Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elso orvosi vizsgalaton...

Az elso orvosi vizsgalaton meg fog vizsgalni az orvos?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik? Mire keszuljek? Kezzel megfog nezni? vagy csak ultrahang lesz?

7 hetes vagyok es holnap utan megyek.

Koszonom.



2013. márc. 19. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, mind a kétszer, csak ultrahang volt. Az első terhességemnél volt, hogy 8 hetesen hüvelyi ultrahangot csináltak, mert hasin nem látta az orvos a babát. De rendesen nem vizsgált meg. Igaz, én nem magánorvoshoz jártam egyik terhességem alatt sem. Később, olyan 20 hetes terhesen vizsgáltak meg először kézzel.
2013. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem csak UH volt, ha minden ok, szerintem ő nem vizsgál meg kézzel, vele csak beszélgettünk, mik a teendőim most stb.
2013. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még kézzel fog vizsgálni. Kb. a 12. héttől tudnak uh-zni. mikor már a pici jobban látható.

Esetleg csinál egy rákszűrést. (ami után ha barnázol, v vérzel picit teljesen normális)

Az egész kb 10 perc alatt lezajlik.

2013. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vok, igen hüvelyi uh lesz (kézzel vizsgál mellet,h ott is minden rendben van e de nem mindenhol jellemző.. ) bocsi kicsit félreérthetően írtam!
2013. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát alap lenne hogy méhszájat néz, mert ha laza akkor esetleg egy elindult vetélés is lehet.


Nekem mindegyiknél így volt.

Bementem, mondtam, hogy pozitív teszt. megnézte mikor volt utoljára rákszürés.

Akkor felfeküdtem a székre, majd megvizsgált a méhszájat, megnyomkodta a petefészkeket. (ugye ott is lehet ilyenkor ciszta, ami ha kidurran elég veszélyes, és lehet méhen kívüli terhesség a meglévö mellett is, ami szintén veszélyes)

Vett rákszüréshez mintát, majd hüvelyi UH-al megnézte hogy mi a helyzet. Az elsönél csak egy pötty volt, a másodiknál már 10 hetes voltam.

2013. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát 3-as, én 7+5 voltam, HASI UH-on minden látszott, hát még a hüvelyin..szóval szerintem ez butaság, máshogy nem is tudnák ellenőrizni, minden rendben van-e
2013. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem kézzel vizsgált + rákszűrés + hüvelyi UH.
2013. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem mindhárom terhességemnél vizsgált kézzel az orvos első alkalommal. Elsőnél rákszűrést is csinált, mert előtte még nem volt ilyen vizsgálatom - a másik kettőnél nem, mert volt egy éven belüli leletem.
2013. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os lehet. Én magándokihoz jártam 7 hetesen nekem még hüvelyi uh-t használt, 12. héttől már hasit.

végül több, mint 4 kg és 61 cm-es lett a baba. Szerintem ez orvosát válogatja, meg egyéb más tényezők.

2013. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Az elso terhessegemnel nem vizsgalt az akkori orvosom, majd csak a vegen, mikor mar ideje volt a szulesnek, de rahuztam 2 hetet. Vegig csak ultrahang volt.

Most masik orvoshoz megyek, akirol azt hallottam, hogy rogton megvizsgal, aztan hasi ultrahangot csinal. Kicsit felek mert nem szeretnem, hogy benezzen, de ha ez a modszere, akkor csak jobban tudja mint en.

2013. márc. 19. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!