Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fognak alakúlni a...

Hogyan fognak alakúlni a következő dolgok szülés után?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy amikor megszületik a kistestvér a lányom 5 éves lesz (1 hónappal a 5-ik szülinapja előtt fogok szülni császármetszéssel).

Most azt mondja nem kell neki kistestvér, de persze nem tudja mi az. El sem tudom képzelni, hogyan lehet egyformán szeretni 2 gyereket, nincsenek testvérei sem a férjemnek, sem a szüleimnek. Lessz féltékenykedés? Hogyan lesz az alvás? (mind 1 szobában fogunk aludni)

Mi van, ha beteg a nagy? Biztosan elkapja majd a pici?

Hogyan tudom nem elhanyagolni a lányomat is?

Annyi kérdésem és kétségem van, pedig tervezett baba a pici is.



2013. márc. 17. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ne aggódj! Persze, hogy lesz féltékenykedés, hiszti, lelki terror - de ez Nektek szól. Valószínűleg a Picit imádni fogja!

Ha egy szobában laktok, nem lesz egyszerű dolgotok. Eleinte a Pici majd durmol, mint a bunda, de később érzékenyebb lesz a zajokra, aztán majd megszokja.

Ha beteg a nagy, nem sokat tudtok tenni. Nálunk olyankor a Férjem ápolja, kezeli a Nagyot, a Kicsi pedig az én kezeim között van. Ettől függetlenül sajnos gyakrabban és korábban lesz beteg, mint egy egyke gyerkőc, még akkor is, ha anyatejes.

Az elején többet leszel a Picivel, de meg tudod oldani, hogy amíg szoptatsz, addig mesélsz a nagynak vagy beszélgettek vagy mondókáztok, játszotok vmit. A kisebb tesók nagyon türelmesek, megszokják gyorsan, hogy nem ők az egyetlenek.

Figyelj arra, hogy nem a Kicsi körül forogjon a világ. Ha pl. jön valaki látogatóba, kérjétek meg a Nagyot, hogy mutassa meg a Picit és a hozzá tartozó dolgokat. Így fontosnak érzi majd magát. Vond be a pelenkázásba, fürdetésbe, főzésbe, mosásba, teregetésbe.

Minden rendben lesz! Az első pár hét katasztrófa, de utána belerázódtok majd és meglásd, nem is lesz olyan borzasztó!

2013. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Jobban izgulok, mint az első terhességem alatt, mert tudom mi vár rám (császármetszés, gondok a szoptatással stb), és még a nagylányom miatt is izgulok.

2013. márc. 17. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, majd minden megoldódik.

A betegségeket sem biztos, hogy elkapják egymástól. Féltékenykedés biztos lesz, veszekedés meg "nem szeretem a kistesót", de ez átmeneti.


Mi mindig csinálunk anya-nagylánya és anya-kislánya napot, amikor a másik gyereket lepasszolom és csak egyre figyelek, megyünk shoppingolni (pl. hajgumikat), beülünk egy cukrászdába és meghallgatom, hogy kibe szerelmes, hogy a fiúk hülyék, stb.

2013. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, kedves második :)
2013. márc. 17. 18:45
 5/6 anonim válasza:

Az első válaszoló nagyon jól leírta a helyzetet! :) Nekem 2,5 év van a két fiam között. A nagyobbat úgy próbáltam felkészíteni a tesóra, hogy mutattam neki több tesós könyvet is (a kedvence lett az Anna és Peti: Kistestvér érkezik), amiből ő választott és olvasgattunk róla. Próbáltam bevonni már a szülés előtt is azzal, hogy ő választott a boltban a tesónak egy alvós rongyit, egy cumit, ilyeneket... Amikor pedig hazajött a kistesó, hozott neki ajándékba egy olyan vonatot, amit nagyon szeretett volna megkapni. :) Meg bevontam a baba körüli teendőkbe, de persze csak ha volt kedve, mert sokszor válaszolta azt, hogy "nem" (tombolt a dackorszak). Arra is nagyon figyeltem, hogy ha hívott és nem tudtam odamenni, akkor soha nem mondtam neki, hogy most nem, mert épp a tesó így meg úgy... hanem azt mondogattam, hogy egy pici türelmet kérek tőle, mindjárt befejezem a dolgom és megyek hozzá... Sajnos még így is problémás volt az első időszak, de próbáltam nagyon figyelni, hogy ne az legyen, hogy én csak a kicsivel foglalkozok, apa meg a nagyobbal, hanem ha lehetett odanyomtam apának a picit (legalább megszokja ő is), én meg kettesben voltam a nagyfiammal néha. Neked gondolom azért könnyebb dolgod lesz, mert egy 5 évessel már lehet rendesen kommunikálni.

Egyébként én is féltem, hogy nem fogom tudni a másodikat annyira szeretni, mint az én "egyetlenemet", de ahogy megszületett a kicsi, egyből teljesen beleszerelmesedtem! :) Amíg nem éled át, hogy mind a kettőt lehet imádni, addig tényleg nehéz elképzelni, de hidd el, működik! :)

2013. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

koszonom.

Tenyleg lehet egyforman szeretni 2 gyereket?

Biztosan imadni fogom a picit is, de maskepp, foleg ha kisfiu lesz. Es sajnos nem lesz annyi idom ra mint amikor a lanyommal voltam otthol.

Erdekes lesz, mar alig varom!

2013. márc. 19. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!