Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismama...

Terhességi cukros kismama ihat coca-cola zerot?

Figyelt kérdés

Meg nem voltam a diabetes klinikan, holnapp beszelem meg a nogyogyaszommal, de 11 lett a cukrom.

Es nem tudom mit ehetek korlatlanul.

Lehet egyaltalan ilyet? Korlatlanul valamit? Enni vagy inni?


2013. márc. 19. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem, ne igyál. Kólát meg nem is ajánlott terhesség alatt, akkor se, ha minden rendben.

Amúgy egy dokumentumfilmben volt, hogy a light üdítőkben több cukor van, mint a simákban. Kémiailag bizonyították.

2013. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Első! Linkelnéd ezt a tudományos bizonyítást? Brit kutatók fedezték fel esetleg? Elvileg a zero-ban sem koffein sem cukor nincs, így iható, de én azért az orvos véleményére várnék. Korlátlanul biztos nem innám, de napi 1-1 pohártól semmi bajotok nem lesz szerintem. De mint írtam kérdezd inkább a dietetikust, mert ő ismeri a te konkrét eseted.
2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

A cola light-nak és tudtommal a zeronak is nulla a szénhidráttartalam. Nincs benne cukor, akárki akármit hord össze. Mesterséges édesítőszer van benne. Én cukorbeteg vagyok, megittam ma 2 liter light kólát, ha lenne benne cukor már elvitt volna a mentő.

Ettől függetlenül nem javaslom neked. Bevallom terhesen nagyon ritkán megittam 1-1 dobozosat, de ha kibírod inkább ne.

Korlátlanul lehet enni a húsokat, a sajtokat és mindent amiben nincs szénhidrát. A tejtermékekkel és a gyümölcsökkel vigyázni kell, mert általában gyorsan emelik a vércukrot, majd hamar visszaesik.


Itt egy jó táblázat:


[link]


És a lényeg: minél előbb menj diabetológushoz!!!

2013. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom linkelni, mert a tévében volt a film, a Spektrumon és már több mint egy éve.

Persze, az is bizonyítva van, hogy nincs benne cukor:)

Az éremnek két oldala van. Igyunk kólát, persze lehet, én is iszok, csupán egy kismamának egyáltalán nem tesz jót, hiába light vagy zero.

Itt sok káros hatást leírnak:


[link]

2013. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Akkor már inkább Fanta, vagy 7up, Canada Dry, ha mindenképp szénsavas kell. Én is kívántam a szénsavast terhesen, a kólát is, de inkább a fenti üdítőkből ittam.
2013. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor már inkább Fanta, vagy 7up, Canada Dry, ha mindenképp szénsavas kell. Én is kívántam a szénsavast terhesen, a kólát is, de inkább a fenti üdítőkből ittam."


Basszus ilyet nem ihat!!! Ez mind cukros!!!


(Egyébként vannak édesítőszerrel készült ilyen-olyan ízű szénsavas üdítők, pl. Slice, de azok sem egészségesebbek a kólánál.)

2013. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Jó, igen, nem ihat, elfelejtettem, hogy magas a cukra.


De hajrá, igyatok kólát, egészséges fekete fogakat kívánok!

2013. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
A terhességi cukorbetegségtől light és zéró kólát ihatsz, nincs benne szénhidrát. Édesítőszerrel készült tea még iható vagy diabetikus/update szörp. Enni húsféléket, sajtot nyugodtan, zöldségek közül is sok minden mehet bőven. tejtermékekből pl. a túró nagyon jó, alig van benne ch.
2013. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
A négyes válaszomat miért nem pontoztátok le? Kérlek azt is pontozzátok le, főleg te Kedves 82%-os. Ja, meg ezt is pontozzátok már le légyszi, mert olyan izgi. Miattam igyon kólát, szíve rajta, de ne csodálkozzon, ha egy sírós, nyűgös gyereke lesz. Várom a lepontozást, jó móka:) Engem nem érdekelnek a százalékok!
2013. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Coca-cola Zerot ihatsz kedves kérdező,ugyanis abban nincs cukor,és ha éppen egy cukorbeteg megkívánja a kólát,akkor az is ezt issza.Egyébként meg én amióta terhes vagyok,folyamatosan iszok kólát meg ásványvizet,és semmi baja nincs a kisfiamnak!!És a védőnőm is mondta,hogy ha kívánom a kólát,akkor ihatok nyugodtan.És egyébként is én már évek óta kólán élek,és jelentem egyetlen egy rossz fogam sincs és nem is fekete!!!!!!Nem csak cukros kólában kell gondolkodni amikor valaki azt mondja,hogy kólázik,én csak édesítőset iszom évek óta,nagyon ritkán iszom rendes cukrosat.Szóval cukormentes kólát ihat minden cukros ember!!


33 hkm

2013. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!