áramlás. Minden rendben lesz. Fel a fejjel.


35 hetes kismama

2010. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb. ennyi idős terhes lehettem, amikor kevés magzatvizet állapított meg a doki. Genetikai vizsgálatra küldött, ahol megnézték (baross u., gyakorlatilag egy elbeszélgetést követő alapos uh), majd magzati szív uh-t csináltattak. Mikor a magzati szív uh-ra mentem (kb. 2 hetes várakozás volt), átlagos mennyiségű magzatvizem volt, semmi rendellenességet nem tapasztaltak.

Azóta már be is töltötte a két évet a gyerek:)

Ne idegeskedj, a magzatvíz mennyisége nem állandó, folyton cserélődik, hol több, hol kevesebb, plusz a doki is simán el tudja nézni.

2010. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást. SOTE-ra küldtek, csak még az időpontra várok. Elevitet szedek. Flowmetriát csinált az teljesen tökéletes a doki szerint. Nézte a köldökzsinór áramlást is azzal sincs gond, a gyerkőc szívével is minden ok.

Most hívott és hétfőn 9-re kaptam időpontot. Nagyon remélem hogy nem lesz gond.

További kellemes babavárást mindenkinek.

2010. máj. 10. 18:27
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia irj majd hogy mit mondtak a genetikán. drukkolok, de nem lesz semmi baj ugy se.

32

2010. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggodj.:-)Én a délpestibe jártam magán dokihoz/nem tudom hova jársz/de engem is a sotéra küldtek.

26 hetesen mert a doki kevésnek találta a magzatvizet és kicsinek a babát.1 hétig sik ideg voltam hogy baj van mi lesz mert azt is mondta a dokim hogy lehet meg kell szülnöm mert idekint jobban fejlődne stb.730 gr volt a besült sulya azt hiszem.

voltunk genetikán nagyon aranyos a doki kiderült semmi gond átlagos baba és nem kevesebb a magzatviz az áramlás is ok.

Már megszületett a csodálatos kislányom makk egészséges 37 + 4 napra 3060 gr és 56 cm.És végülis nem a délpestibe szültem hanem a sotén.Nem csak ez miatt de ez is dobott a latba.de jol döntöttem nagyon profi ott mindenki.

Biztos nem lesz nállad sem gond ne idegeskedj.

Üdv és boldog kismamaságot és utánna könnyű szülést utánna pedig jó babázást!

egy 3 hós Tündér /és nem kicsi baba már 5640 gr/kiscsaj ancija.:-)

2010. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én is a délpesti-be járok, igaz egyenlőre magánrendelésre. Engem is riogatott azzal a doki hogy lehet hamarabb kell világra hozni császárral. Na ettől ijedtem meg nagyon. Azt is mondta lehet, hogy a sote-ra kell tovább járjak. Hát az eddig olvasott válaszaitok alapján lehet jobban járnék. Az én dokimnak elég rossz az ultrahang gépe, legalábbis amit én eddig láttam. Egy kicsit már lehiggadtam, nagyon remélem hogy tényleg nem lesz gond a gyerkőccel, Nekem is genetikai okokra hivatkozik, de a családban soha nem volt senkinek ilyen jellegű problémája.

Akik még pocakosak, nyugalmas időszakot mindenkinek. Akinek már megvan a gyerkőce annak gratulálok, és köszönöm a megnyugtató soraitokat.

2010. máj. 11. 09:58
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap este voltunk 4d-s ultrahangon és tényleg jól elmérte a doki a méreteket. Az viszont tényleg igaz hogy kevesebb a magzatvíz. Hétfőn mindenképpen elmegyek a SOTE-ra, talán megtudják mondani mitől lehet. De most már sokkal nyugodtabb vagyok. Gyerkőc azóta is folyamatosan mocorog, bár az ultrahangnál annyira bealudt, hogy nem lehetett felkelteni :)

Még egyszer köszi mindenkinek a biztatást.

2010. máj. 15. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!