Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésnél mindenkinek bekötik...

Szülésnél mindenkinek bekötik az infúziós tűt? Ha kell ha nem? És szülés után mindenképpen megkatéterezik az anyukát? Ha tud magától pisilni ha nem?

Figyelt kérdés

A katéterezés mennyire fáj?Bár gondolom szülés után egy ilyet már meg sem lehet érezni,csak nekem még soha nem volt sem infúzió bekötve sem katéterem nem volt még,és kicsit félek ezektől,hogy ezek mennyire fájnak?!A katétert ált. meddig tartják bent?És az infúziós tűt mindig a kézfejbe szúrják?

Egy kíváncsi 33 hetes kismama.


2013. márc. 20. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
1 éve szültem, se infúziós tű, se katéter. Amúgy katétereztek már, nem rosszabb, mint egy vérvétel.
2013. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

A katéterezés szülésen kívül sem fáj. Egy vékony műanyag cső, a legkevésbé sem fájdalmas. Az infúzió is egy műanyagcső, nem tű, nem hagynak benned tűt! Így néz ki egy kanül.

[link]


A tűvel megszúrnak ugyan, de csak azért, hogy utat biztosítsanak a vékony műanyag csőnek, hoy ha gyógyszer kell, gyorsan megkaphasd.



Nem tudom, hol mi a szokás, de ha tudsz pisilni katéterezni felesleges.

2013. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azért kezdik a kézfejbe tenni a kanült, hogy ha mégis szétmenne egy véna, ne egy fenti, nagyobb vénának essen baja. A karon keresnek megfelelő eret, lentről felfelé haladva. Semmit nem érzel, amikor bent van, csak az első kis bökés picit kellemetlen, mint egy vérvételnél. Ezek közül semmi sem fáj, amit felsoroltál. A katéter addig marad betn, amíg pisilsz.
2013. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én szülés után kaptam infúziót mert nagyon gyenge voltam, kb 3-szor estem össze egy nap, mikor felálltam, hogy tegyek egy kört. Azt ha jól emlékszem a könyökhajlatnál volt beszúrva, mmint a másik oldalt a karomba, ami baromira zavart, mert 2 napig ott volt (nem vették le, hátha még kell infúzió, h ne kellejn újra feltenni) és addig nem is tudtam rendesen behajlítani a kezem, ami ugye eléggé zavaró volt annak tükrében, h ott volt az újszülött babám, amúgysem tudtam sehogy kényelmesen ülni,feküdni stb..

A katétert meg elkerültem, mert rámijesztettek... :)

Azt mondták, ha nem kapom össze magam és tipegek el wcre, akkor sajnos katétereznek. Nos, én nagy erőt vettem magamon, mert örültem, ha a szülés után senki nem ér hozzám odalent :)

2013. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Normál szülésnél nem kötnek be semmit. Nem katétereznek, sőt követelmény, hogy pisilni kell. Nálunk addig nem lehet elhagyni a szülőszobát, és lemenni az osztályra, amíg valaki nem pisilt. Amúgy hoztak ágytálat, de én inkább felkeltem és kimentem WC-re.

Amikről te írtál, azok szülésindításnál (infúzió) és császárnál (katéter) történnek. Amikor beteszik a katétert kicsit kellemetlen, de nem vészes. Nekem a második szülésemnél volt (sürgősségi császár) és következő nap vették ki.

Ja, és a tűt nem mindig kézfejbe szúrják.

Nem kell félned, ezek csak kellemetlenek, de nem fájnak.


Boldog babavárást és könnyű szülést!

2013. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam, hogy az ilyesmi csak császárnál van. Én egy természetes úton szülő anyukának se láttam, nekem viszont volt, mert császároztak. 3 napig a kanül, a katétert pedig akkor vették ki, amikor először felállítottak.
2013. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem hagyják bennem a tűt,csak nem tudtam másképp megfogalmazni,és a kanül szó nem jutott eszembe :))

Csak érdekesnek tartom ezt a dolgot,hogy eddig az ismerősi körömben bárki megszült,látni a képeken,hogy a kézfejükben venne van a kanül..és természetes úton szült mindegyik,és oxitocin nélkül.

Hát én nem szeretnék katétert,inkább akkor kierőlködök magamból egy kis pisit. :) Hát gátmetszés után én sem venném szívesen,ha még utána piszkálnának ott katéterrel is :)

2013. márc. 20. 14:41
 8/16 A kérdező kommentje:
És az akinek volt bent katéter az pl hogy oldotta meg azt,hogy a betét is jól fedjen a bugyiban??Mert ugye olyankor nem tudja az ember normálisan felvenni a bugyiját sem,mert csak kilóg onnan egy cső,és még ráadásul a vér is ömlik belőled.. :/
2013. márc. 20. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Amíg katéter van, nincs bugyi.
2013. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem kaptam infúziót, nem volt kanül, nem katétereztek.


Egyébként nem, van, hogy könyökhajlatba, ha már szúrják.

2013. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!