Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve, mert...

El vagyok keseredve, mert teljesen félretájékoztatott az orvos. Nálatok is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Sajnos, 6 éve diagnosztizáltak nálam refluxot, és egy ún. proton-pumpa gátló gyógyszert kell szednem. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, rögtön felhívtam a körzeti orvosom (a nőgyógyász nem foglalt állást), hogy szedhetem-e továbbra is. Azt mondta, hogy minden további nélkül szedjem, mert csak többet ártok vele, ha nem. Majd most a 12. hét legvégén elmentem hozzá egy beutalót kérni, és azt mondta, hogy nem szabadott volna szedni, mert nem tudni, hogy milyen mellékhatása lehet. Majdnem felrobbantam. Látszólag a picinek semmi baja, én meg nagyon rosszul vagyok, ha nem szedem a gyógyszert, de akkor is nagyon aggódok. Nem tudom, mitévő legyek. Még az a szerencse, hogy amikor tudtam, kihagytam az adagokat, és kb. 14 db-ot szedtem be 3 hónap alatt. Ti is voltatok hasonló helyzetben?
2011. nov. 29. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tehetsz, mindenféle vizsgálatra el kell menned, még magzatvíz vizsgálatra is. Én ezt tenném a helyedben hogy egy kicsit megnyugodjak.
2011. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Csak a barátnőm esetét tudom leírni.

Elment dokihoz, hogy szédül és hányingere van. Beutalták vérvételre, ahol terhességet is néztek neki. Negatív lett minden. Elkezdték kezelni kullancs csípés ellen, mert 1,5 hónappal előtte volt benne egy kullancs. Majd 1,5 hónapig kapott kemény gyógyszereket Lyme kór ellen. Antibiotikum, stb. Mikor is kiderült, hogy már majdnem 3,5 hónapos terhes. Azt mondták valaki hibázott a vérvételnél. A babát már elvenni se lehetett volna, ha kiderül, hogy baja lett, mert ugye túl volt a 3. hónapon, ezért egy rahedli vizsgálaton volt. Nem találtak náluk semmit. A pici a mai napig is makk egészséges. Lassan fél éves lesz. Szóval remélem nálad se lesz gond! A másik, hogy én meg asztmás vagyok. És nekem is szednem kellett a gyógyszereket rá és ez sem okoz kárt, bár a leggyengébb fajtára át kellett állnom. Kérd ki más doki véleményét is szerintem!

2011. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a háziorvosod h*lye, hogy teljesen feleslegesen ijeszteget egy kismamát. Nyugodj meg, ez a gyógyszer nem hat ki a magzatra! Csak túl rég tanult már a drága orvosod élettant. Nagyon röviden, ez a gyógyszer csak a gyomorban hat, ahol erősen savas a pH, bejut a gyomor sejtjeibe (amik a gyomorsavat termelik), és megakadályozzák, hogy túltermelés következzen be. A gyógyszer a gyomorból kijutva inaktiválódik (mert a belek lúgos tartományba esnek). Nem lehet tőle baja a babának!
2011. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tv2 honlapjára ha felmész és a műsorainknál kiválasztod a 9 hónap című műsort, azon belül a 9. adás videóját, akkor ebben pont a gyógyszerszedésről beszél Ceizel doktor úr. Szerintem nincs min aggódnod. Amúgy meg sokszor olvasni, hogy a refluxgyógyszereket ugyanúgy lehet szedni terhesség alatt. Én quamatelt szedtem.
2011. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy próbáltok nyugtatni. Tegnap már nem aludtam semmit a gyomorsav miatt, így szerintem nagyobb gond, ha nem szedem a gyógyszerem. Én pont azon gondolkodtam, hogy miért mondják, hogy pl. Rennie-t lehet szedni, holott ezt a készítményt nem tesztelték több ezer terhes nőn, míg az én gyógyszeremet igen. Lehet, hogy a homeopátiás szerekkel is hasonló a helyzet, hiszen apró golyók nem teremnek a természetben! :-) Jó babavárást és köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 30. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!