Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy egy ilyen...

Normális hogy egy ilyen terhesség és szülés után félek a következő gyerektől?

Figyelt kérdés
Kb pont egy éve lettem terhes.az első három hónapot végig hánytam,az elején még rohangáltam wc-re,majd amikor már totál legyengültem az ágy melletti tálba hánytam...minden visszajött.kórházba kerültem,kiszáradtam.adtak erősebb gyógyszereket mint azelött,picit jobb lett,hazamehettem.a 4.hónap közepétől brutális hasfájás tört rám.kiderült,a baba a jobb vesémen fekszik,ami emiatt másfélszeresére dagadt.kényszerpihenőre lettem ítélve,kizárólag a bal oldalamon.szerencsére férjem rengeteget segített.ilyenkor már "csak" napi 4-5-ször hánytam,de ez ellen semmilyen gyógyszer nem segített.szinte csak vizet ittam,enni esetleg egy kis főtt krumplit.a 8.hónap elején beindult a szülés.adtak mindenféle gyógyszert,hogy a baba még maradjon,de ő jönni akart.a sok gyógyszertől keservesen lassan indult meg a baba,nagyon fájt.kifogtam egy mesés ügyeletes orvost,a fogadottam épp elutazott.ez a doki épp az éjszakai műszakja végén járt,képzelhetitek hogy kezelt...érzéstelenítőt sem kaptam.mindenfelé vágott,de 25 óra vajúdás után a baba feje még mindig benn volt a szülőcsatornába,megakadt.végre megcsászároztak.megszületett Lili,a kis hercegnőm,de nem sokáig gyönyörködhettem benne...miután összevarrtak,kiderült hogy a méhlepény egy darabja benn maradt,gyors ki kellett venni.ráadásként még egy fertőzést is elkaptam,2 hétig kórházba voltunk.Lili besárgult.miután hazaérkeztünk,férjemnek el kellett utaznia,rokonok messze,egyedül voltam a folyamatosan bömbölő gyerekemmel...most egy picit rendeződött a helyzet,de még mindig nehéz.párom 2 hete előállt avval,hogy szeretne egy kistesót...látott végig szenvedni,mégse érti meg,hogy ez nekem nem megy.mit tegyek?
2010. márc. 28. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerencsére énnekem nemvolt ennyire gázos a mostani terhességem,de az elsőhöz képest nagyon is az.Ezzel csak azt akarom mondani hogy minden terhesség más és más még egy nőnél is.Szerintem ez ne tartson vissza a kistesótol mert lehet hogy dettó az ellenkezője lesz,de ezt sajnos senki sem látja előre.Én biztosan belevágnék.

üdv:35 hkm

2010. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de Lili még csak 4 hónapos..
2010. márc. 28. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Marha megértő férjrd van! Élvezi ha kínlódni lát?! Ha minden simán ment volna, akkor is korai még a2., de így?
2010. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szeritem várj még.Császár után 1 évig egyébként sem ajánlatos a heg miatt. Annyi idő alatt meg azért végig tudod gondolni hogy akarod vagy sem
2010. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben meg lehet érteni téged, hogy félsz egy újabb terhességtől. Szerintem bárhogy is döntenél, várjatok még a második babával. A szervezetnek mindenképp szüksége van időre, hogy regenerálódni tudjon. Császár után pedig min. 1 évet érdemes várni. Beszélj egy okos orvossal. (Mi 2 évet vártunk)


Egy 2,5 éves kisfiú anyukája (27 hetes kismami)

2010. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem,nem élvezi a férjem ha kínlódni lát,de ő úgy szeretne gyerekeket,hogy kicsi legyen a korkülönbség.és mivel mind a ketten nagy családban nőttünk fel,4 testvérrel,szeretnénk nagy családot,csak ugye én nem azonnal...beszéltem orvossal,mondta hogy várjunk egy évet.párommal is megbeszéltünk,ha Lili egy éves lesz,megpróbálkozunk egy kistesóval.vele is azonnal terhes lettem,remélem majd most is így lesz.
2010. márc. 29. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!