Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek 18hetes terhes...

Mit tegyek 18hetes terhes vok, és rettentően viszket a bőröm, rendszeresen testápolózom, de semmit sem segít!?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 18:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben mit tesznek? 18hetesen is lehet ez a probkéma?? Azt olvastam, hogy ez a harmadg időszakban jellemző! Nekem ez az első terhességem és nagyon félek!
2013. márc. 16. 20:55
 12/15 anonim ***** válasza:

Az epepangás témához nem tudok hozzászólni. Cukorbetegség jele is lehet a viszketés. De lehet sima terhességi tünet is. Én is viszkettem néhány hétig, szerintem nekem a melegvíz szárította ki nagyon a bőrömet - minden télen viszketek, és erre rásegítettek a hormonok. Egyik napról a másikra elmúlt, ezzel egyidőben tele lett az arcom pattanásokkal, és a hajam is sokkal gyorsabban zsírosodik.

Ha extrém módon viszket, kérdezd meg az orvost. Nekem eszembe sem jutott mondani neki (remélem, ez nem volt nagy hiba), mert nem tűnt durvának az eddigi téli hónapokhoz képest.

2013. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

,,Viszketés:

A viszketés teljesen megszokott jelenség,főleg a hason,ahol megnyúlt a bőr.Ha a tenyerünk és talpunk vörös és viszket,bőrpír(erythema)alakult ki,amelyet a megnövekedett ösztrogénszint okoz.Ha az utolsó 3 hónapban nagyon viszket a kéz vagy a láb bőre,esetleg testszerte jelentkezik a viszketés,epepangás(cholestasis)állhat fent.E ritka,de veszélyes májfunkciózavar egyéb tünetei a sötét színű vizelet,a halvány széklet és a sárgaság lehetnek.A súlyos viszketést jelentsük orvosunknak,aki ha epepangást gyanít,megfigyelés alá helyez bennünket.,,


Sajnos mi nem tudjuk pontosa,hogy miért van nálad ez a viszketés,ezért is írom neked,hogy erről mindenképpen szólj az orvosodnak!!!Majd ő felállítja a diagnózist,de én azt mondom,hogy inkább jobb félni mint megijedni!!

2013. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki, mert epepangás, cukorbetegség is okozhatja!
2013. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Valahol egy válaszban azt olvastam,hogy sokat ivott a válaszoló és elmúlt neki a viszketés.De azért szerintem is említsd meg orvosnak!
2013. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!