Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, pár napja...

Mit csináljak, pár napja depressziós lettem, sok-sok sírás, unalom és semmi kedv semmihez, a férjemet állandóan hívogatnám, -szegény-, lassan megunja. Nem tudom, hogy elmondjam-e a gondjaimat a védőnőnek és mihez kezdjek ezzel? Félidős kismama

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak mérhetetlenül unatkozol? Próbáld elfoglalni magad valamivel, bármivel. Én is kínomban egész nap csak gépezek (miután megcsináltam a házimunkát), és én is nagyon unatkozom, hosszúak így a napok.

egy szintén félidős kismama

2013. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátok!!! Menj társaságba!
2013. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem hinném, sajnos a tegnapi napom és a mai is rengeteg sírással telt.(és az az előtti napokban is sokszor sírtam) Sok félelmem és aggodalmam van. Rettentően üresnek éreztem magam az elmúlt hétben. sok olyat is tettem amit egyébként nem tettem volna. egyébként is pesszimista vagyok, de ez már több szerintem.
2013. márc. 13. 13:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok amolyan barátkozós, csak egyvalakire vágyok, az a párom. De ez nem is lenne baj, hiszen én alakítottam így. Egy-két emberrel tartom a kapcsolatot , nekem ez így jó. Nincs időm barátokra, mikor van egy szeretett családom.
2013. márc. 13. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen napom, és éjjelem. Nem tudom mitől de rájött. Én azt csináltam, hogy eldöntöttem nem készítem ki magam, mert félek hogy baj lesz a babával, és másnap már úgy keltem, hogy nem hagyom, hogy felülkerekedjen rajtam a félelem. Elmentem szüleimhez, és ott voltam fél napot, mert úgy éreztem az most jót tesz, hogy kicsit itthon vagyok. Utána pedig elmentem barátnőmmel csacsogni. Innentől kezdve minden napra kitaláltam magamnak valami programot, és arra készültem reggel, hogy elmegyek ide-vagy oda. Sok cikket is olvastam a neten és ha volt még erőm akkor lementem jógázni is. Az is sokat segített, mert ott más kismamák is voltak. Jó társaság volt. Ne hívd a férjedet munkaidőben, mert az nem fog rajtad segíteni, ha nem tud figyelni a munkájára.
2013. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ó, dejó (nem jó), nem vagyok egyedül! Tök normális, amit érzel. Próbáld meg tényként kezelni, hogy a hormonok tehetnek mindenről. Ez el fog múlni, hidd el. Tényleg hidd el. Mivel eddig nem voltak itt, jöttek, úgy el is mennek majd. Ne vedd komolyan, nem vagy te ilyen. Illetve vedd komolyan, mert most te ilyen vagy és rossz neked. Én azt mondom, hogy ha elmondod a védőnőnek, az nagyon jó. Bár én el tudtam volna mondani. Ha meg kérdezte, hogy mi van velem, csak annyit mondtam, hogy semmi különös, minden rendben.

Szerintem találj ki elfoglaltságokat és írd fel őket ötletként. Biztos lesz azért olyan napod mostanában, amikor nem vagy padlón, akkor ötletelj ezerrel ezen. Kezdj el babaszobát tervezgetni, nevet kitalálni, fincsi kaját főzni, sütni. Kreatívkodj valamit. Menj el könyvtárba, tök jó könyvek vannak. Ha van erkélyed, akkor ülj ki minden nap legalább fél órára (napvédelemre figyelni kell lassan), mert a fény kell a jókedvhez. Nézesd meg a vasadat is, mert a vashiány is okozhat ilyesmit.

2013. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valakinek mindenképpen mondd el! Vagy a férjednek, vagy egy barátnőnek, vagy a védőnőnek, a lényeg, hogy beszéld ki magadból, és lehetőleg olyan valakivel, aki megért és támogat!
2013. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, átérzem a helyzetedet! Szerintem keress egy pszichológust, még az elején csírájában próbáld meg elfojtani, nehogy elhatalmasodjon és komolyodjon a szülés után! Sok sikert!
2013. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy vagy???


A hétvégén szerintem töltődj fel!

A párod is otthon lesz, mozduljatok ki valahová!

Mondjuk szombaton babaholmikat nézegetni:-) :-) :-) :-)

2013. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pont így érzem magam.Senki más társaságára nem vágyom mint a pároméra.Ő meg 3 műszakban dolgozik.Állandóan bőgni tudnék itthon magányomban.Anyóssal lakunk és a kapcsolatunk nem épp idilli.Ez is rátesz egy lapáttal.Haszontalannak érzem magam.Magamban sok mindent tervezgetek de energiám nincs,hogy nekiálljak.Azóta hogy vagy??

2013. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!