Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első 12 hét alatt ártalmas...

Az első 12 hét alatt ártalmas a "sok" ultrahang?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sok?..mit értünk soknak?

mikor megtudod hogy terhes vagy mondjuk 4 hetesen

elmész uh,még nem lát semmit úgyse csak megvastagodott méhnyálkahártyát (ugye abba ágyazódott be a leendő baba)

6 hetesen talán újra uh,és talán látja a babát és talán a szívcső pulzálását is,

ha meg nem 8-9 hetesen visszahív mert akkor már szépen kellene látszódnia a babának és a szívverésnek is.

utána pihi,és majd jön az átfogó 12 hetes uh.


egyébként annyira nem árt,hiszen még amikor pici sok mindent nem tud nézni rajta,megnézi hogy fekszik,hova ágyazódott be,esetleg leméri ha tudja,aztán kész,kb 3 perc..

2013. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mellesleg a 12 hétig sok helyen csak hüvelyi ultrahangot alkalmaznak mert sokkal jobb a felbontása!

de általában az uh nem bocsát ki káros sugarat különben nem alkalmaznák

2013. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mikor a lányommal voltam terhes, 4 hasi UH volt a 12 hét alatt.
2013. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát voltam múlt hét szerdán, de akkor még "csak" petezsák volt (magándokis), aztán voltam ma, volt már szívhang (sztk-s), jövőhét csütörtökön lesz még egy magándokis, és mához 4 hétre kell visszamennem az sztk-sra!És akkor leszek 10 hetes!Csak ezért kérdeztem!Nem szeretnék ártani a babának!Amúgy hasival nézte ma a doki!
2013. márc. 20. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Több, mint 10x ultrahangoztak az 5. és a 12. hét között, a terhesség alatt pedig kb. 40x. Semmi baja a babámnak.
2013. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mármint a teljes terhesség alatt 40x
2013. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Megnyugodtam!Mert ma azt mondták nekem, hogy elvileg nem tesz jót az első trimeszterben és nem tudtam, hogy mennyire igaz!
2013. márc. 20. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Egy kutatás szerinte az egész terhesség alatt nem jó a sok uh. Egy magyar kutytaás szerint az olyan gyerekeknél akik sok uh-n voltak amíg a pocakban voltak, sokkal több a diszlexiás, diszkalkuliás.
2013. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az UH nem ártalmas egyáltalán. Más dolog, hogy előre haladott terhességnél "zavarhatja" a babát, nyugtalanná válhat tőle. A magzatvíz felerősíti a jeleket és ezt "hallja", érzi a baba. Más egyéb káros hatása nincs.
2013. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ártalmas!
2013. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!