Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem idegesítenek a...

Csak engem idegesítenek a minden lében kanál kötekedő védőnők akik állandóan ijeszgedik a kismamákat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Aláírom vannak tapasztalt védő nők saját gyerekkel, de engem az akaszt ki mikor egy huszon éves fiatal csajszi azt hiszi hogy a gyerek nevelést lehet könyvből tanulni. S olyan okosságokat mondd egy két három családos anyának hogy csak na. Mikor én terhes voltam sikerül felfáznom, és a védő nő konkrétan azt mondta hogy ez fel fog szállni és vetélést okozhat. Mondanom se kell mennyire megijedtem egy missed után voltam, fiatal tapasztalatlan. Alig híztam 12 kilót a terhesség alatt és a vércukor szintem is a határértéken volt, erre jött azzal hogy ne egyek csak rizsát mert a többitől lehet hogy kora szülött vagy cukros lesz a baba. Persze anyukám meg nagymamám azt mondták egyek amit akarok, így is tettem. Tökéletesen egézséges fiam született. Utána jött egy másik védő nő azzal hogy egy éves koráig csak anyatejet vagy tápszert kaphat. Na igen három hónapos koráig szopott utána elválasztotta magát. Kapta a tápszert, de mellette a krumplit répát borsót is. Fél évesen egy falat szalonnát is adtunk neki. Kutya baja se lett. Sűrűn büfizte vissza a kaját, azt mondta biztos refluxos meg hogy nem zár jól a gyomorszája. Ez se volt igaz. Volt három pötty a fiamon és ránk küldte a gyermeksegély szolgálatott, hogy segítsenek mert nem bírom ellátni a gyereket. Pedig csak a mosopórra volt alergiás. Váltanunk kellet. Elég sűrűn volt beteg ezért is kivolt akadva. Biztos nem vigyázok rá eléggé és túl gyenge az imunrendszere. Most 20 hónapos lesz és semmi baja, erős egézséges gyerek. Nem is értem miből gondolják hogy a gyerek nevelést meg lehet tanulni könyvekből? Minek mondanak olyanokat ami megijeszt egy kismamát? S főleg minek okoskodnak ha nincs is tapasztalatuk, nincs saját gyerekük?
2013. márc. 21. 14:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is teljesen fölöslegesek a védőnők, még az orvosok is rosszul vannak tőlük. Nekem soha semmilyen értelmes tanácsot nem tudtak adni és folyton csak ijesztgettek. Bármi gondom volt csak az orvos segített. Kár az államnak ezekre egyáltalán költeni!
2013. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Minden következmény nélkül le lehet mondani a védőnői szolgálatot, csak ezt sokan nem tudják. Nekem is elegem van belőlük, én biztos nem engedném, hogy ezzel foglalkozzon élesben, amíg nincs gyereke.
2013. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább kerülném az általánosítást.

Te sem szeretnéd, ha a kismamákról kialakított általános nézeteket próbálnák meg Rád aggatni.

Vannak akik könyvből prédikálnak, de több olyan védőnőt is ismerek akinek 2-3 gyermeke van és a saját bőrén is tapasztalta a terhességet és a gyermek nevelést.

2013. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi erővel szülész nem lehetne csak mar szült nő, ferfi kizárva, tanár is csak az, akinek van gyereke, mérnök csak az, aki mar épített hazat. Ész.... A felszálló vetélés valóban okozhat vetelest, a terhessegi cukorbetegség nem játék es egy hat hónapoknak épeszű ember nem ad szalonnát. Pöttyös miatt nem megy ki gyermek segély szolgálat. Mellesleg te elso gyerekeskent honnan értesz a gyerekneveléshez?
2013. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Disi ***** válasza:
95%
Az enyém egy tündér és 3 gyerekes anyuka. De tényleg nem lehet általánosítani. Én szerencsés vagyok semmit nem akart rám erőltetni, de bármikor felhívhatom még ha csak egy kis lelkisegèlyre van szükségem akkor is (dackorszakban vagyunk). De van ismerősöm akinek a férje ajtót mutatott az első találkozáskor az övéknek.
2013. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%
Na azért ne hasonlítsunk egy védőnőt egy agysebészhez! A gyereknevelést NEM lehet könyvből megtanulni, mert itt az ösztönről, érzésekről van szó! Egy szülést bárki le tud vezetni, azt meg lehet tanulni!
2013. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem gyermeknevelési, hanem gondozási tanácsot ad, az pedig megtanulható könyvből is.
2013. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én védőnőm tök jófej, segítőkészebb, mint az orvos. Ja és két gyereke van, tapasztaltabb, de sosem ijesztget feleslegesen. Ilyet már sokat hallottam. Biztos vannak rosszak, én szerencsés vagyok vele. A háziorvosom nekem is egy bunkó volt, le is cseréltem.

Én is sok esetben örülök neki, ha valakinek van tapasztalata. Ha fiatal, akkor meg aztán igazán nézzen utána sok-sok dolognak és ne csak egy valami alapján ítéljen. (Én is így teszek, amíg nincs elég tapasztalatom.)

Egyetemi tanárom mondta, hogy neki például pofája nem lett volna elmenni felnőtteket oktatni, amikor ledoktorált, amíg nem dolgozott gyerekekkel.

2013. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk az idős védőnővel van baj. Adtam mindig neki 3000 forintot, mert sógornőm szerint kellett. Amikor szülés után kijött, apróban csak 2000 volt nálunk. FelhIvta a sógornőmet, hogy hogyan állunk anyagilag, mert csak ennyit kapott. Na ezek után inkább a másik védőnővel társalogtam a rendelőben.Kérdésemre egyébként se tudott az előző válaszolni értelmeset. A 2 éves státuszon visszakerültem hozzá, az akkor 13 kilós fiamat alultápláltnak hIvta és megkérdezte, hogy etetem e. Egyébként a környék retteg tőle.
2013. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én is kaptam szalonnát egy falatott és semmi bajom se lett tőle. Anyukám meg nagymamám sokat segítettek mivel nekik már van némi tapasztalatuk, lehet hogy a terhességi cukor betegség nem vicc de én nem voltam terhességi cukor beteg. A csak rizsa evés pedig túlzás. A gyermek védelmisek pedig tényleg pártfogásba vettek, de ez abból áll hogy néha néha kijön egy nő aláíratja hogy minden rendben és elmegy. Meg ha van valami ajándék télapókor karácsonykor akkor kap a fiam is. Egyébként a kérdés azokra a védő nőkre vonatkozik aki tapasztalatlan és nem azokra akiknek két három saját gyerekük van. A házépítés meg nem össze tévesztendő a gyerekneveléssel. Azt lehet könyvből tanulni, a gyerek nevelést nem. Mert minden gyerek önálló személyiség nem lehet őket be skatulyázni.
2013. márc. 21. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!