Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetessem vagy nem? Pont...

Elvetessem vagy nem? Pont rosszkor jött.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és terhes. Szeretnék babát, de nem most, mert egyáltalán nem stimmelnek a körülmények. Egyszerre két egyetemet végzek, dolgozom. Az apa külföldi, csak a nyárra jöttünk össze, még ugyan tartjuk a kapcsolatot, de csak 19 éves, és 1500km-re van tőlem (még nem tudja). Amúgy védekeztünk (gumi). A szüleim nem élnek (árvaságiból élek), de a közvetlen környezetem iszonyatosan kiakadna a dolgon, nagyon konzervatívak. Mindig én voltam a jó példa, nem bírnék a szemükbe nézni ezután. Nem tudom miből élnék, és mi lenne velem így egy gyerekkel. Az abortuszt eddig bűnnek gondoltam, és ha nem rólam lenne szó ellenezném is...de így...

Örökbe adni, vagy elhagyni nem akarom, arra nem lennék képes...

Segítsetek!


2009. szept. 16. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Szegény!

Ez iszonyú helyzet!

De itt hiába vársz segítséget, Neked kell döntened, ahogy érzed. Át kell gondolni. Hisz ha nem tartod meg, lehet, hogy többet nem lehet. Ha viszont megtartod, milyen életetek lesz?

Alaposan át kell gondolnod, mit súg a szíved, és mit mond az eszed.

Nem irigyellek!!!

2009. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Pedig nagyon szívesen segítenék, de nem tudok sajnos :(
2009. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
44%
Nézd, gondold végig. Örökbe adni, vagy elhagyni nem lennél képes. De elvetetni, így, hogy egész eddigi életedben bűnnek gondoltad, az még lehet, hogy lelkileg jobban megterhelne.
2009. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem egyszerű a helyzet. A magam példáját elmondom. Abortuszom nem volt sikeresen védekeztem mindaddig amíg a mostani párommal el nem döntöttük hogy jöhetne a baba. 30 éves vagyok 2 éve nem sikerül a baba orvoshoz járkálunk 1-2 hetente! Sokszor eszembe jut, hogy most mennyivel boldogabb lennék ha huszonegynéhány éves koromba "becsúszott" volna.

Akkor tuti filóztam volna rajta hogy megtartsam-e de a mostani eszemmel nem vetetném el.

Véglegesen neked kell döntened. Én 21néhány évesen albiban laktam és dolgoztam de asszem bevállaltam volna.

2009. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Én 21 vagyok,párom 20 és 25 hetes terhes vagyok.Mind a ketten főiskolára járunk,igaz csak levelezőre,mellette meló ezerrel.A baba becsúszott,szintén óvszer mellett,de nagyon szeretjük egymást,már egy életet leültünk egymás barátjaként,igaz csak 1 éve vagyunk egy pár.Mi vállaltuk őt,mert a szerelmünk gyümölcse az abortusz nekem csak kiskamasz fejjel tűnt természetesnek,most már képtelen lettem volna megtenni.Ha a párom nem találja meg hamarabb a tesztet mint én megtudom az eredményt és nem látom rajta,hogy örül,sem fordult volna meg a fejemben,hogy ne hagyjam élni.Nekünk szerencsénk van,mert a szüleink nagyon jól bántak a pénzzel,olyan dolgokba fektettek amik aztán nekünk kedveztek.Fővárosból vidékre, Nyuhoz és Puhoz költöztünk,a budapesti saját hitelmentes lakásunkat pedig kiadjuk,így havi 50ezerel többet kapunk,DE még úgyis,hogy sokat spóroltunk(nekem is neki is volt még pluszban félretett pénze) meg kell nézünk miket veszünk a kicsinek.Bár én sokat saját kézzel készítek,a bútorokat is csináltatjuk ismerőssel,sokat spórolunk...

Ezt csak azért írtam le,hogy lásd megy fiatalon is DE a te helyzeted elég necces,se apa sem szülők akikre támaszkodhatnál,ráadásul ahogy látom a pénz sem vet fel,én így ne merném vállalni,bár sokan mondják,hogy a szeretet stb,de én most ahogy számoltam mennyit fogunk holnap költeni,hát benne lesz jó 400-500 ezerben és ebben még nincs sem a ruha,sem a kozmetikumok sem a doki sem a gyógyszerek,a szoptatáshoz a kellékek sem semmi,márpedig nemtudod megállni,hogy a gyerekednek a legjobbat vedd.Örökbeadni pedig még morbidabb dolog mint az abortusz,mert hozzád fog nőni és képtelen leszel elválni,ha mégis ez lenne,nem lenne szíved.Az apával beszélhetsz de ahogy a nyár a ti kapcsitok is elmúlt,bár egy próbát megér,de boldog lennél mellette?

Nemtudok helyetted,tanácsot tudok adni,én nem tartanám meg,bár én is abortusz ellenes vagyok

2009. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Én is megértm, hogy örökbe adni nem bírnád. Az abortusz más, mert még nem érzed a mozgását, még "csak" egy pici embrió... /d borzasztó leírni :(/ Viszont ha megszülöd, akkor a Te Gyereked lesz, aki benned élt 9 hónapig, érezted a hasadban, láttad az ultrahangon, és a karodban tartod, mikor megszületik. Kötődés alakul ki. Pár hét után még nem. Persze, hogy egész életedben fájni fog, ha elveteted. De akkor is meg kell gondolnod, fel tudnád-e nevelni, ha megtartod?

Szívből kívánom, hogy történjen valami csoda, hogy nyugodtan megszülhesd!

2009. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én azt írom, el ne vetesd ! Azonban nagyon sokan azt gondolják a terhesség, a gyermek valami gátló tényező az ember kiteljesedése előtt. Pedig pont az anyaság jelent mindent. Egyetemet még a 7. hónapig is tudod folytatni, sőt , utána is... De az a baj, hogy ez a világ már teljesen elfogadja azt, hogy az abortusz nem emberölés, és "csak nyugodtan, majd ráérsz 4-5 év múlva szülni" stb. Pont ma olvastam, hogy az abortusz a lelki teher mellett fizikai gondot is okozhat. Gyakran megsértik a méh falát , ebből jobb esetben napokig tartó vérzés van , rosszabb esetben pedig a hegesedés sövényeket hoz létre, amik meggátolják a következő terhességnél a a beágyazódást. Hát, remélem segítettem egy kicsit... Tudom, hidd el tudom nem könnyű gyermeket nevelni, de egy kisbaba érkezése csak addig "hurrrhurr" míg ott nincs , utána pedig lesz segítség!

2009. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Kedves utolsó, szerinted milyen segítség lesz ott hipp-hopp a kérdezőnél?
2009. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
rokonai biztos vannak, vagy az anyaotthon pl. Férjjel vagy párral jóval könnyebb az ilyesmi, belátom de ez a dolog ahhoz hasonló hogy "majd akkor vállalok gyereket, amikor meglesz az egzisztenciám" . Relatív dolog, és lehet hogy 10 év múlva se lesz meg, és csak 2 nyugati autó lesz a háznál.Relatív. Viszont az idő meg halad...A gyermek születéséhez mindig vannak segítő kezek. (alapítványok vagy a fent említett anyaotthonok pl.)
2009. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
A kérdező nem is írt ilyeneket... Hanem azt, hogy tanácstalan, mert egyedül van a világban!
2009. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!