Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pécsiek! Mik a tapasztalatok...

Pécsiek! Mik a tapasztalatok a szülészeti klinikai UH-król, NST-kről, Oxytocin terheléses tesztről? Lelkiismeretesen figyelnek a kismamákra és - főleg - a babára?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 09:55
 1/4 A kérdező kommentje:

Amiért a kérdést feltettem: a 12. és 18. heti UH-k idején még másik városban laktunk, itt csak a 30. és 36. heti UH-kra került sor. Problémamentes a terhességem, ennek ellenére mindkét alkalommal rossz érzéssel jöttem le, mert az asszisztens végig időpontokról beszélgetett a mobilján, egyáltalán nem figyelt arra, amit az orvos mondott, a monitorról lemásolta az adatokat, ez rendben is van, de mai szóban hangzott el, az nem került rá a leletre, hanem az alsó rész a legutolsó lelet adatait tartalmazta változatlanul, miközben volt változás pl. méhlepény helyzetében. Már ezzel is kellemetlen helyzetbe hozott, mert magyarázhattam aztán az orvosomnak, hogy más van a leleten, és más hangzott el az UH-t végző orvostól.


Nagyon zavart, hogy az orvos sem szólt ezért, egyáltalán nem éreztem, hogy komolyan veszik a munkájukat.


Az NST-n nagyon kedvesek a szülésznők, sokszor odajönnek, figyelmesek, de közel-s távol nincs ott orvos, gondolom, ha gond lenne, lehívnák, de máshol állítólag addig nem is megy ki a kismama a vizsgálóból, amíg orvos ki nem értékeli az NST-s leletet. Itt pedig csak a név díszeleg a papír alján, aláírás sehol.


Amiért aggódom, hogy túlhordás esetén ezek után milyen lelkiismeretesen vizsgálják vajon a lepény állapotát, egyáltalán csinálnak-e UH-t, vagy csak kétnaponta NST-t, és ha csinálnak is, vajon ugyanolyan futószalagon, oda sem figyelve, mint pl. a 36. hetit.....

2013. márc. 18. 10:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sokszor ilyenek voltak velem is az orvosok ott, de hát baromira le vannak terhelve. Ha valami gond lenne, azt úgyis mondanák.

Nekem terheléses tesztem nem volt, és NST-re is máshova jártam, de engem befektettek túlhordás miatt, és utána már nagyon odafigyeltek rám, és mindenkire, aki még ott volt.

Ha van saját orvosod, akkor ő dönti el gondolom, hogy mikor kell befeküdnöd. Én nagyon biztonságban éreztem magam az osztályon, a nővérek nagyon értik a dolgukat és kedvesek is. Volt másnál vészhelyzet, és nagyon profin kezelték, az orvos is mindig ott volt. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!

2013. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon kedves vagy, azért megnyugtattál valamelyest. Érdekes dolog a terhesség, az ember sokáig a koraszüléstől tart, utána viszont a túlhordástól, és én tényleg nem azért, mert bármit siettetni akarnék vagy mert kényelmetlen lenne a terhesség, mert egyáltalán nem az, kiválóan viselem, csak a baba miatt aggódnék.

2013. márc. 18. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos minden rendben lesz. Mikorra vagy kiírva? Nem biztos, hogy túlhordod, olyan miatt még ne aggódj, ami nem következett be :)

Én nagyon féltem a koraszüléstől és szerettem kismama lenni, szerintem ezért is kellett indítani, akkor 8 nappal voltam a kiírt időpont után. De ez hosszú sztori :) A lényeg úgyis az, hogy minden rendben ment, nagyon odafigyeltek ránk.

2013. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!