Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi legyen? Meneküljek el...

Most mi legyen? Meneküljek el vagy ne?

Figyelt kérdés

Nemrég megtudtam kisbabám lesz.Nagyon örültem.De úgy döntöttem nem mondom el azonnal.Csak mindenkinek felvetettem a mi lenne ha terhes lennék...Hát elkeserítő volt.A fiatal anyósom annyit mondott szép-szép egy baba de még ő elég fiatal a nagymamának és még a fia is egy nagy gyerek.És örül hogy még nem jön a baba.A párom azt mondta még nem akar gyereket.És csak teher lenne neki még élni akar. Ezek után a szüleimhez mentem...Anyukám szerint jó hogy még nem jön a gyerek mert elég szétszórt vagyok és ráérek majd 30 évesen szülni. (22 vagyok) Apám szerint katasztrófa lenne ha a balf@sz uramtól teherbe esnék.Ezek után már nem mertem elmondani hogy 8 hetes terhes vagyok.

Felvetődött bennem hogy elvetetem a babámat de nem tudnám megtenni.Nem megy.Gondoltam arra is szakítok a párommal és egy kis baráti segítséggel felnevelem egyedül a kicsit.De az is megfordult a fejemben hogy örökbe adom.De ez necces lenne,hisz előbb-utóbb észrevenné a pocakomat.


2013. márc. 22. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne haaragudj meg ezért, de a leírásodból az jön le, hogy te is egy nagy gyerek vagy, akárcsak a párod. Tényleg nem bántásból írom.


De mindenféle rémeket látsz, és ahelyett hogy elmondanád, aztán meglátnád hogy hogyan tovább, máris a legszélsőségesebb dolgokon töröd a fejed.


Egyrészt ha másnak nem is, legalább a párodnak joga lenne tudni róla, másrészt ha te szeretnéd ezt a babát, akkor nehogymár mások esetleges negatív véleménye befolyásoljon. Különben is, ez csak egy felvetés, ez nem garantálja hogy ugyanezt fogják mondani ha megtudják hogy tényleg terhes vagy. Lehet hogy éles helyzetben teljesen máshogy állnának hozzá.

Ha pl kiderül hogy valakinek unokája lesz, teljesen átszellemül, még ha előtte nem is gondolt még rá.


Én elmondanám nekik. Együtt többre juttok.

2013. márc. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az összes véleményből a párodé lényeges egyedül, mivel a gyereket vele kell(ene) felnevelned. Ha nem akartatok még gyereket, miért nem védekeztetek??? Az rendben van, hogy kettőtök közül csak te tudsz teherbe esni, de ez azért nem egy olyan "apróság", ami ne tartozna a párodra is.

Meg kell mondjam őszintén, abból amit leírtál, nekem nagyon éretlennek tűnsz. Itt állsz 8 hetes terhesen, és az az egyetlen épkézláb ötleted, hogy kirúgod az apját, mert nem akar még gyereket? Vagy elmész titokban abortuszra? Vannak olyan barátaid, akik hajlandók lennének vállalni, hogy eltartanak téged a gyerekeddel? Inkább ők mint a családod? Te képes lennél 22 évesen egyedül felnevelni egy gyereket? Azt hiszem kicsit sok szirupos amerikai filmet néztél ebben a témában.

Ha már sikerült ilyen helyzetbe keveredned, szépen mondj el mindent a párodnak, és a családnak. Elég hülye szitu lesz nekik is azok után jópofát vágni, hogy előtte nem sokkal épp az ellenkezőjét mondták. Tudomásul fogják venni, és nyilván a maguk módján segíteni is fognak nektek abban, hogy jó körülmények közé érkezzen a baba. Ennél okosabbat már úgysem tehetsz.

2013. márc. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Akármit mond a párod, és a többiek, ez egyedül a te döntésed.


Szerintem a párodnak nehéz menet lesz megbirkózni a dologgal, de le fog tisztázódni benne, hogy akár részt akar venni benne, akár nem, apa lesz. Szerintem minden rendben lesz veletek, csak várd ki a végét.

2013. márc. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Hat valóban gyerek vagy meg.... Amúgy a mi lenne ha kérdésre adott válaszok es a terhes vagyok kérdésre adott válaszok nem mindig azonosak, lehet hogy mindenki örülne. Egyebkent egyedül a parod véleménye a lényeges.
2013. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ó, a leírásodból az jön le, hogy nagyon gyerek vagy még ehhez.


Komolyan azt gondolod, hogy az lenne a jó megoldás erre, és emiatt, ha elmenekülnél??? ( biztos 22 éves vagy? :D) "necces lenne, hisz előbb-utóbb észrevenné a pocakomat." Igen, ez eléggé valószínű :DDDD


Mindenképp beszélj a pároddal. Ez a te döntésed, de joga van tudni. Azt is mérlegelni kell, hogy van e hol lakni, miből tartanátok el, miből élnétek, ha kiesel egy időre a munkából...stb. Örökbeadás nagy döntés, és nagyon megterhelő lelkileg. Kevesen képesek rá.

2013. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A párommal alig 3 hónapja voltunk együtt amikor teherbe estem, mikor elmondtuk otthon apukám kiborult, egy nwpig nem is beszélt velem,ö még az esküvöt söt még az együtt lakást is korainak tartotta.. de aztán másnapra feldolgozta a sokkot és megszorongatott, megölelgetett. Amiota elkezdett nöni a pocakom egész máshogy viszonyulnak hozzám otthoniak, alig várják a kisunokát.. és a férjem, azelött meg sem fordult volna a fejében hogy gyereke legyen..most meg állandóan a kisbaba ruhákat nézegeti ha bemegyunk valami olyan helyre..
2013. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Baráti segítséggel gyereket nevelni? Most csak viccelsz ugye? Hol élsz te? Hahó! Szállj le a földre és mondd meg az igazat legalább a párodnak! A szülők is egész másképp fognak a dologhoz állni, ha szembesülnek az igazsággal.
2013. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem feltételezésekre hagyatkozni nagy hiba. mi sem terveztük a babát, a párom mondogatta is, most még nem szeretne, amikor megtudta, volt 1-2 keményebb napja, most meg már nagyon boldog:))

emiatt el nem vetetném, mondjuk ezt a nyomozást se értem, minek kellett, senki nem számít, csak TE, a baba és a párod. ennyi.

2013. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kar volt magad kinozni ezzel a korkerdessel! Bar azt kerdezted, mi lenne, ha most tenyleg lenne, de ok nem erre valaszoltak, hanem egy olyan kerdesre pl. "Anya, mit gondolsz, most tervezzunk csaladot, vagy majd 5 ev mulva?" - erre megprobalt mindenki arra terelni, hogy meg raersz... Ha viszont bejelentened, lehet, hogy lenne egy kezdeti sokk, aztan orom es elkezdenek gyujteni a kelengyet a csaladban, esetleg ratok koltik a megtakaritasukat. De ezzel nem fognak biztatni egy elmeleti kerdesre, nem varhattad azt a valaszt, hogy "persze, kislanyom, szulj, alapozz rank, ne tord ossze magad a sajat egzisztenciateremtesben es ne pazarold az idod onmegvalositasra!" - szoval ezt nem varhattad. De ettol meg lehet, hogy melletted allnak majd! Az anyukadnak meg 30 evesen is a kicsi lanya leszel es eretlen... Ennyit a csaladrol. Baratokra ne szamits, mert csak csalodsz. A parod az mas kerdes es ez a legfontosabb, ez mindennek az alapja, kozosen hozzatok dontest!
2013. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Itt mindenki azt írja gyerek vagy még. Ezt ne vedd magadra. Az is simán lehet hogy egy érett felelősségteljes nő vagy, de most olyan hormonális változásoknak vagy kitéve, hogy a gondolataid össze vissza kavarognak. Velem is ez volt, pedig terveztük a terhességet.


Én azt tanácsolom beszélj pszichológussal a problémádról, ő segíthet tisztán látni.

2013. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!