Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki közzületek...

Volt már valaki közzületek Terheléses Vércukor vizsgálaton? Nagyon megköszönném ha leirnátok a tapasztalaitokat hogy kinek milyen volt, és hogyan zajlott lee? Köszönöm 23hetes Kismama

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
megérkezel, leveszik a vért, utána meg kell inni a cukros lötyit, nálunk előre ki kellett váltani a glükozt és vinni kellett magammal, a nővérke be keverte, vigyél magaddal citromot, bár nekünk magától rakott bele, igy egy túl édes limonádéra hasonlitott az egész, azt hittem rosszabb lesz de elég könnyen lement, azt mondták ha kijön meg kell inni még egyet de hál istennek nem kellett, 2 óra múlva újra vettek vért és ennyi, ásványvizet ihattam a 2 óra alatt.
2013. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, a két óra alatt sósat ehetsz is, de még nem voltam, csak hallottam, szóval javítsatok ki, ha tévedek.
2013. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Miskolcon voltam a Megyeiben.

Előtte való nap estétől már nem ettem semmi "keményebb" kaját :) Vagy hogy is mondjam, mert az befolyásolhatja.

Először ujjbegyből vettek mintát, hogy nem e túl magas már éhgyomorra sem. Volt vérvétel. Aztán megittam a cukros vizet, amihez vittem citromot és ott bele is csavarhattam, egy fél elég volt. Nem volt vészes. Aztán 60 perc múlva vissza mentem soron kívül. Utána megint vérvétel, majd megint 60 perc múlva vissza.

Az első után kicsit rosszul lettem. Nem lehetett közben sok vizet inni, éppen hogy csak pár korty szénsavmentes vizet.

Az utolsó vérvételre már eléggé nehezen tudtak vért venni.

Még mielőtt elkezdték az egészet kérdezték, hogy kávét, teát vagy más üdítőt ittam e. Tehát gondoltam ebből, hogy azt sem lehet előtte reggel.

Majd szóltak, hogy ne dohányozzak addig. Ez nem probléma, mert egyébként sem dohányzom.

Remélem tudtam segíteni.

2013. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy csinálták, hogy reggel korán levették a vért, majd ugye gyógyszertárban vettél magadnak glükózt - nálunk ez 75g, és kemény 195 magyar forint volt -, aki levette a vért, bekeverte egy pohár vízbe. Nálunk nem engedték a citromot, és úgy igen kellemetlen volt, mintha valami nagyon édes szirupot innál, persze félre is nyeltem, mert hirtelen ért :)

Utána 2 órát dekkoltam az sztk-ban, mert nem akartam elmenni, engem kivert tőle a víz, és az első fél órában remegtem, mint a kocsonya, de csak mert szerintem hirtelen ért, de utána sokkal jobban lettem, és játszottam a mobilomon, meg könyvet olvastam, és majdnem elfelejtettem visszamenni 2 óra múlva... :)

Hát nekem ennyi a tapasztalatom

38hkm

2013. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hűhaa pedig azt mondják hogy nagyon is kellemetlen étgyomorra cukroslöttyöt inni!! Köszi a válaszokat. jövhéten állitják ki a laborpapirokat a védőnőm aztán mehetek is Terheléses vércukor mérésre!! Jaajj pedig nem akarok:'( én eleve rosszul vok ha nem eszek korán reggel főleg igy terhesen hátt akkor nem tuom hogy igy hogy fogom kibirni!!!
2013. márc. 19. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, kibírod, én is azt hittem, h nem fog menni, de mégis ment, ha lekötöd magad, akkor fel sem tűnik, mint nekem :D

az előző 38hkm

2013. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom minek ijesztgetnek ezzel a löttyel. Semmi szörnyű nincs benne!
2013. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem az a baj hanem az hogy én eleve rosszul vok ha nem eszek vmit

Főleg vèrvétel aztán idd meg azt a cukros vizet aztan 2ora mulva megint vèrvètel.. Mmeddig nem fogok èn enni?! -.-

2013. márc. 19. 13:54
 9/11 anonim ***** válasza:
De a cukros cucc elveszi az étvágyad, ki lehet utána bírni a 2 órát.
2013. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem olyan szörnyű, én tegnap voltam. :) Én sem bírom sokáig reggeli nélkül, de azért túl lehetett élni.

Nekem csináltak teljes labort is, úgyhogy reggel vérvétellel kezdtünk, utána cukros lötty, 60 és 120 perc múlva egy-egy újabb vérvétel. Én a beutalóval kaptam receptet a glükózra, így 100 Ft volt a gyógyszertárban. Ezt, meg egy citromot vittem magammal, 3 dl vízben feloldották, kikeverték nekem. Megittam, utána várni kellett. Nekem azt mondták, hogy vizet ihatok (meg is ittam fél litert a két óra alatt), de lehetőleg ne mozogjak, tehát nem mehettem el.

Kb. fél óra után enyhe émelygés jelentkezett, egy-két korty víz enyhítette. Nagyon kicsit szédültem. A második órában meg a fejem fájt kicsit, és úgy éreztem magam, mint aki megivott egy pohár sört (gyomrom tele, enyhe szédelgés visszajött). Csak a végére lettem éhes, mikor levették az utolsó adag vért, megettem a szendvicsem.

Jó lett az eredmény, remélem, nem az elfogyasztott víz miatt. :)

2013. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!