Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fájhat azért iszonyat módon a...

Fájhat azért iszonyat módon a medencém, szeméremcsontom, mindkét combtövem, mert keskeny a csípőm? Ez nem utal esetleg téraránytalanságra?

Figyelt kérdés

Annyira fáj már péntek este óta,hogy alig bírok menni és lábra állni.Nem is mozdultam ki azóta a lakásból sem,mert iszonyatos módon fáj :( És arra gondoltam,hogy nem azért fáj ennyire,mert annyira keskeny a csípőm,hogy a baba feszíti szét?Ilyenkor az orvos nem mondja azt,hogy mivel ennyire keskeny a csípőm(mivel ennyire nagy fájdalmaim vannak),ezért nem fog kiférni a baba?!Nem szeretnék császárral szülni,de már ezen jár az agyam,hogy mi van ha ezért fáj ennyire nagyon a medencém,mert annyira keskeny,hogy a baba próbál magának utat csinálni,de keskeny és majd nem tudom megszülni természetes úton! :(

32+6 hkm


2013. márc. 18. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem nyugi:) Nekem is iszonyatosan fáj. Szültem már 2 gyereket, szóval téraránytalanság miatt biztos nincs. Nekem is van, hogy fel sem tudok kelni illetve úgy megyek mint egy öreg nénike:)


32hkm.

2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez van nálam is kb. 1 hete , 33+3 vagyok, szerda este a férjem vitt ki a mosdóba mert nem tudtam lábra állni. És tuti nem keskeny a csípőm, mert az első babám 3800 g volt és 20 perc alatt kitoltam. :) A fájdalmak hátterében az áll, hogy a relaxin nevű hormon termelődik már, ami lazítja az ízületeket, felkészítve őket a szülésre (ott ugye a medencecsontoknak kissé szét kell csúszniuk, hogy kiférjen a normál méretű baba is, ehhez szükséges hogy az ízületek lazábbak legyenek). A baba súlya pedig ugye ránehezedik a medencére, nyomja a csontokat, ezáltal az ízületeket, és ideget is nyomhat. Nekem a doki Milgamma drazsét javasolt, csütörtök óra szedek napi 3-at, valamint szedek két homeopátiás szert (hypericum perforatum 15 ch és arnica montana 9 ch, mindegyikből 3x5 golyó), és jelentősen javult a dolog, ma már alig érzem a fájdalmat, de kb. 2 nap alatt is sokat javult már.
2013. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hogy milyen széles a csípőd ??
2013. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dokinak mondtad már? Nekem is borzasztóan fáj a jobb csípőm, én is azt hittem, ez a terhesség miatt van. Nem is mentem dokihoz vele, de a 32. hét környékén már szó szerint nem tudtam menni. Ha betuszkolt a párom a kocsiba, alig tudta behajtogatni a lábamat, miközben sírtam. A dokim azonnal küldött vizsgálatokra, kizárták a trombózist. Aztán kiderült :csípőizületi gyulladásom van, jó adag folyadék szaporodott fel a csípőmnél. Gyógyszert nem mertek adni, így fizikoterápiára küldtek (az is gáz ilyen korban, de más megoldás nem volt). Természetesen nem használt. Utána már úgy mentem, hogy egyik kezemben bot, másikkal a páromba kapaszkodtam. Iszonyat kínos volt. A vége császár lett a 37. héten, mert mindenki pontosan tudta, nem tudom megemelni, tartani a lábam. Babával minden rendben volt. Azóta eltelt másfél év, járni, mozogni tudok, de egyáltalán nem az igazi, a mai napig is kínlódok olykor. Ergo: nem a baba, és a terhesség miatt volt.
2013. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as:fogalmam sincs,hogy mekkora a csípőm.Nem szoktam méregetni,és mérőszalagom sincs itthon.

Kedves 4-es:az szép :O Nem,nem mondtam a dokinak,mert nincs saját dokim,és még nem voltam ezzel orvosnál.Kb harmadszor kérdezem itt,hogy nem-e baj,hogy ennyire iszonyatosan fájnak a dolgaim odalent(én sem tudok megállni pl egy lábon,mert annyira fáj..a bugyimat is úgy veszem le-fel,hogy vagy leülök,vagy megemelem a lábam,de akkor szorítom össze a fogaimat),és eddig azt a választ kaptam itt a legtöbb kismamánál,hogy persze ez normális.Hétfőn megyek majd védőnőhöz,neki mindenképpen megemlítem ezt a dolgot.Hála Istennek rosszabbodni nem rosszabbodik,de nem is jobb.Hát ha ettől is rosszabb lenne,nem is tudnék abszolút kikelni az ágyból sem.

2013. márc. 18. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Tölts fel egy képet, és megmondjuk, hogy keskeny-e a csípőd.
2013. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt voltam ha jól emlékszem 28 hetes:

[link]


És ez volt az utolsó kép amit csináltam,itt már 32 hetes voltam,viszont ez a kép oldalról lett csinálva:

[link]

2013. márc. 18. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs keskeny csípő. majdnem egy szélességű a válladdal.
2013. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem keskeny, de aggódj, ki fog férni a baba!
2013. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt normálisak ezek az érzések (fájdalmak), szerintem ez nem függ össze a medencéd méretével.
2013. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!